kosaristan123
23.01.15,10:39
posielanie sms a emaily proti vôli,stačí jedna sms a e mail a človek je upozornený....vymáhači (telefonisti),posielajú veľa sms a emaily a dlhodobo...odpovedajte len odborníci a nie amatéri.
misoft
23.01.15,09:51
Preštuduj si znenie Tr. zákona 300/2005 §360a ods.1 písm. c - spĺňajú to?
"(1) Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života, tým, že

a) sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe,

b) vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje,

c) ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli,

d) zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo

e) ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života,

potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok."
Budia obavu o život alebo zdravie u teba alebo blízkych? Zatiaľ nie.

Je to ešte v štádiu obťažovania. Telefonistov si u svojho operátora môžeš zablokovať - stačí, keď oznámiš, že z toho čísla prichádzajú obťažujúce hovory a SMS - bloknú ho.
E-maily? Označ ako SPAM.

Ale - ak dlhuješ, prečo sa nesnažíš dlh vyrovnať?
kosaristan123
23.01.15,10:16
ked som začal posielať bývalej kamarátke smsky a emaily ohľadom vracania peňazí v lete 2014,lebo mi je dlžná sumu 1840 euro,tak ma udala a mal som na krku §360a,písmeno c,na polícii mi povedali,že posielanie sms a emaily,správy na facebooku,pokeci,telefonovanie proti vôli a dlhodobo minimálne 1 mesiac je trestný čin....že som mal poslať doporučený list osobe ktorá mi je dlžná a čakať na reakciu a potom ísť na súd a nie vyvolávať ,posielať sms,správy na facebooku...nemal som z toho nič,lebo nebola naplnená skutková podstata,to isté sa týka vymáhačských spoločností a posielanie sms,emaily....
misoft
23.01.15,12:17
Je to môj pohľad na vec, ale tebe predsa nikto nebráni, aby si na "vymáhačov" podal TO....