Janka216
24.01.15,19:39
Dobrý deň, chcem vás poprosiť O radu. podpisovala som záložné právm na rodinný dom, úver dotyčný nesplácal chcela by som ho splácať ale včera mi prišiel email že majú prísť na obhliadku domu. do teraz sa mi nikto nič neozval ako to mam vyriešiť aby som sa vyhla dražbe? žijeme V dome 3generácie A medzi .nimi aj dve malé deti. prosím poraďte mi ja už ne.mám síl. ďakujeM pekne.
Mária27
25.01.15,13:30
Zákon 527/2002 o dobrovolných dražbách (priložený)

§ 19
Upustenie od dražby

(1) Dražobník je povinný upustiť od dražby najneskôr do jej začatia
k) ak je navrhovateľom dražby záložný veriteľ a dlžník alebo vlastník predmetu dražby pred dražbou zloží dražobníkovi na účely splnenia dlhu sumu rovnajúcu sa pohľadávke s príslušenstvom vrátane nákladov dražby v rozsahu, v akom je povinný ich znášať; dražobník je oprávnený prijať plnenie popri veriteľovi.
taiko
25.01.15,13:34
.
1. ako si doterz komunikovala s veritelmi?
2. Je to banka, ci nebankovka?
3. je Tvoj dom v exekucii ?
4. aka je dlzna suma a aka jehodnota domu?
Janka216
25.01.15,16:53
chodila som do banky sa pýtapýtať tak oni tu zložku nemali lepšie povedané mi nechceli nič povedať keďže ja som úver nebrala len som podpísalA záložné právo. V piatok mi prišiel email Z družobnej spoločnosti ktorú som V živote nepočula A doposiaľ ma nikto nekontaktoval ani banka. dom nieje V exekúcii,dlžna suma 35000 A hodnota domu cca 70000-80000 €. mam ročné bábätko A neviem čo teraz mam robiť.
taiko
25.01.15,18:43
ten uver za ktory si sa zarucila bol brany za akym ucelom? Neexistuje nieco, co by mohol dlznik predat ? Dlznik odmieta platiit, alebo nemoze platit? Nema dlznik ziadny majetok? Tazko sa radi, ked nenapises vsetky fakty.
Mária27
25.01.15,19:08
Pokúste sa to prekryť napr. iným úverom, tento vyplatiť