Kika69
23.01.15,20:00
Pekný večer! Mala by som na vás 2 otázky: 1. Firme, ktorej účtujem upravuje svoje vstupy na DPH koeficientom. Počas roka som v kontrolnom výkaze vykazovala v kolónke - výška odpočítanej dane- DPH na vstupe prepočítanú vlaňajším koeficientom /0,57/. Avšak teraz mám po prepočte celoročných zdaniteľných výstupov nový koeficient. /0,11/ Ktorým koeficientom mám prerátať vstupy v kontrolnom výkaze za posledný štvrťrok? 0,57, ktorý som používala po celý rok alebo tým novým skutočne vypočítaným 0,11? Logicky mi vychádza, že tým novým, ale do DP sa vykazuje výška odpočítanej dane ešte starým koeficientom a potom sa upravuje o rozdiel, vypočítaný novým koeficientom. Tak práve preto nad tým rozmýšľam. Viete poradiť ako je to správne?
2. otázka : Do ktorého riadku DP mám uviesť bezodplatný prevod majetku /darovanie/, ktorý by bol pri predaji oslobodený od DPH /jedná sa o nehnuteľnosť/ do r. 15, kde sa uvádzajú aj ostatné oslobodené tovary a služby?
Vopred vám ďakujem za pomoc.
KEJKA
23.01.15,19:12
1. vysledok prepočtu za rok sa do KV neuvádza, prepočítavaš pôvodným koef.
2. ak ide o príležitostný prípad (asi áno), tak do koeficientu to nejde a tak by som to do DP DPH nedávala.
Kika69
23.01.15,19:30
firma sa zaoberá aj predajom nehnuteľnosti ako tovaru, ale tu pri darovaní išlo o majetok používaný na podnikateľské účely 8 rokov