rage1
07.05.06,09:24
Pekné nedelnajsie odpoludnie prajem. Mam jeden problem a potrebovala by som poradit.
Jednemu zamestnancovi som omylom dva mesiace po sebe nezahrnula do vyplaty nezdanitelnu ciastku. tym padom mal zle vypocitanu mzdu. V tejto vyplate by som to chcela napravit, len by som potrebovala poradit ze ako to mam spravit?
rage1
07.05.06,07:42
kto poradi?
Danielle369
07.05.06,07:43
aj mne sa už stalo.Musela som si otvoriť výplatu napr.za marec,opravila som to a potom som poslala opravné výkazy do poisťovní.Chce to len troška trpezlivosti.
KEJKA
07.05.06,07:45
zahrnieš mu tri mesiace - ak sa ti dá zmeniť odpočitateľná položka, tak ti to program vygeneruje sám. Budeš mať inú mzdu k výplate, inú daň...ale kumulatívne to bude dobre. On neprotestoval? asi si nekontroluje výplatu....bude mať radosť.
mimochodom, ja mám ešte dopoludnie...v akom si časovom pásme?
sway
07.05.06,07:48
Pekné nedelnajsie odpoludnie prajem. Mam jeden problem a potrebovala by som poradit.
Jednemu zamestnancovi som omylom dva mesiace po sebe nezahrnula do vyplaty nezdanitelnu ciastku. tym padom mal zle vypocitanu mzdu. V tejto vyplate by som to chcela napravit, len by som potrebovala poradit ze ako to mam spravit?

Ešte by sa to dalo spravť tak, že by si nič neopravovala a v ročnom zúčtovaní bude mať preplatok na daniach - ak s tým súhlasí, a nič nemusíš posielať, ak nesúhlasí, tak ako bolo písané dolu. Prerobiť výplatky a poslať všade opravené tlačivá.... ;)
rage1
07.05.06,07:49
myslis ze vynasobim odpoc. polozku dvoma a tak mu to odpocitam?
KEJKA
07.05.06,08:00
no dvoma je málo, tromi...lebo dva mesiace si mu nezahrnula, a plus k tomu aktuálny.
Odvody sa nemenia, či áno? Myslela som len daň..
Kedže si odviedla na dani viac, tak by sa hádam nemuselo vstupovať do toho chybného mesiaca a všetko preratávať.
Alebo to nechať tak a vyriešiť pri ročnom zúčtovaní..tak ako to tu už bolo uvedené.
jana32
07.05.06,20:37
Pekné nedelnajsie odpoludnie prajem. Mam jeden problem a potrebovala by som poradit.
Jednemu zamestnancovi som omylom dva mesiace po sebe nezahrnula do vyplaty nezdanitelnu ciastku. tym padom mal zle vypocitanu mzdu. V tejto vyplate by som to chcela napravit, len by som potrebovala poradit ze ako to mam spravit?
Podľa mňa je srávne riešenie vyrovnať mu rozdiel v rámci ročného zúčtovania dane, určite by som nevolila postup že v ďalšom mesiaci mu započítam odpočítateľnú položku x 2. Opravné výkazy by som asi brala skôr. Ale ja by som to určite riešila cez ročné zúčtovanie.