jozko42
25.01.15,19:07
Zdravím Vás,potreboval by som rýchlo poradiť.Jedná sa o reklamu nášho partnera ktorú máme umiestnenú na balkónovom zábradlí nášho hotela.Dnes ku nám prišla nejaká pani že reklamu musíme ihneď dať dole lebo je v zábere ich kamier počas športového prenosu alebo máme jej zaplatiť za reklamu v tv mediach.Reklamu máme tam umiestnenú celoročne.Má niekto právo rozkázať mi odstrániť tie plagáty?Ako to robí tv počas reportáží napríklad v meste kde sú budovy bežne celofasádne natreté reklamami?tiež ich musia odstraniť alebo zakryť alebo jednoducho niekto t TV obíde všetky domy s reklamou v zábere reportáže a pošle im faktúru za reklamu?Nič sme si ohľadom reklamy v TV neobjednali a preto ani nemajú asi právo nás vôbec v tv vysielať.Nemajú náhodou techniku na rozostrenie nežiadúcich záberov ktorú môžu v tomto prípade použiť?
Porušili sme my nejaký zákon?
Ďakujem veľmi pekne
MarcoM
25.01.15,18:25
Povedz jej, nech nezaberá Tv Váš hotel, alebo nech to rozmažú. Platiť jej nemáš za čo.
misoft
25.01.15,18:28
http://www.svetelneznecistenie.sk/aktualne/135-legislativa-na-slovensku.html?start=5
A teraz sa spýtam. Máte to schválené podľa novely stavebného zákona 50/1976 §71?
Ak však je tam označenie hotela, kontakty a pod. - môžete ich odbiť tým, že to nie je reklama, ale označenie podniku. A na to sa zákon o reklame nevzťahuje.

A ako MarcoM poznamenal - nech si zvolia oni iný záber. Inak by si ich mohol žalovať ty, že bez tvojho povolenia snímajú tvoj majetok a pozemok.
jozko42
25.01.15,19:49
Dík moc ,ja si to tiež myslím som zvedavý s čím príde zajtra
buchač
25.01.15,19:53
Keď príde zajtra, tak ju posli do péčka...a kameru nech vezme zo sebou a natočí nejaké zábery.. ;)
jozko42
25.01.15,19:53
dík za odpoved
Myslím že s tým zákonom je to ok,lebo budovu máme v nájme od obce na 20 rokov a v zmluve máme povolené umiestnenie akejkoľvek reklamy na 50% hotelovej plochy presne neurčenej a rovnaké právo má v zmluve aj obec
jozko42
25.01.15,19:57
heh no uvidíme ale dnes sme ju už raz poslali kadeľahšie

len potrebujem presne vedieť akým zákonom sa oni riadia že prišla tak suveréne a krikom ku nám
buchač
25.01.15,20:03
jozko

Ale šak nerieš !
Keď niekoho chytia policajti na ceste, tak mu z rukáva zacitujú zákon. Poniektoré posádky majú tie lajstrá dokonca v aute a previnilcovi ukážu patričné pasáže.

Takže inak povedané, nech Ti veľká šéfka ukáže nejaký ten predpis a či zákon.
Inak smola....
Ten krik by som ani neriešil (vyprosil si) a práskol jej dverami pred nosom.
jozko42
25.01.15,20:08
oki dík zajtra napíšem čo sa udialo a aká dlegácia sa ku nám dorútila vykrikovať.
misoft
25.01.15,20:46
V tom prípade - nech si mieria kamerou niekde inde. Vy tú reklamu predsa nevnucujete. Je na vami prenajatom majetku (resp. na majetku obce) - nech sa tam sťažujú (alebo na Lampárni :D).
Ešte upresni - čo je to za TV. Ak nejaká regionálna - smelo ich pošli do ****!