kyla_ke
21.01.15,21:11
v oktobri som bola na absolventskej praxi ako nezamestnana evid. na urade prace, pocas vykonu som ochorela, sla som k lekarke, kt. mi vystavila pn-ku, ale ja som jej povedala, ze este zistim ako je to s pn-kou, ked som evidovana ako nezamestnana na praxi. sla som teda na miesto vykonu absolvent. praxe a povedali, ze nemusim nic odovzdavat, ze si potom nadrobim hodiny, tak som tie papiere od lekarky nikde neodovzdala. od vtedy som bola u lekarky 3x a nic mi nevravela a az dnes mi oznamila, ze ma stale eviduju ako na pn-ke, ze im mam priniest tie papiere... lenze ja ich nemam, pravdepodobne som ich nechala na mieste vykonu abs. praxe a oni ich nemaju... teraz to mam riesit cez UPSVaR, co bol vlastne moj kvazi zamestnavatel na prax? da sa to nejako riesit, budu nejake sankcie? dakujem pekne za odpovede
veronikasad
21.01.15,21:57
Počas absolventskej praxi si bola naďalej uchádzačom o zamestnanie. Potvrdenie o DPN si mala odovzdať na UPSVaR. Požiadaj lekárku o vystavenie kopie PN-ky (urobí tak za poplatok)- Preukaz o trvaní pracovnej neschopnosti sa nikde neodovzdáva, ten si mala mať u seba a vrátiť ho lekárovi po skončení PN.