lucinka611
23.01.15,16:17
Chcela by som poradit ci sa da dorobit kluc bez predlohy. Chcem kupit mraziak ale potrebujem ho na zamykanie a dotycny k nemu nema kluc inak je zamykatelny. Neviete mi poradit ci sa to nejako da vyriesit ? Dakujem
Chobot
23.01.15,15:24
Existujú systémy, kde sa na základe kódu dá vyrobiť kľúč (napr. Sherlock má také zámky , ku ktorým sú bezpečnostné kartičky s kódom), ale nepredpokladám, že ten tvoj zámok bude taký, alebo že by majiteľ mal tú kartičku keď nemá kľúč.

Dá sa vyrobiť aj k zámku kľúč, ale to treba vybrať vložku, odvŕtať tie váhadlá a podľa nich vyrobiť kľúč. Bolo by to ale drahšie, než celá vložka aj s piatimi kľúčmi.

Navyše ty budeš musieť ten zámok odvŕtať, aby si vôbec odtiaľ dostala. Takže rada pre teba - odvŕtať a vymeniť.
vlasta123
23.01.15,15:31
a čo tak dobrá ,,kľúčová služba,, ak je tam fachman bude vedieť ako a podľa akej predlohy klúč vyrobiť
buchač
23.01.15,15:33
Dá sa vyrobiť, no záleží od zručnosti ....trúfaš si ? ;)
Ale veľa záleží aj od typu zámku.

Viď videjko ... http://www.mojevideo.sk/video/14128/ako_vyrobit_kluc_podla_zamku.html
misoft
23.01.15,15:39
Neviem, aká značka mraziaku. Ale niekde sa dá zohnať podľa značky a typu vložka (i s klúčmi) do zámku. Niektoré ani nie je potrebné odvŕtať - sú prichytené z vnútra skrutkou.
pankratz
23.01.15,15:41
Robil som si sám jednoduchý kľúčik od poštovej schránky. Ale je to piplačka. Najlepšie vybrať zámok a dať tam nový, aké sú v skrinkách, aj s kľúčikmi. Odborník kľúčiar poradí.