15Viera
23.01.15,07:50
Založila som si rodinný Detský domov, o.z,, už som zaregistrovaná, mám IČO, DIČ, ako mám ďalej postupovať? Treba požiadať o štatút neziskovej organizácie, ak áno tak kam sa podáva žiadosť a čo k žiadosti treba doložiť. Treba dva účty, jeden na o.z a jeden na neziskovú organizáciu? Ďalej idem žiadať o akreditáciu, čo musím urobiť aby mi akreditácial prešla bez problémov? Zatiaľ nemám zamestnancov. Prípadne hľadám človeka, čo mi vypracuje kompletnú dokumentáciu.
Milan1979
14.02.15,19:55
Mali by ste najprv pochopit, ze o.z. a n.o. su 2 samostatne pravne formy, t.j. 2 uplne samostatne organizacie nezalozene za ucelom podnikania. Z vasej otazky je jasne, ze tato uplne zakladna vec vam nie je jasna (tak, ako s.r.o. a a.s. su 2 rozdielne pravne formy podnikatelskych organizacii). Najprv ste si mali zistit, ak chcete nejaku akreditaciu, tak u toho, kto tu akreditaciu udeluje, ze aku pravnu formu pozaduje - ci o.z. alebo n.o., alebo inu. Ked uz ste zalozili o.z. (na Ministerstve vnutra), tak uz zasa zbytocne nezakladajte aj n.o. (na prislusnom okresnom urade podla sidla n.o.), ale si najprv overte, aka pravna forma je vyzadovana... A drobna poznamka na zaver: Ked zalozite nove n.o., tak samozrejme, ze toto n.o. nebude moct pouzivat bankovy ucet, ktory patri o.z.