tamaj
06.05.06,12:35
potrebuje prosim vzor pre tlacivo sprostredkovatelskej zmluvy je to nutne
Zita5
06.05.06,10:41
Pozri tu :http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=224&d=1095674437

A ešte prikladám vzor :

Zmluva o sprostredkovaní nákupu / predaja tovaru


uzatvorená podľa § 642 a nasl. Zák. Č. 513/1991 Zb. v platnom znení



Čl. 1. Zmluvné strany



Záujemca:
Sprostredkovateľ: …………………………………………
…………………………………………



Čl. 2. Predmet zmluvy


Predmetom zmluvy je činnosť sprostredkovateľa, vedúca k získaniu partnera, s ktorým Záujemca uzatvorí kontrakt /Kontrakt/ ktorého predmetom bude dodávka tovaru za nasledovných podmienok:

Tovar: …
Množstvo max.: …
Množstvo min.: …
Cena: …
Termín dodávky: …
Dodacia podmienka: …




Čl. 3. Odmena za sprostredkovanie a jej splatnosť



Sprostredkovateľovi vzniká nárok na odmenu dňom splnenia všetkých povinností sprostredkovaného partnera podľa špecifikácie a za podmienok uvedených v Čl. 2 tejto zmluvy.
Zmluvné strany sa dohodli na odmene vo výške …………………. .
Zmluvné strany sa dohodli na kurze …………………. .
Odmena za sprostredkovanie je splatná do … dní po dodávke tovaru a finančnom vysporiadaní.
Sprostredkovateľ nemá nárok na úhradu iných nákladov /cestovné výdavky, poštovné, preklady, náklady na konzultácie a pod./, spojených so sprostredkovaním.




Čl.4. Práva a povinnosti záujemcu


Záujemca sa zaväzuje poskytnúť sprostredkovateľovi, všetky informácie, týkajúce sa predmetu zmluvy.
Záujemca na požiadanie sprostredkovateľa zabezpečí účasť oprávneného zástupcu na rokovaniach.



Čl. 5. Práva a povinnosti sprostredkovateľa


Sprostredkovateľ je povinný pôsobiť všetkými dostupnými prostriedkami k úspešnej realizácii predmetu tejto zmluvy.
Sprostredkovateľ je oprávnený použiť služby tretích osôb na svoj náklad.



Čl. 6. Spoločné ustanovenia


Táto zmluva sa uzatvára na dobu určitú, a to odo dňa podpisu do ………… . V prípade, že záujemca uzatvorí so spoločnosťou, ktorú sprostredkovateľ sprostredkoval, daľší kontrakt na dodávku rovnakého tovaru, …………………. .
Akékoľvek zmeny a doplnky tejto zmluvy sú možné len po písomnom súhlase oboch strán.
Zmluva stáca účinnosť dňom úplného splnenia povinností v nej stanovených oboma zmluvnými stranami.
Táto zmluva je vyhotovená v dvoch exemplároch, po jednom pre každú zmluvnú stranu.
Zmluvné strany vyhlasujú, že súhlasia s textom tejto zmluvy a na dôkaz toho ju podpisujú.

V ……………, dňa ………..

Sprostredkovateľ Záujemca
Zita5
06.05.06,10:42
Zita5
06.05.06,10:48
RÁMCOVÁ ZMLUVA

o spolupráci pri propagácii a vyhľadávaní obchodného partnera


sprostredkovateľ


a



záujemca:________________________________________ __________________________
so sídlom:__________________________________________ ___________________
zastúpeným:_____________________________________ ______________________
oprávnený k podnikateľskej činnosti:_______________________________________
bankové spojenie:_________________________
IČO: ______________

ďalej len záujemca

uzatvorili podľa ustanovení § 642 a nasl. obchodného zákonníka túto


r á m c o v ú z m l u v u

o spolupráci pri propagácii a vyhľadávaní obchodného partnera:




I.

Predmet zmluvy



1. Na základe tejto zmluvy sprostredkovateľ poskytne záujemcovi nasledujúce služby:
1. aktívne vyhľadávanie obchodného partnera v SR a v zahraničí
· ku kooperačnej činnosti
· k založeniu spoločného podniku
· k poskytnutiu voľných výrobných kapacít
· k importu a exportu
· k prenájmu a predaju nehnuteľností
2. propagovanie firmy, služieb a výrobkov všetkými dostupnými nástrojmi podľa uváženia poskytovateľa
3. oslovenie potencionálnych zákazníkov s ponukou klienta.
2. Sprostredkovateľ vyberie pre záujemcu podľa jeho požiadavky obchodného partnera a zabezpečí pre neho uzatvorenie príslušnej obchodnej zmluvy s treťou osobou.



II.

Práva a povinnosti zúčastnených strán



1. Záujemca sa zaväzuje:
- poskytnúť sprostredkovateľovi podľa jeho dispozicí potrebné doklady v prevedení, rozsahu a lehotách, ako to bude vyžadovať sprostredkovanie zmluvnej záležitosti a ďalej zodpovedá za úplnosť a správnosť týchto podkladov.
- uhradiť sprostredkovateľovi paušálnu náhradu v rozsahu a v lehote stanovenej v bode IV. tejto zmluvy
2. Sprostredkovateľ sa zaväzuje:
- umiestniť firemnú ponuku záujemcu na svoj internetový xxxxxxxxxxxxxx
- v prípade záujmu zehraničného partnera alebo inej osoby o uzatvorenie obchodnej zmluvy so záujemcom kontaktovať záujemcu a pripraviť obchodné rokovania a uzatvorenie zmlúv s vybraným partnerom,
- uschovať pre potrebu záujemcu doklady, ktoré nadobudol v súvislosti so sprostredkovateľ-skou činnosťou, a to po dobu, po ktorú môžu byť tieto doklady významné pre ochranu záujmov záujemcu.
3. Sprostredkovateľ neručí za splnenie záväzkov tretích osôb, s ktorými sprostredkovateľ uzavre zmluvy, pričom sa zaväzuje, že neuzavre kúpnu zmluvu s osobou, ohľadom ktorej vie, alebo musí vedieť, že je dôvodná pochybnosť, že nesplní povinnosti vyplývajúce z uzatváranej zmluvy včas a riadne.



III.

Provízia a splatnosť



1. Sprostredkovateľovi vzniká nárok na províziu po uzatvorení vybranej zmluvy s obchodným partnerom, ktorého pre záujemcu sprostredkuje.
2. Zmluvné strany si dohodli províziu vo výške, ktorá bude uvedená v zmluve o sprostredkovaní na konkrétny obchodný prípad.
3. Záujemca uhradí za sprostredkovanie dohodnutú províziu, a to do 15 dní odo dňa úhrady platby od obchodného partnera na základe činnosti sprostredkovateľa, alebo od podpísania zmluvy o kooperácii alebo založení spoločného podniku, na jeho účet.



IV.

Osobitné dojednania



1. Prezentácia firmy obchodného partnera je bezplatná.
2. Záujemca nie je povinný uhrádzať sprostredkovateľovi žiadne náklady. Je však povinný dodať mu propagačné materiály v požadovanej kvalite a spracovaní tak, aby mohli byť umiestnené na internetovej stránke sprostredkovateľa a spracované formou katalógovej ponuky.
3. Propagačné materiály v požadovanej kvalite spracuje sprosredkovateľ za paušálnu náhradu vo výške 3.000,- Sk + DPH, ktorá je splatná pri podpise tejto zmluvy, resp. pri objednaní.



V.

Záverečné ustanovenia



1. Táto zmluva a vzťahy, ktoré z nej vzniknú sa riadia príslušnými ustanoveniami obchodného zákonníka a môže byť menená iba písomnými dodatkami k nej.
2. Táto zmluva je vyhotovená v 4. rovnopisoch, z ktorých strany obdržia po dva a nadobúda účinnosť dňom podpísania zástupcami oboch strán.
3. Zmluvné strany prehlasujú, že súhlasia s textom tejto zmluvy, a že táto zmluva bola spísaná na základe ich pravej a slobodnej vôle čo potvrdzujú svojimi podpismi pod túto zmluvu.



V _________________­­­­­­­­­­­­, dňa ________ V __________________, dňa _________



sprostredkovateľ záujemca
andrea-17
11.11.08,15:44
Prilozim to k tejto teme, aby som nezacinala novu temu, co tu uz bola.
Mam otazku ak smiem:
Dala by sa takato zmluva pouzit na to, ak niekomu "dohadzujem" job ako sukromnik v zahranici?

Len mam problem, ja som podnikatel, clovek nie je podnikatel . ja mu nesprostredkovavam pracu (hoc i na to povolenie mam) ale ja mu sprostredkovavam zakazku, dohadzujem job, ktory bude v zahranici vykonavat ako sukromnik. zatial este sukromnikom nie je. Teda je "clovek obycajny" nepodnikatel.

Akym sposobom a aku zmluvu by ste doporucili.
Prebehla som tu vsetky mozne sprostredkovatelske zmluvy, a mam z toho taky hokej ako hrom.

Konkretny priklad na pochopenie.
Mam miesto stolara, firma v zahranici ho vsak chce zamestnat ako zivnostika. Mam cloveka, ktory tuto pracu chce zobrat, ja chcem mam uhradenu proviziu za sprostredkovanie, ale on je v case uzavretia zmluvy nepodnikatel (kedze si predsa nebude vybavovat ZL za moju jednu zmluvu). A viem urcite, ze sa nejedna o sprostredkovanie prace, lebo nie ja dohadujem podmienky, a cas trvania v danom jobe, ale ona s danou firmou a je fakturovany a nema pracovnu zmluvu a tym padom by som ho nevedela ani hlasit, ako to musism robit s takymi ludmi.
Aky typ zmluvy, ako na to?

A tiez by ma zaujimalo ak budem mat ludi nepodnikatelov, ktori mi dohodia zaze informacie o mieste, a chcem ich normalne odmenit, ako to spravit.
Mandatna zmluva? prikaznicka?

Prosim vas, pomozte mi neviem sa pohnut dalej. Dakujem za kazdu jednu informaciu, ktora ma posunie dopredu.
wellnesska
26.12.09,20:00
Ahojte, vie mi niekto poradit, ze ked robite pre niekoho sprostredovatela a mate s nim uzavretu sprostredkovatelsku zmluvu, ci je potrebne mat uzvretu este zmluvu aj s dodavatelmi, ktorych som pre zaujemcu sprostredkovala? Ak ano, ako ma taka zmluva vyzerat? diky