Franky238
23.01.15,16:04
Zdravim neviem pod ktoru rubriku patri tato tema ale k veci. Chcel som sa opytat ako sa da branit proti konaniu zamestnavatela ak si jeho dlhorocny zamestnanec vytvoril zivotopis na stranke profesia.sk a hned na druhy den ho "zdrbal" za to ze preco si to vytvoril co sa mu nepaci a ze si ma do par dni rozmysliet ci chce u nich pracovat. Dokonca ten zamestnanec bol veduci zmien a teraz ho chcu degradovat na normalnu poziciu ak zostane nadalej pracovat. Pritom slo o nevinne si vytvorenie zivotopisu. Dakujem vam za pomoc
Tweety
23.01.15,15:25
Vytvorenie životopisu na profesii ešte neznamená, že si porušil PD. Možno len chceš v budúcnosti potencionálne zmeniť zamestnávateľa. Nič by som si z toho nerobila, neporušil si nič. Zmeniť PZ môže len s tvojím súhlasom. Možno mal zlý deň, že zdrbal, ale je to z jeho strany neprofesionálne.
Chobot
23.01.15,15:29
Existuje 5 typov nadriadených:

- buzerantov (ako teplych)
- superbuzerantov
- antibuzerantov
- buzerantov kuzelnikov
- buzerantov pyrotechnikov


A preco?
- sef buzerant hovori: "Ja ta, Novak, vyje..m..."
- sef superbuzerant hovori: "Ja vas vsetkych vyje..m..."
- sef antibuzerant hovori: "Ja sa s tebou, Novak, je..t nebudem..."
- sef buzerant kuzelnik hovori: "Ja s tebou, Novak, tak vyje..m, ze
si to ani nevsimnes..."
- sef buzerant pyrotechnik hovori: "Ja ta, Novak, vyje..m s
rachotom..."
- a este je sef buzerant McGYWER: "Ja ta, Novak, vyje..m holymi
rukami do vesmiru..."

No a ktorý je ten tvoj?

Jasné, že je to zasahovanie do súkromia zamestnanca. Zamestnávateľa nemá čo zaujímať, čo robí zamestnanec v súkromní, či na soc. sieťach. Zamestnanec si môže uviesť životopis, aj ho poslať do inej firmy, aj ísť na pohovor.

Ak by ho kvôli tomu vyhodil, môže sa brániť na súde neplatnou výpoveďou. Ale ťažko sa brániť voči takým deb1lom, ak sú tvoji nadriadení.
Franky238
23.01.15,15:36
ano ja viem ale ide tu o to ze zamestnavatel je taky kreten ze on nevyhodi ale dal ultimatum ze sa clovek ma rozhodnut ci ostane alebo odijde a je dost nechutne pozerat na to ako zacinaju robit pohovor s ludmi ktory ta maju nahradit
Franky238
23.01.15,15:37
ved to ze on si najde nieco ine zase, inak dobry vtip :D
Tweety
23.01.15,15:40
potom bude asi najlepšie, ak si fakt nájdeš iného zamestnávateľa, veď robiť pre kreténa nie je práve ideálne ale je na tvojom rozhodnutí, čo a ako