macicka
24.01.15,14:02
Prosim, viete niekto pomôcť:

k 31.12.2014 má zamestnávateľ-sročka nevyplatené časti miezd zamestnancom ešte za rok 2013 a aj 2014-vždy im vyplatí za daný mesiac v ďalšom mesiaci iba nejakú časť. odvody však má uhradené riadne načas. budú tieto nevyplatené časti miezd, ktoré mi visia na 331 ku koncu roka 2014 /myslím tým okrem miezd za 12/2014, ktorý sa logicky vypláca až v 01/2015/ako pripočitateľné položky v daňovom priznaní?
ja som v zákone našla ako pripočitateľnú položku nevyplatené nájomné a odplaty za sprostredkovanie fyzickým osobám, ale nikde som nenašla, že by pripočitateľnou položkou boli nevyplatené mzdy.
veronikasad
24.01.15,13:32
Nemýliš si pripočitatelnú položku s Potvrdením o zdanitelnej mzde zamestnanca, do ktorého môžeš zahrnúť len skutočne vyplatené mzdy do 31.1. nasl. kal.roka ?
macicka
24.01.15,17:16
nie, pýtam sa ohľadom daňového priznania SRO - čiže právnickej osoby...totiž majiteľka firmy bola na nejakom školení a došla s tým, že takéto mzdy nie sú daňovo uznané...ale hovorím, na školení bola ona, nie ja, ja čo som bola na školení, tam sa nikdy nič také ako pripočitateľná položka nespomínalo.