Dejna313
24.01.15,22:14
Pracovala som cez nemenovanú slovensku firmu v Nemecku ako opatrovaťeľka na Slovenskú živnosť. Vypoved som podala 30 pracovných dní ako bolo uvedené v zmluve o sprostredkovaní práce. A podla sprostredkovatela som týmto porušila zmluvu ja lebo on tvrdi že mi chýba ešte 10 dní nakoľko som mala podať výpoved za 30 pracovných dní a nie 30 kalendárnych. Ale ja ako opatrovateľka mám pracovný deň aj sviatky a aj víkendy. Tuto výpovad som podala na základe že sprostretkovavatel sa zaviazal že ak zaplatím poplatok 600€ je povinný mi zabespečiť prácu na celý rok v pravideľných turnusoch a to 5 a 5 týždňoch .Túto časť zmluvy nedodržal hneť po doručení poplatku 600€ ma nechal doma 7 týždňov a zobral druhe nové ženy a ja som prišla o ušlú mzdu .680€. Počas tych dvoch týždňoch čo som bola doma navyše sa mi ozvala iná agentúra a ponúkla mi prácu v Rakusku kde pracujem dodnes. V Nemecku som pracovala len necelé dva turnusy presne 8 týždňov a sprostredkovatel odomňa už súdnou cestou žiada pokutu 1000€. Toto je podnikateľ ktorý sa obohacuje na pokutách a na poplatkoch. Chcem sa spýtať či mám vôbec akú takú šancu tento súd vyhrať,?? Za odpoved dakujem.
dusansl
25.01.15,07:52
Podajte na neho trestné na polícii SR oznámenie za vydieranie. potom nech sa zbavuje viny a dokazuje ako to myslel s pokutou. Dusansl
misoft
25.01.15,09:45
A pri súdnom konaní môže ona dokázať, ako sprostredkovateľ naplnil zmluvu - najmä kedy začala reálne pracovať (7 týždňov sedela doma), že jej pracovná doba bola i cez sviatky a víkendy - teda i tieto dni boli pre ňu pracovné..... Zároveň môže poukázať i to, že i napriek vysokej pokute 600€ si sprostredkovateľ vyžaduje ďalšie finančné plnenie mimo zmluvu.... teda jasný prípad neoprávneného obohatenia, pokus o vydieranie....
xeva
25.01.15,12:04
Podľa mňa sa ani nejedná o zmluvu "o sprostredkovaní práce" - agentúra, OSZČ
Dejna313
26.01.15,08:25
Tých 600€ nebola pokuta to bol poplatok na celý rok za vybavenie práce a ja som tam pracovala dokopy 114 dní a ostatne peniaze mi nevrátil .
Dejna313
26.01.15,08:28
aj trestné oznámenie som podala a výsledok že polícia stým nič nemá ....on má totiž právnika ktorý ma veľa známosti. ....ony totiž to z toho ryžujú obaja
misoft
26.01.15,10:01
Je to SK firma? Podaj podnet na DÚSR - daňový unik....
Dejna313
26.01.15,10:58
áno je Sk a volá sa Merkom sú z Nadlic dedina pri TO. Ked som to dala na prokuratúru bolo v tom zahrnuté aj DUSR a nepochodila som lebo pán právnik tam kedysi pracoval a má to tam podchytené ....sú to skorumpovaný hajzlyci ...uvidím ako dopadnem každopádne dakujem
Dejna313
26.01.15,11:06
l