Taynee
22.01.15,11:28
Ahojte,

potýkame sa vo firme s problémom.
Márne sa snažíme už pár mesiacov nájsť mzdovú účtovníčku s angličtinou a so SAPom. Pôvodne sme chceli s človeka s nemčinou, ale veľmi rýchlo sme pochopili, že to nepôjde.
Tak sme si povedali, že s angličtinou... o SAPe už len snívame ...

Nehovorím o BA, ale o východe.
čo robiť?
Gabi03
22.01.15,10:30
prijať nejakú schopnú babu, ktorá je ochotná sa učiť a zaplatiť je lekcie SAPu. Je divné, že ani s angličtinou neviete nájsť.
veronikasad
22.01.15,10:32
hľadáte mzdárku so znalosťou angličtiny, alebo anglických mzdových zákonov ?
Taynee
22.01.15,10:35
Zial, nevieme najst vhodného cloveka, žiadne relevantne reakcie.
Mam mzdarku bez jazyka, bez SAPu, alebo cloveka po skole anglicky hovoriaceho, ale treba ho naucit uplne vsetko... a to zase nie je cesta.
taiko
22.01.15,10:47
ja by som vzal cloveka s anglictinou po skole a dal mu trainingy. Nebude si pytat taky velky plat ako odbornik a trainingy budu pre neho benefitom. (samozrejem mu dam nejaky papier podpisat, aby mi po trainingoch neusiel ).
fortunka
22.01.15,10:52
No zo starsej generacie si dovolim tvrdit malokto splni jazykovu podmienku, a co sa tyka mladsich, tak mzdy nie su prave vysnivana pozicia, zo skol taky urcite nevychadzaju,ale zase vobec to nie je tazke na naucenie sa, chce to len trochu snahu a program urobi vacsinu veci uplne sam, treba na to len trochu prax.
Mali sme problem najst s tymito podmienkami obycajnych uctovnikov ;) Nenasli sme. Museli sme improvizovat :P
vanessa2
22.01.15,11:03
ja mám štátnice z nemčiny 10 rokov som pracovala v Krose,3 roky v Money a teraz som rok čo pracujem v SAPE, musím povedať,že práve ja mám skúsenosti,že i keď máte prax,je problém zohnať prácu aspoň u nás v regióne,aj keď mám 13 ročnú prax a čo som si minulý rok zháňala , na druhej strane mladí po škole určite potrebujú aspoň 2 roky ,kým sa zabehnú,
Taynee
22.01.15,12:27
V prvom kroku hovoriacu anglicky. Nie so znalostou UK zákonníka prace a mzdových zalezitosti.
Taynee
22.01.15,12:31
Plne s tym suhlasim, zo skol tito ludia nevyjdu, mzdarcina dnes nie je medzi top pozíciami, dnesni mladi toto nechcu robit dokonca. Cize len najst sikovnu mladu babu, s jazykom a presvedcit ju, aby to isla robit :(