katka 23
22.01.15,12:20
prosím poraďte ako postupovať ďalej , potrebujem odoslať KV DPH , dala som kontrolu IČ DPH cez účtovný program aj cez VIES , mám chybu - IČ DPH dodávateľa je nesprávne , spoločnosť je alebo bola od 11/2014 v likvidácii, skontaktovať s dodávateľom sa neviem, podarí sa mi vôbec výkaz odoslať a ak áno bude tam chyba, je za to pokuta alebo ?
Tweety
22.01.15,11:23
Sankcie sú za nepodanie, za neskoré podania.
tuta
22.01.15,11:24
IČ DPH musí byť správne, ináč dostaneš notifikáciu a budeš musieť opravovať. A čo tak skúsiť vyhľadať ne nete? Napr. tu: http://www.icdph.sk/maincontroller/search alebo tu: http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/simplesearch;jsessionid=7kmzJQrBQ2twJL4TRbQLx49LCq hksq1h6pLlX2ChnwF3GMLlGGTm!-1715902279
katka 23
22.01.15,11:38
ďakujem za linky , akurát som zistila že IČ DPH platné do 01.01.2015, a že bola vykonaná individuálna mimoriadna závierka ako mi to pomôže v mojom probléme?
fortunka
22.01.15,11:43
faktura bola decembrova, ked to cislo este bolo platne, nie? U nas sa to teraz stava bezne, ze nam vyhadzuje zle IC DPH, ak sa neskontaktujem a zistim ze IC DPH nemaju/neplati ale firmy existuje s danim DIC, ICO.. tak to prepisem sama, ak som zistila ze zivnost ani len neexistuje sama to vymazem a opravim. Opravene doklady poslem postou a hotovo. Ak sa teda neda s nimi skontaktovat.
nikula
22.01.15,11:46
Stalo sa mi, že náš obchodný partner, s ktorým už roky podnikáme, mal nahodené zle ič dph. Od januára som zasielala kontrolný výkaz so zlým ič dph. V októbri som dostala notifikačný protokol, ktorý ma na túto chybu upozornil. Chybu som opravila za ten mesiac, ale nedoriešila som, či mám opravovať aj predchádzajúce od začiatku roka.... Skúste poradiť, či to nechať tak, alebo opraviť. Ak podať dodatočné, nebude to na kontrolu alebo na pokutu.....
Pri kontrole celého roka som zistila, že jednu faktúru som nahodila s iným dodávateľom - takže iné ič dph má byť vo výkaze - oprava
katka 23
22.01.15,11:47
áno sú to tri fa za obdobie 10,11,12 , závierka bola vykonaná 11.06.2014 , mali sme fa aj za obdobia od 01/14 nebol problém s ič dph
no neviem , nerozumiem čo vymažeš, prepíšeš
katka 23
22.01.15,12:01
nikulka , prosím zadaj si novú otázku , nepýtaj sa cez komentár
fortunka
22.01.15,12:07
Pozri ak bolo IC DPH platne v obdobi ked sa vystavovali doklady, tj. 10,11,12 tak nevidim dovod na opravovanie cohokolvek.. teraz ked sa to da na kontrolu cez web,t ak je jasne, ze to vyhodi chybu.. je 22.1. a IC DPH je neplatne. Ved vidis, ze do 1.1.2015 bolo to IC DPH platne.
Ja ked zistim ze cislo je neplatne a teda je zla fakturacna adresa, tak ju normalne v programe opravim, ale tie udaje musia byt platne ku dnu vyhotovenia faktury. Nam sa to stava na odberatelskych fa, cize ja to orpavujem denne. Dodavatel by si neplatne IC DPH na fakture urcite nenechal len tak.
Popravde ak ti pride hlasenie o chybe v KV (pride ti do schranky na fin.sprave), tak uvidis... a kontaktuj spravkynu ;) Ine ti poradit neviem. Pretoze maju v tom dost gulas.
katka 23
22.01.15,12:14
fortunka ďakujem ti , aj mňa teraz napadlo že veď logicky - keď bolo platné k 01.01.15 tak by ten výkaz mal byť bez chyby, idem to odoslať