1uctovnik
23.01.15,13:41
Zamestnanec v priebehu roka používal súkromné auto na služobné účely , počas 42 dní , daňová povinnosť vznikla a zanikla 42-krát. Naozaj musím do poznámok v DP presne vypísať dátum vzniku a zániku daňovej povinnosti? Tak som to pochopila z poučenia. Ako to uvádzate?
Ďakujem vopred za radu.
Sarlotka
23.01.15,20:42
nie nemusi uvadzat
Janinkaaa
29.01.15,05:46
Ak zamestnanec počas roka ide na pracovnú cestu vlastným motorovým vozidlom v mesiaci 2 až 3x. Spolu za rok napr. 50x. Daň sa zaplatí len za tých 50 dní.

A naozaj sa do poznámok nemusia rozpisovať dni, že kedy bola uskutočnená pracovná cesta ?

V daňovom priznaní sa potom dátum vzniku daňovej povinnosti uvedie dátum, kedy prvýkrát použil zamestnanec svoje vozidlo na prac. cestu ?
A dátum prvej evidencie vozidla - je to dátum z technického preukazu ?

Ďakujem.
Janinkaaa
31.01.15,08:16
Skúsim si odpovedať sama - ako som to pochopila z rôznych príspevkov :
Ak zamestnanec použije svoje vlastné vozidlo na prac. cestu, ako dátum prevej evidencie napíšem dátum z TP vozidla.
Dátum vzniku daň. povinnosti uvediem dátum, kedy 1x v roku použil zamestnanec vozidlo na prac. cestu.

Daň platím len za tie dni, v ktorých bol automobil použitý na prac. cestu. Ak za rok bol spolu 50x - tak platím iba za 50 dní.

Do poznámok neuvádzam nič, pretože podľa §85 2a pri zamestnancov nevzniká oznamovacia povinnosť.

Tak som to ja vyplnila do DP.
marjankaj
31.01.15,08:19
No ja by som to tam uviedol. Je lepšie, keď si to nájdu v poznámkach, ako keby na základe chýbajúceho odhlásenia prišli na kontrolu. Ušetríš aspoň na pohostení.:D
Viď poučenie.
VII. ODDIEL – POZNÁMKY
Slúži pre potreby daňovníka, najmä na uvedenie dátumu opakovaného vzniku daňovej povinnosti pri jednom a tom istom vozidle v zdaňovacom období.
avalik
31.01.15,08:21
Janinkaaa, otazky sa nedavaju do odopovede, citaj etiketu a navod dole na stranke
maji11
31.01.15,17:29
v poznámkach netreba písať dátumy vzniku a zániku. Odpoveď z FR:
"V prípade daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, daňovníkovi nevzniká povinnosť v daňovom priznaní (v VII. Oddiele) uvádzať jednotlivé vzniky a zániky daňovej povinnosti (dátumy). To znamená, že zamestnávateľ v III. oddiele daňového priznania k dani z motorových vozidiel v prípade niekoľko vznikov a zánikov daňovej povinnosti u toho istého vozidla riadok č. 02 v nevyplňuje.

Na riadku č. 13 sa uvedie počet dní, v ktorých vozidlo podliehalo dani."
surfinka
01.02.15,18:14
ja som podala takto DP na 180 dní, a volali mi z DÚ, aby som podala opravné Danové priznanie a zaplatila za celý rok, lebo som auto neodhlasovala......takže???