ingak
22.01.15,22:47
Ak podam dodatocne danove priznanie PO 2013 (bol kladny zaklad dane, ale zapocital sa so stratou, takze dan sa neplatila), zvysi sa zaklad dane o 250 EUR. Pricom rozdiel medzi riadnym a dodatocnym priznanim v dodatocnom priznani vyjde 0, lebo odratame viac o 250 zo straty. Aj v takom pripade mozeme ocakavat pokutu?
Pri Dph tiez potrebujeme podat dodatocne za min. mesiac, povinnost viac o 25 EUR. Vyhrazaju sa pokutami aj pri kontrol. vykaze, to za kazde dodatocne pri zvysenej povinnosti sankcinuju? Nie je niekde pomocka na vypocet penale a sankcii? Niekedy bola na to kalkulacka.
Peggynka
22.01.15,22:47
ingak
23.01.15,07:51
Dakujem, za odkaz, tuto temu som citala pred zadanim otazky. Ale nie je mi z nej jasne, ze ked si zvysenu povinnost zapocitam so stratou (pri dph s odpoctom) bude to na pokutu? V riadku priznania rozdiel oproti riadnemu DP bude nula, kedze to zapocitam. Z tohto rozdielu sa posudzuje pokuta, alebo pred zapocitanim?
kn-alka
23.01.15,08:42
nie, pokuta za podanie DDP nie je

počítajú sa len úroky z dane, ktorú si mala zaplatiť vtedy a zaplatila si až po podaní DDP

keďže ti aj DDP vychádza na úhradu 0, nevychádzajú ti ani žiadne úroky.
ingak
23.01.15,09:15
Tak to je dobra sprava.
zo stranky danove centrum:

Správnym deliktom podla § 154 ods. 1 písm. j) danového poriadku je, ak danový subjekt alebo iná osoba nesplní
niektorú z povinností nepenažnej povahy podla danového poriadku alebo osobitných zákonov, pricom nejde o
správny delikt podla písmen a) až i).
Poznámka:
Za správny delikt nepenažnej povahy možno považovat aj podanie dodatocného kontrolného výkazu alebo podanie
dodatocného súhrnného výkazu.

Ta poznamka na zaver ma nahnevala, lebo sa stane, ze treba urobit nejaku opravu, nie je to nic nezvycajne. Davaju pokuty aj za KV alebo SV? Ttam sa dan neplati, su to len vykazy.