Ivana Š
07.05.06,15:05
Dúfam, že so dobre zaradila tému

Moja mama je členka rady školy - za školu, je učiteľka.
Nemávali veľké problémy na riešenie, ale tento školský rok majú novú riaditeľku školy (je to základná škola s materskou školou).
Dostali avízo, že na najbližšom stretnutí - čo je vo štvrtok 11.5.2006 budú mať na riešenie 2 sťažnosti.
1. školník sa sťažuje, že mu riaditeľka ukladá príliš veľa povinností
2. rodičia - zo strany materskej školy majú námietky, že im riaditeľka odmietla prijať deti do škôlky vraj z kapacitných dôvodov. Prijala 40 detí, ale kapacita škôlky je 60 detí, len by museli prijať ´dalšiu pracovnú silu.

Rada by som poznala Vaše skúsenosti a názor na túto tému, mami ani nevie, či majú v takomto prípade právomoc to riešiť, ale hlavne nevie, ako to riešiť.
Ďakujem všetkým.
karol.za
07.05.06,17:22
Ahoj Ivana Š

Kto je zriaďovateľ školy?

K prvej sťažnosti sa nevyjadrujem,jej riešenie je len a len v kompetencii riaditeľky,školská rada nemá čo riešiť ako pracuje zamestnanec školy,v tomto prípade školník.

Zo strany rodičou by som sa obrátil so sťažnosťou na zriaďovateľa školy,ktorý by sa k tomu musel vyjadriť
a to asi takýmito spôsobmi:
1./ nevie ,že kapacita materskej školy nie je naplnená
2./vie,že kapacita materskej školy nie je ale nemá
zamestnankyňu aby mohol naplniť stav materskej
školy
3./vie,že kapacita materskej školy nie je naplnená a
aby ju mohol naplniť,potrebuje novú zamestnankyňu
a na to nemá financie
4./vie, nevie .......
5./nevie, vie .......

Ale po hoci akom vyjadrení by vedeli na čom sú a prečo a začo je to tak.
Mnoho zaleží ako sa k týmto sťažnostam vyjadrí sama
riaditeľka,potom už bude tvoja mamina ,,v obraze,,

s pozdravom karol
:):):):):)
Ivana Š
07.05.06,17:59
Zriaďovateľ školy je obecný úrad. Obecný úrad má pod palcom celú školu aj financie.
Tiež som si k tej prvej sťažnosti pomyslela svoje, asi sa školníkovi vidí veľa čo musí urobiť, myslím že mamu viac trápi to, že musí riešiť sťažnosť voči šéfke.
K tej druhej sťažnosti: V našej obci tiež majú teraz viac detí prijatých v novom školskom roku ako v tomto roku - bez problémov otvoria ďalšiu triedu a prijmú novú učiteľku aj kuchárku. Podľa mňa je požiadavka rodičov primeraná, hlavne ak majú kapacitu, len je neochota prijať a asi hlavne platiť nového zamestnanca.
Len ako to riešiť... Možno toto ani nemusia vyriešiť členovia školskej rady, ale poslanci obecného zastupiteľstva????
karol.za
07.05.06,18:10
ivanka máš pravdu,školská rada nevyrieši otázku financovania, to ako si uviedla je v kompetencii poslancov zastupiteľstva,na tých by sa mali rodičia obrátiť až nájdu nejaké korunky v kase na materskú školu až tam môžu prijať deti tak,aby bolo o ne postarané tzn.prijať zamestnanca a dať mu za vykonanú prácu mzdu.
ahoj s pozdravom karol
:):):):):)
Ivana Š
07.05.06,18:29
Ďakujem, o tomto sme sa spolu rozprávali, myslím že jej to pomôže, ak to na to má aj názor inej strany aspoň bude mať niečo, s čím môže oponovať. Ešte skúsim od nej podrobnejšie zistiť, čo vlastne má ten školník na tie nadmerné požiadavky na jeho prácu.
Ivana Š
08.05.06,18:48
ešte pridám. s tým školníkom je to tak,že hneď v deň nástupu novej riaditeľky zostal PN, teraz v apríli začal pracovať, medzitým ho zastupoval niekto iný.
Sťažuje sa teraz, že tomu zastupujúcemu nedávala toľko práce, jemu ich dáva ešte aj písomne a je toho veľa, nestíha
Skúste ešte vyjadriť svoj názor, ďakujem

ešte na okraj mne to pripadá ako nezhoda a nesympatia medzi nimi, že sa hodil na PN presne v deň nástupu riaditeľky na funkciu, a ona mu to teraz opätuje...
Ivana Š
06.06.06,18:16
Chcem doplniť, ako to vlastne dopadlo. Možno niekomu v budúcnosti to pomôže.

Čo sa týka školníka, členovia šk. rady boli ešte pobúrení, že čo sa sťažuje, ak nechce robiť, nech nerobí, sú iní, čo robiť chcú a robiť budú, na rozdiel od tohto, ktorý sa zašíva v kotolni (podotýkam, je to dedina, nie asi, ale určite vedia)

V škôlke sa to rieši tak, že pani učiteľky by svoju prácu stihli v tomto počte, len by bolo treba prijať silu na polovičný úväzok, na dobu, keď detičky spia. Potom sa uzniesli na tom, že sa prijme jedna absolventka - na absolventskú prax.Mám ale silný pocit, že keby sa rodičia neboli ohlásili, tak sa to ani nerieši.