Miriam05
24.01.15,11:51
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu/usmernenie. Do riadku 02 "Dátum vzniku daň. povinnosti" - ak mi vznikla prvýkrát daň. povinnosť napr. v roku 2012 a od vtedy vozidlo stále podlieha dani, uvádzam tam dátum pre rok 2014 1.1.2014? alebo to nechám prázdne? Viem, že ak napr. vozidlo bolo k 1.1.2014 prihlásené, podliehalo dani, koncom januára sme ho odhlásili a potom vo februári následne opäť prihlásili, neuvádzam tam nič, ale v ak to vzniklo napr. v r. 2012 tak tiež neuvádzam nič? to poučenie je pre mňa nezrozumiteľné :( ak by ma niekto vedel usmerniť, prosím, poraďte. A ak tam nechám prázdné pole, mám napr. 250 vozidiel v daň. priznaní takýchto, každé jedno mám uvádzať v poznámkach?! vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc
avalik
24.01.15,11:50
Riadok č. 02 – dátum vzniku daňovej povinnosti vyplňuje daňovník iba vtedy, ak pri vozidle vznikla daňová povinnosť v zdaňovacom období iba raz. Ak pri vozidle v priebehu zdaňovacieho obdobia opakovane vznikla daňová povinnosť, tento riadok sa nevypĺňa, dátumy opakovaného vzniku daňovej povinnosti daňovník uvádza v oddiele VII – Poznámky.



Vznikla ti daňová povinnosť v r. 2014? Ak nie, ale ti trvá z minulého roka, tak tam nepíšeš nič.



PS: Na porade sa používa vyhľadávač - toto je už zodpovedané niekoľkokrát, a otázky sa nezadávajú ako debaty - dole na stránke máš etiketu a návod.

Doplnenie: http://www.porada.sk/t230952-dzmv-2013-datumy-vzniku.html#post2461992
Natty
24.01.15,12:21
"Vznikla ti daňová povinnosť v r. 2014? Ak nie, ale ti trvá z minulého roka, tak tam nepíšeš nič."

No ty brďo, zasa mám podľa tohto chybu v DP. To mám zasa podávať opravné DP k opravnému DP:eek:? Avalik, tvoje odpovede hltám, prosím Ťa, napíš mi, kde to má oporu v zákone, resp. v akom usmernení? Podľa poučenia som to totiž pochopila tak, že v každom zdaňovacom období je k nejakému dátumu vznik DP za príslušné zdaňovacie obdobie.
avalik
24.01.15,12:58
doplnila som link do odpovede ... otazky sa nezadavaju do odpovedi ;)
Natty
24.01.15,13:09
...no ja sa už hanbím. Hľadala som okienko na koment, ale nenašla som ho, tak som použila odpoveď, hold moja vina...ospravedlňujem sa.
Ale nedá mi sa ešte neopýtať sa Ťa, keď už ťa tu mám :D, či musím zasa podať opravné DP alebo sa na to už vykašlať...šak ma mužíček prizabije, že co to stváram...
avalik
24.01.15,13:30
zavolaj spravkyni dane a dohodni sa s nou ;)
kubkokubko
31.01.15,07:39
Avalik ja chcem len na obranu zadavatelky uviesť, že tiež som pregooglila toho vela na nete, precitala som si poucenie, hladala som to na porade s vyhladavanim daň z motorovych vozidiel dátum vzniku daňovej povinnosti precitala som kopec tem z roku 2015 a 2014 a mala som nutkanie položiť presne túto istu otazku. Až ked som si precitala tvoju polopatisticku odpoved je mi to konecne a definitivne jasne. Viem, že kopec ludi zadava otazky bez toho aby si nieco prestudovalo a Vás to urcite velmi unavuje. Preto velmi pekne dakujem za vsetkych za ochotu Vás všetkých, bez ktorých nevieme čo by sme robili. Ja osobne a urcite aj vsetci ostatní si Vašich rád veľmi cenime. Este raz veľká vdaka za Vašu prácu.
avalik
31.01.15,07:43
dakujem za pochvalu, ale naozaj si treba precitat etiketu porady - otazky a komentare nepatria do odpovede