IvetaH
24.01.15,12:56
Viem že by mohol, ale problém je, že sú to faktúry z celého roka a vychádza spolu okolo 13 tis €.
On si myslí, že keď každú faktúru uhradí osobitne, zákon neporuší.
Ja som si až taká istá nie. Aj keď má 10 objednávok samostatných, ale je to tá istá činnosť.
Ďakujem
avalik
24.01.15,12:05
Môže, vklad na účet nie je platba v hotovosti - "z rúčky do rúčky".

Príklad č. 2: Podnikateľ dodá svojmu odberateľovi tovar v hodnote 10 000 eur. V zmluve si dohodli vykonať platbu vkladom hotovosti na bankový účet dodávateľa. Odberateľ môže túto platbu vykonať v hotovosti, lebo sa jedná o platbu v rámci platobného styku, na ktorú sa zákon nevzťahuje.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/platby-v-hotovosti#PlatbaVHotovosti

PS: Fakt je dobré pozrieť priamo do zákona, prípadne na stránku finančnej správy - veľa vecí už tam majú dobre spracovaných aj s príkladmi, no a samozrejme, vyhľadávanie na porade - tiež táto otázka bola niekoľkokrát zodpovedaná
IvetaH
26.01.15,10:19
Ďakujem. Veď zákon som čítala, pýtam sa až keď si neviem rady (niekedy ma čas tlačí), alebo sa dopletiem nadobro znením zákona. A tu mi vychádzalo, že u jedného je to OK, je to vklad na BU, ale u druhého to bude v účtovníctve platba v hotovosti. A tu nastal zádrhel. Tu som sa zamotala statočne. Možno stačilo, položiť to na hodinu a potom znovu prečítať.
avalik
26.01.15,12:50
aj keď to bude úhrada cez pokladňu, máš tam predsa k VPD priložený doklad z banky o vklade na účet dodávateľa