wheedle36
23.01.15,10:53
Ako sa bude uctovnictvo a najma danova sprava pozerat na situaciu:

- Som konatel (ale nie zamestnanec, teda bez pracovnej zmluvy) v SRO.
- Sidlo spolocnosti sa nachadza na juznom Slovensku, napriklad v Leviciach.
- Kazdy pracovny den, a obcas aj vikendy dochadzam do Bratislavy koli obchodu. Obcas aj inam, ale najma do BA.
- Hlavny zdroj mojich prijmov je od jednej firmy v BA ktorej pravidelne fakturujem svoje sluzby.
- Nebyvam v sidle spolocnosti, ale napriklad v Trnave. Ale Trvaly pobyt mam napriklad v Nitre.

Ako si mozem ako konatel SRO davat do uctovnictva cestovanie? Myslim automobilom v osobnom vlastnictve nezaradenom do majetku spolocnosti?

Otazky:

- Mozem si kazdu cestu zo sidla spolocnosti zapocitata ako pracovnu aj s nahradami?
- Mozem si kazdu cestu z miesta trvaleho bydliska zapocitat ako pracovnu aj nahradami?
- Mozem si kazdu cestu z miesta realneho bydliska zapocitat ako pracovnu aj s nahradami?

Ako je to ked cely den lietam autom kade tade? Staci mi vypisat si cestovny prikaz na pracovnu cestu a napisat tam co vsetko v dany den a kde potrebujem vybavovat?

A najdolezitejsia otazka, mate niekto skusenosti s tym ako na to budu pozerat daniari ze som vacsinu svojho prijmu prevozil a vyplatil konatelovi na nahradach?

Dakujem za pomoc, naozaj vela, vela, vela jazdim kade tade aby som vybavil ine prijmi ako len ten jeden v BA.

Peter
karakul
23.01.15,10:38
"Hlavny zdroj mojich prijmov je od jednej firmy v BA ktorej pravidelne fakturujem svoje sluzby"

... teda hlavný zdroj tvojich príjmov je Bratislava, kam dochádzaš.
A hlavný zdroj príjmov tvojej firmy ????
wheedle36
23.01.15,10:43
Hlavny zdroj z coho firma vlastne zatial zije je poradenstvo v oblasti IT. Vytvaranie analyz a podobne, takze kazdy den 4 meetingy kade tade po BA a potom sa snazim najst aj ine prijmi lebo nechcem takto cestovat stale.
vojo
23.01.15,14:28
Ja robim cestovne prikazy na kazdy den, mal som poradene ze ak zabezpecujem prijem pre sro tak cesta musi byt zo sidla sro a koncit musi v sidle sro. Cesta do sidla firmy z miesta bydliska sa nepovazuje za pracovnu cestu preto by sa nemala uplatnovat do nakladov.
Benko
23.01.15,15:17
Otázka: a si prihlásený do sociálky? Neviem či máš byť, preto sa pýtam.
vojo
23.01.15,15:38
Dovod? Nie som prihlaseny, konatel sa povazuje za zamestnanca pri sluzobnych cestach a cestovnych nahradach.....