Kika69
25.01.15,18:02
Pekný večer! Mám problém ...môj klient platitľ DPH, ktorý sa zaoberá predajom tovaru cez internet vystavil faktúru do Maďarska s.r.o.-ke v domnení /oni tvrdili, že sú platitelia DPH, udali svoje číslo, ktoré nebolo platné pre EU/, že je platiteľ s nulovou sadzbou DPH. Medzitým sa však prišlo na problém a tovar neodoslal, čiže obchod sa nezrealizoval a vystavil im na faktúru dobropis, teda faktúru stornoval. Môžete prosím vás poradiť, kde mám uviesť do DP a kontrolného výkazu uvedenú faktúru a kde dobropis.
Ja som rozmýšľala takto:
faktúra - v DP riadok 3, uvediem len základ dane do riadku 4. nulu, lebo bola fa vystavená bez dane., do KV do časti A1 do ičdph uvediem 0, uvediem len základ dane a sumu dane 0
dobropis uvediem na r. 26 s mínusom dobropisovanú sumu, do dane 0. do KV uvediem do časti C1 opravnú faktúru, kde uvediem rozdiel základu dane.

Je to tak správne? Vopred krásne ďakujem.
KloferHladny
09.02.15,18:09
Podľa mňa neide o dodanie tovaru ani o prijatie platby pred dodaním, nie je to predmetom DPH (nedošlo k plneniu). Vašu faktúru a interné storno (dobropis) neuvádzate v DPH, ani v KV, ani v SV. Naviac k dodávke do MR potrebujete doklady o preprave, ktoré ako uvádzate nie sú.
Kika69
21.02.15,17:28
Ďakujem za odpoveď, nakoniec som to neuviedla nikam, tak ako aj píšete.
JAJA11
30.06.15,09:40
mám teraz rovnaký problém a spravila som to tiež takto, teraz len hľadám podporu v mojom názore, ďakujem :-)