Miroslav Karchnak
22.01.15,17:27
som na ciastocnom dochodku, asi 15 rokov liecim sa na epilepsiu. V auguste mi robili trojnasobny bajpas, prekonal som dva infarkty, jeden pred operaciou a druhy po operacii. 2.1.2015 som bol na posudkovej komisii. Za epilepsiu mi dali 40 a za bajpas 10percent. Mozem sa odvolat?
veronikasad
22.01.15,16:30
ak posudkový lekár určil ako hlavnú dg.epilepsiu, ďalšia dg. môže byť ohodnotená max. 10 %.

Voči rozhodnutiu SP sa môžeš odvolať.

4. Epileptické záchvaty a iné záchvatovité ochorenia, hodnotí sa frekvencia záchvatov, typ záchvatov, EEG nález, sprievodné psychické poruchy
a) ľahká forma: generalizované záchvaty minimálne 1-krát ročne, parciálne záchvaty minimálne 1-krát mesačne 10 - 20
b) stredne ťažká forma: generalizované záchvaty minimálne 1-krát mesačne, parciálne záchvaty minimálne 1-krát týždenne 30 - 40
c) ťažká forma: generalizované záchvaty častejšie ako 1-krát mesačne, parciálne záchvaty častejšie ako 1-krát týždenne, so sprievodnými psychickými zmenami 50 - 60
d) série generalizovaných alebo parciálnych záchvatov s ťažkým stupňom psychického postihnutia, s rezistenciou na liečbu 70 - 80
e) po troch rokoch od zániku záchvatov pri ďalšej nutnosti antikonvulzívnej liečby (pre pretrvávajúcu pohotovosť k záchvatom) 10
Posudkové hľadisko:
Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti sa určí podľa typu, počtu záchvatov a prípadných povahových zmien.


8. Stavy po srdcových operáciách (revaskularizaené operácie, operácie chlopní, resekcia aneuryzmy, stavy po koronárnej angioplastike)
a) s dobrým funkčným výsledkom 25 - 35
b) stavy s poklesom výkonnosti pri stredne ťažkom zaťažení 40 - 50
c) neschopnosť záťaže 70 - 90