Alena1531
22.01.15,18:37
Posudok od znalca : Obuv bola z viditenou chybou používaná dalej , a tým vzniklo rozsiahle poškodenie . Obuv bola predlžená trvalo zašnúrovaná . Obuv nebola vobec dalej používana ako znalkina posúdila - tenisky neboly nositelné .

Predajca mi tvrdil aby som si dala vypracovať znalecký posudok a potom sa stretneme na súde .
avalik
22.01.15,17:39
a aka vada bola reklamovana?
arizona
22.01.15,17:40
A aka je tvoja otazka?
veronikasad
22.01.15,19:03
aká bola cena obuvi ? Vypracovanie znaleckého posudku stojí min.54€
Alena1531
22.01.15,20:05
Rozlepenie po stranách Lavá + pravá teniska
Alena1531
22.01.15,20:05
cena obuvy bola 65€
Alena1531
22.01.15,20:08
chcem vedieť či mám nárok aj bez znaleckého posudku tieto tenisky ,ked že som neni spokojná z vyrozumením od znalca dať druhý krát na reklamáciu do predajne kde boli zakúpené
veronikasad
22.01.15,20:08
tu si môžeš dať vypracovať znalecký posudok

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&sqi=2&ved=0CCsQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.vipo.sk%2FsluzbyS.html&ei=bVjBVL8a5f7KA9XDgqAM&usg=AFQjCNGtht60n_xAFobfaLi_nXJ75XRI8w&sig2=_tb_aG3u2yx5_QXURTik1Q&bvm=bv.84349003,d.bGQ&cad=rja

Čo robiť, ak predajca reklamáciu zamietne?

Ak ste presvedčený, že reklamácia je oprávnená, pokúste sa s predajcom dohodnúť. Ak to nebude možné, upozornite ho, že ste pripravený sa brániť.
V prípade, že nebude reklamácia opäť uznaná, môžete si nechať zhotoviť znalecký posudok.
Ak bude posudok vypovedať vo váš prospech, uplatnite reklamáciu opäť u predajcu. Ten však ani v tejto situácii nemusí reklamáciu uznať.
Môžete sa brániť súdnou cestou – so znaleckým posudkom máte veľkú šancu na úspech. Naopak predajca riskuje, že namiesto ceny za výrobok, resp. za jeho opravu, bude musieť platiť niekoľkonásobne viac.

Zdroj: Asociácia spotrebiteľov Slovenska

viac info
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vyvlastnenie.sk%2Fpredpisy%2F zakon-o-ochrane-spotrebitela%2Fzarucna-doba-a-reklamacia%2F&ei=WmjBVKjdNYKGzAPvhYCIBw&usg=AFQjCNH-OtGvi0wG35wegaTSDvicDtFvTQ&sig2=YLejrp2776rMk5alpWZSAA&bvm=bv.84349003,bs.1,d.bGQ&cad=rja
veronikasad
22.01.15,20:21
Posudok bol od znalca s oprávnením na výkon tejto činnosti ?
avalik
22.01.15,20:23
kolko casu preslo od kupy a kto dal posudzovat znalcovi - ty alebo predajna?
Alena1531
22.01.15,20:37
kúpené boli v septembri 2014 a predajna to dala posudzovať znalcovi v decembri 2014 - vtedy boli reklamované
avalik
22.01.15,21:00
"Posudok od znalca : Obuv bola z viditenou chybou používaná dalej , a tým vzniklo rozsiahle poškodenie"

ak ti na zaklade toho zamietli reklamaciu, tak je to OK.

Mas moznost to dat posudit inemu znalcovi, a ked bude vysledok v tvoj prospech mozes to dat na sud. Sud rozhodne kto je v prave.


A tomuto nerozumiem: "Obuv nebola vobec dalej používana ako znalkina posúdila - tenisky neboly nositelné . "
oliviaaaa
23.01.15,19:21
Chcem prispiet svojimi skusenostami, ktore mi vravia, ze nemali by sme to vzdavat a, ze vsetko je to o serioznosti, profesionalnosti predajcu a o tom ako si vazi spotrebitela. Bohuzial existuju a taky, ktorym vsetky tieto atributy chybaju. Ja prave teraz riesim neuznanú reklamaciu v predajni ADIDAS v OC Optima Kosice no bohuzial sudnemu konaniu sa nevyhnem. Obuv som reklamoval 3 krat s tou istou chybou. . Druhu reklamaciu riesili opravou, samozrejma oprava bola nedostatocna a tak som po dvoch dnoch bola 3 krat reklamovat sportovu obuv. Predajca si dal vypracovat znalecky posudok na zaklade, ktoreho mi neuznal reklamaciu. Ja som vsak poslala obuv na posudenie do VIPO a.s potvrdit moje presvedcenie, ze k vade nedoslo nespravnym pouzivanim vyrobku, ale ze vyrobok(sportova obuv) ma vyrobnu vadu. Kde aj potvrdili, že moja reklamacia je opravnena a vyrobok ma konstrukcnu vadu. A co hovori zakon:1) Ak reklamacia sa uskutocni do roka od zakupenia vyrobku predjaca moze odoslat sudnemu znalocovi vyrobok na posudenie a na zaklade tohto posudku bud uzna alebo neuzna reklamaciu. Aj ked som si dala vypracovat odborny posudok je to posudok voci posudku a nemusi byt akceptovany predajcom. 2)Ak sa reklamacia uskutocni po roku, tak v pripade ak spotrebitel dokaze odbornym posudkom chybu vyrobku, tak potom mu predajca musi vratit peniaze a samozrejme aj naklady na odborny posudok. Neviem vsak ako by to dopadlo, ak by si predjaca tiez nechal vyrobok odborne posudit. Asi by to mozno skoncilo rovnako ako prvom pripade posudok proti posudku. Dnes som bola na SOI-ke a tam mi to potvrdila. SOI posudzuje ci bol dodrzany postup pri reklamacii, co v mojom pripade aj bol a vec mozem riesit sudnym sporom.Kontaktovala som urad na ochranu spotrebitela este pocas tretej reklamacie, ktory kontaktoval predajcu. Pristup z ich strany bol profesionalny a snazili sa mi pomoct. Reakcia predajcu bola asi v tom zmysle, ze kludne ho mozem dat aj na sud.