Michel Komarovska
23.01.15,18:10
Čo všetko je potrebné k vybavenie ZŤP preukazu.Ak bývam v Bratislava IV (okres)?Obvodná mi povedala źe sa to vybavuje na Vazovovej ulici a neviem či je to pravda?
Mám staršie foto to jest 7 rokov dozadu.Je v tom problém?za koľko mi ho vystavia a ako to vlastne celé prebieha?Ďakujem za každú reálnu nie starú skúsenosť s vybavovaním preukazu.:)
vlasta123
23.01.15,17:21
Presný postup:
Navštíviť úrad práce príslušný bydlisku,majú tam kanceráriu priamo týkajúcu sa preukazov zťp.
Dajú žiadosť na vydanie preukazu zťp a tlačivo lekarskej správy pre ošetrujúceho lekára,ktorý ho vypíše,zároveň dajú doklad aby sa za jejvypísania nemuselo platiť.
Tieto dva tlačivá k ošetrujúcemu lekárovi,ktorý ich vypíše a povie ktoré časti zo zdravotnej dokumentácie treba priložiť.
Osobná donáška zasa naspäť na úrad práce a odovzdanie-žiadosti o vydanie preukazu,samozrejmne vypísanej,leákrskej správy ošetrujúceho lekára plus čo ošetrujúci lekár povedal že treba priložiť.
Pri každej návšteve úradu práce treba mať občiansky preukaz toho ,kto žiada o vydanie preukazu zťp,v prípade že to vybavuje iná osoba ako samostý žiadateľ stačí aj fotokopia občianského preukazu žiadateľa.
Administratívne o rozhodnutí čivydajú,alebo nevydajú preukaz zťp je čas 60 dní,môžu si pozvať na prerokovanie,ale nemusia.
Potom ak schvália vydatie preukazu písomne vyzvú na jeho prevzatie až vtedy treba fotografiu.

Vlasta