sway
07.05.06,09:19
Ste tu Omegači?
Som úplne hotová zo zostavy kniha pohľadávok po obdobiach splatnosti-
klient chce vedieť ako mu jedna firma platí. Je jasné vygenerovala som si klienta, všetky pohľadávky a ak chcem vytlačiť zostavu do kolonky dni po splatnosti mi hádže blbosti - resp. počet dní k aktuálnemu dátumu.
Konkrétne:
OF bola splatná 14.1.2006 uhradená 20.1.2006 teda meškala úhrada 6 dní - toto potrebujem mať v zostave!, ale SW mi tam hodí číslo podľa toho aký zadám dátum tlače zostavy - teda nesprávny počet dní úhrady po splatnosti.
Som z toho na nervy :mee: - neviete dať návod ako to nastaviť?
Už som prelúskala manuál a mám obavy, že sa to vlastne vôbec nedá !!!!
je to možné???? :eek:
poteší každá rada
sway
07.05.06,07:42
posúvam si to ....:(
Lucy
07.05.06,08:04
Ahoj, Omegu mám len v práci,
Dá sa tlačiť zostava po obdobiach splatnosti, viem určite,používam, a je to k aktuálnemu dátumu alebo dátumu, ktorý nastavíš.
Možno tam bude aj iná možnosť, taká akú potrebuješ, vyskúšaj.
V práci sa ti na to viem pozrieť až v utorok.
sway
07.05.06,08:05
Ahoj, Omegu mám len v práci, ale mám ten dojem, že sa dá tlačiť zostava po obdobiach splatnosti, viem určite, že je to k aktuálnemu dátumu, ale určite tam bude aj iná možnosť.
V práci sa ti na to viem pozrieť až v utorok.

vďaka, kukni to a daj vedieť :)
Lucy
07.05.06,08:08
v utorok sa ozvem, možno nájdeš skôr ;)
babenko1
07.05.06,08:23
milá sway... ked si dáš kniha pohľadávok, zadáš si partnera.. dáš si obnov, vygeneruje sa ti zostava... ale máš tam záložku doklady a nastavenia, klikneš si na tie nastavenia a máš tam kolónku hranice lehoty po splatnosti a v lehote splatnosti, tak tam si to nastav..
sway
07.05.06,11:13
milá sway... ked si dáš kniha pohľadávok, zadáš si partnera.. dáš si obnov, vygeneruje sa ti zostava... ale máš tam záložku doklady a nastavenia, klikneš si na tie nastavenia a máš tam kolónku hranice lehoty po splatnosti a v lehote splatnosti, tak tam si to nastav..

Ahoj Babenko ;):):p,
Dík za radu - lenže to bohužiaľ nefunguje, hranice si nastavím, ale ja potrebujem vedieť o každej faktúrke koľko dní meškali a SW berie pre výpočet dní omeškania dátum ktorý zadávam STAV K Dátumu a tam je zrada, lebo ak dám napr. k 28.2.2006 generovať zostavu, tak hoci splatnú fa.4.2.2006 uhradili 22.2.2006 dáva mi v zostave dni omeškania 24 - čo nie je pravda!, lebo meškali len 18 dní - o toto mi ide a neviem to naštelovať, myslím, že sa to ani NEDÁ .
je to blbé....
ak na niečo prídeš pošlem kopec lentiliek....:)
Lucy
07.05.06,11:18
a skúšala si ísť aj cez saldo? možno to sa bude dať tam, nie som si istá, pozriem až v práci
sway
07.05.06,11:29
a skúšala si ísť aj cez saldo? možno to sa bude dať tam, nie som si istá, pozriem až v práci

akurát som v ňom, je tam rovnaký princíp, ono to je vymakané na neuhradené pohľadávky, ale na už uhradené to veru zatiaľ asi neurobili:cool:.... - dík za radu ;)
Reina
07.05.06,13:13
akurát som v ňom, je tam rovnaký princíp, ono to je vymakané na neuhradené pohľadávky, ale na už uhradené to veru zatiaľ asi neurobili:cool:.... - dík za radu ;)
Ahoj, myslím, že toto od omegy automaticky nedostaneš, funguje to podľa toho dátumu - Stav k dátumu. Saldo tak isto. Ja by som si takúto zostavu vyexportovala - cez Rich text format /word/ a kolonku dní po splatnosti by som si prepísala podľa podľa toho, kedy to bolo uhradené. Síce je to ručne upravované, ale toto keď vytlačím, môžem to odovzdať klientovi. :D
bepo
07.05.06,13:20
Keď už exportovať tak do Excelu,tam keď odpočítava 2 dátumy tak výsledok dáva v počte dní.
sway
09.05.06,05:38
Keď už exportovať tak do Excelu,tam keď odpočítava 2 dátumy tak výsledok dáva v počte dní.

.....no Exel by sa dal - ale nie som taký macher aby som mu vedela zadať taký vzorec aby mi vypočítal z dátumou dni...
(v stĺpci H mám 29.01.2006 v stĺpci AF mám 03.02.2006 a v stĺpci
I mám 29, ale mala by som tam mať 4)
ak budeš mať chvíľku, a nie je to moc komplikované ,dáš mi to sem??? - móóóc vďaka.:p