Marcela
29.05.04,13:10
Ahoj chcela by som poprosiť o radu. Dostala som ponuku od zahraničného (ázijského) výrobcu tovaru na zastupovanie a predaj jeho výrobkov na Slovensku, chcela by som sa spýtať ako to je s clom a ostatnými náležitosťami okolo dovozu tovaru s mimo európskych krajín. Jedná sa o dovoz elektronických komponetov do počítačov.
Dík za Vašu radu.:)
Marcela.
fedino
31.05.04,07:46
Obchodovanie s aziou je potrebne si poriadne premysliet. Vyssie financne zdroje su v tomto pripade nevyhnutne. Aj keby ste za samotny produkt nemuseli okamzite platit, financna narocnost je vysoka. Kvoli dopravnym nakladom sa male serie neoplati prevazat. Ak sa nejedna o male , lahke a pritom drahe produkty , treba ratat s cca dvojmesacnym prepravnym casom (lodne kontajnery).

Clo a dph sa hradia v hotovosti este pred prepustenim do volneho obehu , co su dalsie nemale financne polozky. Oddialit uhradu colneho dlhu sa da len v pripade, ze vas bude zastupovat v colnom konani colny deklarant, ktory ma zlozenu colnu zabezpeku. Alebo je tu este moznost uskladnit produkty na colnom sklade , kedy sa bude colny dlh hradit iba z poloziek, ktore boli z colneho skladu ciastkovo odobrate, vznikaju tu ale dalsie naklady za uskladnenie.

Ono az takym velkym problemom nie je tu doviest hocico. Problemom je to ale vediet predat.
Marcela
31.05.04,09:12
Doba dodania tovaru je podla prísľubu dodavatela do 3 dní od zaplatenia faktúry, takže tovar bude zrejme dodávaný niekde zo skladu v európe. Inak díky za odpoveď.
Marcela.
ANNA
31.05.04,10:19
Bežne obchodujem s azijskými krajinami a až taký problém v tom nevidím. Prepravné, špedičné a colné vybavovanie zabezpečujeme prostredníctvom špedičnej spoločnosti. Dodanie tovaru je približne 3-5 dní letecky ( aj keď to vo veľkej miere záleží na prepravnej spoločnosti ). Cena prepravy je závislá od veľkosti zásielky. ( 20 kg zásielka cca 5500,- Sk a to so špedičnými nákladmi.)
slavo
31.05.04,10:41
Je potrebné mať na dovoz hotových výrobkov z 3.krajín dovozné licencie?
Počul som, že bolo možné ich vybavyť iba do 31.12.2003 na rok 2004?