Gabika75
07.05.06,14:37
Ak sa mi nechce ručne vypisovať podkladničné doklady kde si môžem v MRP Win JU nastaviť tlač výdavkových alebo príjmových dokladov? Myslím tým súhrn všetkých napr. 3 doklady na 1 stranu s tým ,že potom ich len postrihám a založím. Dá sa to. Skúšam ale mi to nejde.
lenkak
07.05.06,18:32
Dá sa, si v denníku, pôjdeš na Výstupy,
Hromadná tlač dokladov, a zvolíš si číslo dokladov, tak ako ich máš číslované,
napr: P001 do P005.
mysimis
23.02.10,18:36
V MRP PÚ som si dala hromadne tlačiť PPD a VPD, ale keďže nemám urobený ročný prevod pomiešalo mi doklady s rokom 2009. PPD sa volajú Výdavkové doklady s označením PPD a sumy sú správne ale ešte mi napíše k tomu, že uhradené a sumu pripíše z takého istého čísla dokladu ale z r. 2009. Viete mi poradiť čo s tým?
lenkak
23.02.10,18:41
máš nejak inak rozlíšený poradový sled číslovania pokl. dokladov?
mysimis
23.02.10,19:01
máš nejak inak rozlíšený poradový sled číslovania pokl. dokladov?

Čiastočne som na to už prišla, musela som prečíslovať všetky doklady a tak mi to už nepomiešalo, ale u jedného klienta mi miesto PPD tlačí ako výdavkový pokladničný doklad č. PPD0001. Tak z toho som už naozaj na nervy.....
monikago
25.02.10,08:33
prosím Vás poradíte nám ako v programe MRP - podvojné účto, tlačiť PPD a VPD spolu s účtovaním DPH, lebo nám tlačí len predkontáciu príklad 501/211 a nie aj 343/211.
Dakujeme za radu
lenkak
25.02.10,09:10
Čiastočne som na to už prišla, musela som prečíslovať všetky doklady a tak mi to už nepomiešalo, ale u jedného klienta mi miesto PPD tlačí ako výdavkový pokladničný doklad č. PPD0001. Tak z toho som už naozaj na nervy.....

aj ked ako doklad zadáš, že má tlačiť od čísla VPD001?
lenkak
25.02.10,09:11
prosím Vás poradíte nám ako v programe MRP - podvojné účto, tlačiť PPD a VPD spolu s účtovaním DPH, lebo nám tlačí len predkontáciu príklad 501/211 a nie aj 343/211.
Dakujeme za radu

máš nastavenú správnu predlohu výstupnej zostavy?
monikago
25.02.10,10:35
máš nastavenú správnu predlohu výstupnej zostavy?


výstupy som skúšala všetky, ani na jednom mi nzaúčtuje DPH a ked ma v doklade rozpisanych viac riadkov ako jeden, tak na doklade mi vytlaci len prvy riadok s predkontaciou a to je vsetko, chybaju dalsie + DPH
lenkak
25.02.10,11:05
Skúšala si sa nastaviť priamo na ten doklad a vytlačiť iba ten?
monikago
25.02.10,11:23
Skúšala si sa nastaviť priamo na ten doklad a vytlačiť iba ten?

skúšala, nejde to
lenkak
25.02.10,11:27
Skús
buď nastavená na doklade, ktorý chceš vytlačiť, potom výstupy- pokladničný doklad- predloha004. Mne to takto funguje.
monikago
25.02.10,11:42
Skús
buď nastavená na doklade, ktorý chceš vytlačiť, potom výstupy- pokladničný doklad- predloha004. Mne to takto funguje.

nefunguje, stále len 1 položka s predkontáciou a bez predkontácie DPH:(
Lubaba
18.04.10,18:14
Dá sa, si v denníku, pôjdeš na Výstupy,
Hromadná tlač dokladov, a zvolíš si číslo dokladov, tak ako ich máš číslované,
napr: P001 do P005.

sú tam možnosti 001 a 002, ale ani v jednom pokladničnom doklade nie je možnosť zapísať kto vystavil, prijal a zaúčtoval. Dá sa to nejak upraviť? Alebo radšej tlačiť po jednom, kde táto možnosť podpisu je?
lenkak
18.04.10,18:25
Pokiaľ chceš mať aj tieto možnosti, potom tlačiť po jednom a vybrať možné Predlohy výstupnej zostavy 004, 005, 006.
Ináč z Hromadnej tlači jedine ak by sa výstupná predloha upravila editáciou.
Lubaba
18.04.10,18:30
Pokiaľ chceš mať aj tieto možnosti, potom tlačiť po jednom a vybrať možné Predlohy výstupnej zostavy 004, 005, 006.
Ináč z Hromadnej tlači jedine ak by sa výstupná predloha upravila editáciou.

ďakujem za odpoveď, v hromadnej tlači by som mohla vytlačiť tri doklady naraz, bolo by to šikovnejšie, ten podpis by tam ale asi mal byť,a čo sa týka úpravy výstupnej predlohy to som nedokázala urobiť.
Ivuchak
03.10.12,19:28
Mám stiahnutú DEMO verziu a výstup pokladničného dokladu neobsahuje údaj. pod akým poradovým číslom je zaúčtovaný doklad v peňažnom denníku. Prosím niekoho, kto pracuje s plnou verziou, či obsahuje tlačový výstup pokladničného dokladu tento údaj.

Ďakujem pekne.
Dav
03.10.12,19:35
Obsahuje
Ivuchak
03.10.12,19:38
Nepotešil si ma, ale ďakujem za rýchlu odpoveď :)
marjankaj
03.10.12,20:32
Mám stiahnutú DEMO verziu a výstup pokladničného dokladu neobsahuje údaj. pod akým poradovým číslom je zaúčtovaný doklad v peňažnom denníku. Prosím niekoho, kto pracuje s plnou verziou, či obsahuje tlačový výstup pokladničného dokladu tento údaj.

Ďakujem pekne.
A prečo si myslíš, že to tam musí byť?

Zákon o účtovníctve.

§ 10
Účtovný doklad

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

(2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.
Dav
03.10.12,20:41
Niektoré kontroly, hlavne na čerpanie Eurofondov, vyžadujú aj údaj "Zaúčtované v peňažnom denníku pod poradovým číslom".
marjankaj
03.10.12,20:57
Niektoré kontroly, hlavne na čerpanie Eurofondov, vyžadujú aj údaj "Zaúčtované v peňažnom denníku pod poradovým číslom".
Podľa akého predpisu to vyžadujú?
Napríklad software, ktorý používam ja, nemá poradové čísla v peňažnom denníku. Doklady majú svoje čísla buď v pokladničnej knihe, alebo čísla bankového výpisu. Pritom jedno číslo bankového výpisu má viac položiek, teda je rovnaké.
Software je robený podľa našich platných zákonov.
A žiadna kontrola s tým problém nemala.
Dav
03.10.12,21:12
Podľa akého predpisu to vyžadujú?
Napríklad software, ktorý používam ja, nemá poradové čísla v peňažnom denníku. Doklady majú svoje čísla buď v pokladničnej knihe, alebo čísla bankového výpisu. Pritom jedno číslo bankového výpisu má viac položiek, teda je rovnaké.
Software je robený podľa našich platných zákonov.
A žiadna kontrola s tým problém nemala.
Netuším, iste podľa nejakého ich výmyslu. V prvom prípade som im napísala skutočné poradové číslo a druhý krát som dala ako poradové číslo číslo dokladu a stačilo im aj to.
marjankaj
03.10.12,21:21
Netuším, iste podľa nejakého ich výmyslu. V prvom prípade som im napísala skutočné poradové číslo a druhý krát som dala ako poradové číslo číslo dokladu a stačilo im aj to.

No chcel by som vidieť, čo by napísali do zápisu o kontrole. Akým paragrafom by to podložili.
A ak nie je porušenie zákona, tak nemá byť ani sankcia.
Sme právny štát, aj keď to s tými cigánmi tak nevyzerá. Alebo zákony platia iba pre ľudí a oni do tejto kategórie nepatria?
Ivuchak
04.10.12,05:11
Myslela som, že keď je na SEVT tlačive tak by mal byť . Ale vyzera to podľa §, že nemusi, to som prehliadla. Ďakujem za osvietenie :) .