Ivex
07.05.06,12:57
Ahojte. Prosím poraďte mi. Firma mi vystavila splátkový kalendár na platby za poskytnutie internetu mesačne po 250 Sk až do konca roka, s tým, že na konci roka mi vystavia faktúru aj s úhradami. Ako mám tieto platby z účtu účtovať do PD a mám to zaevidovať každý mesiac aj ako záväzok? Ja som platca DPH, ale ony nie. Robím v Alfe.Díky
Zita5
07.05.06,11:02
Ahojte. Prosím poraďte mi. Firma mi vystavila splátkový kalendár na platby za poskytnutie internetu mesačne po 250 Sk až do konca roka, s tým, že na konci roka mi vystavia faktúru aj s úhradami. Ako mám tieto platby z účtu účtovať do PD a mám to zaevidovať každý mesiac aj ako záväzok? Ja som platca DPH, ale ony nie. Robím v Alfe.Díky


Zaevidovať do záväzkov a pri účtovaní v ALFE bude banka/hotovosť -výdaj a oproti zápis prevádzková réžia - výdavky ovplyvňujúce ZD.

V Alfe to v jednotlivom účtovnom doklade či už v banke alebo v PD vyberieš cez F7 zo záväzkov a zároveň sa odpíše aj zo záväzkov .



Ešte som zabudla ... v záväzkoch zaevidovať celkovú sumu zo splátkového kalendára .Po jednotlivých mesačných úhradách budeš zo záväzkov odpisovať .:)
Ivex
07.05.06,12:01
Ďakujem za skorú radu.