Eva Kacianová Karáčová
23.01.15,19:00
Chcem sa opýtať, či niekto nemá skúsenosť s bolesťou očí u detí. 6-ročný syn sa stále sťažoval na bolesť očí, očná lekárka mu po vyšetreniach predpísala sférické dioptrie, na obe oči 0,75. Nosí ich už skoro mesiac, ale stále tvrdí, že ho bolia oči. Najskôr som myslela, že si potrebuje na ne zvyknúť, ale už to trvá nejako dlho.
alaya1
23.01.15,18:58
vyhladaj ineho ocneho lekara.
jslancik
24.01.15,04:57
No, bolesti hlavy sa daju hodnotit velmi subjektivne. Napr. ja by som kludne prisahal, ze ma vzdy bolia oci, ked ma boli hlava. Ze ma bolia oci som s urcitostou vedel iba po ich operacii, ked som salel od bolesti niekolko dni. Tym chcem teda povedat, ze spravne priradit, co ho vlastne boli, je skoro nemozne. A ci vobec oci samotne maju dovod tak casto a dlhodobo boliet, je velmi otazne. Teda aby to nezistila ocna lekarka.
skor by som teda riesil bolest hlavy a jej priciny. u deti by to mohlo byt napr. od nadmerneho namahania oci pri hrani na tablete, mobile, pocitaci. Dalej nedostatok pohybu, prebytok cukrov v strave, zle drzanie tela, nedostatok tekutin (kola sa nerata), namahana krcna chrbtica. No a este zo 20 dalsich dovodov, ale tymito mozes zacat. Necakaj mimochodom, ze ked pojdes za doktormi, ze syna boli hlava, odhali a bude liecit skutocneho povodcu. Ani jedna z vyssie uvedenych pricin sa neda liecit tabletkami. Treba zmenit sposob zivota.
Peggynka
24.01.15,07:21
Dieťa nevie pomenovať problém,môže to byť syndróm suchého oka,určite treba pátrať po príčine,aby sa mu uľavilo.Mali sme v rodine dieťa,ktorému robili problém neónky a sneh (svetloplachosť?) a môže to byť aj alergia.
kolovratsk
24.01.15,07:43
Dobry den, zmerajte si vlhkost vo vasej miestnosti. Idealna je okolo 40%. Hlavne teraz v zimnych mesiacoch je podstatne nizsia aj sa este znizuje kurenim. Taktiez treba pit dostatok vody, aspon 30ml/kg denne. Ak su dane faktory v poriadku je potrebne zistit vnutroocny tlak, srdcovy tlak, popripade CT mozgu (taktiez to moze byt migrena - analyzovat ci su nejake sprievodne znaky - aura). A samozrejme uprava zivotospravy. Pekne to je rozpisane tu: http://*************/viewtopic.php?f=37&t=841
Anika61
24.01.15,09:59
Preco je tato odpoved nevhodna som nepochopila,podla mna je uzitocna.
Anika61
24.01.15,10:02
Pekne rozpisane:-) ---preco nic nevidim?
kolovratsk
24.01.15,10:09
neviem ale je to automaticky blokovane poradou....zmente si tie hviezdicky za svetforum bodka sk
jslancik
24.01.15,10:40
Dakujem.
Anika61
24.01.15,11:43
Ma tie oci opuchnute?zacervenale?pocituje palenie?vyteka mu z nich-slzia mu?
Eva Kacianová Karáčová
24.01.15,16:56
Nemá ich opuchnuté ani začervenalé, ani mu neslzia. Vraj to môžu byť chlamýdie?
Anika61
24.01.15,16:58
A to povedal lekar?
Anika61
24.01.15,17:05
Podla mna najlepsie by to bolo riesit s ocnou lekarkou,ktora mu predpisala okuliare,nie som lekar a tak vsetko co ti napisem su vlastne iba dohady,bolest oci moze mat vela roznych pricin.