Miroslav Karchnak
22.01.15,14:39
asi 15 rokov som na polovicnom kvoli epilepsii SOM SA ZLE VYJADRIL ANO SOM NA POLOVICNOM DOCHODKU BOL SOM UZNANY NA 65 PERCENT MINULI ROK MA OPEROVALI DALI MY TROJITI BAIPAS V JANUARI SOM BOL NA POSUDKOVEJ TAK ZA EPILEPSIU MY DALI 40 A ZA BAIPAS 10 PERCENT PANI VLASTA NA POSUDKOVEJ SOM BOL PO STIROCH ROKOCH SOM SI MILEL ZE KED SOM PRED TIRMI ROKMI 65 PERCENT TAK ZE MI ZA OPERACIU DAJU 35 LEBO KDO MA ZAMESTNA
kopretinka
22.01.15,13:42
ako ti nemohli uznať,keď už 15rokov si na polovičnom? inak dnes sa už nerozdeľuje inv.dôchodok na celý a polovičný
vlasta123
22.01.15,14:02
Záleží skou formou si podal žiadosť?
1.žiadosť o priznanie id
2.žiadosť o prehodnotenia zdravotného stavu

Podľa prvého bodu-to je len tých 10%,tzn. nieje nárok na dávku ID

Podľa druhého bodu-by Ti mohlo dôjsť k navýšeniu Tvojej dávky ID o 10% ,nakoľko si absolvoval operácie baipasu
vlasta123
29.01.15,18:40
Pri prehodnotení Tvojho zdravotného stavu Ti znížili percentuálny pokles zárobkovej činnosti,nakoľko dospeli k záveru že Tvoj zdravotný stav sa zlepšil
Nakoľko si absolvoval operáciu baipas,toto ti zohľadnili aj percentuálnym poklesom zárobkovej činnosti.

Hlavná diagnóza = 40 % pokles zárobkovej činnosti
Vedľajšia,druhá dg.= 10% pokles zárobkovej činnosti
Celkovo = 50% pokles zárobkovej činnosti

Je tzv.hlavná diagnóza,za druhú diagnózu možu dať %pokles maximálne 10%.
Takže s tým už nič nenarobíš.Možnosť bola,lebo je ak je ešte splnená podmienka odvolania,ktorá je v rozhodnutí uvedená,do koľko dní sa možno odvolať,

Vlasta
ivka70
29.01.15,18:48
veronikasad
29.01.15,19:21
Tak kolko % celkom to vlastne máš po poslednej posudkovej komisii ?
montreal.kosice
04.02.15,19:41
Dobry den..invalidita je neschopnost vykonavat pracu pod vplyvom choroby. Tym ze vas operovali, odstranili pricinu a zlepsili stav (vasho o srdca), defacto znizili mieru funkcnej neschopnosti...uz nie ste taky chory ako pred operaciou...
alaya1
04.02.15,20:21
asi nie je PC dost fundovany.
u nás je to tak
29.03.15,10:43
Po niekoľkých baipas operáciách máš právo na plnú invaliditu ,treba sa odvolať a dožadovať sa svojho práva ,aj ked ťa operovali ,bol si v ohrození života a do konca tvojho života stále budeš a navyše ešte aj epileptik .Poznám človeka po dvojnásobnom baipase je na plnom ID, treba zmeniť poradie diagnoz : prvá srdce ,druhá vedľajšia epilepsia . Veľa šťastia a bojuj!!!