valeriah
24.01.15,10:17
Dobrý deň, prosím o radu: vo veci nároku na náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia, v dôsledku pracovného úrazu (na základe lekárskeho posudku vypracovaného psychológom a psychiatrom). Dňa 25.01.2012 som utrpela pracovný úraz so 100% rozsahom zodpovednosti zamestnávateľa (úraz bol riadne registrovaný ako pracovný úraz). Od pracovného úrazu za zlomené stavce a poškodenie chrbtice som od sociálnej poisťovne dostala finančnú náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia. Avšak okrem poškodenej chrbtice od úrazu mám aj psychické problémy , ktoré som začala riešiť so psychiatrom od 10.1.2013 a následne a aj so psychológom, ale problémy pretrvávajú až do dnes aj napriek užívaniu antidepresív. Na základe toho by sa som chcela opýtať, resp. poradiť sa, či môžem požiadať opätovne sociálnu poisťovňu na základe lekárskeho posudku (psychológa a psychiatra) o náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia z dôvodu pretrvania psychického ochorenia a aká je lehota požiadania na náhradu od pracovného úrazu. Ďakujem
veronikasad
24.01.15,09:31
Tu máš bližšie informácie - rozklikaj si ...

http://www.socpoist.sk/nahrada-za-stazenie-spolocenskeho-uplatnenia/48336s

Upozornenie

V akom prípade sa poskytuje nová/ďalšia náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia.

Ak sa poškodenému už poskytla náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia a vzniklo také zhoršenie následkov, ktorých vývoj sa pri pôvodnom hodnotení následkov nepredpokladal, hodnotenie sa vykoná novým lekárskym posudkom; v lekárskom posudku sa z bodového hodnotenia, ktoré zodpovedá zdravotnému stavu poškodeného po zhoršení následkov, odpočíta bodové hodnotenie určené pôvodne vydaným lekárskym posudkom.