mrc44
25.01.15,22:08
po mesiaci som reklamoval v kamennej predajni brankarsky chranic(plexi) pod prilbu.reklamacia bola zamietnuta s tym ze vyrobok nema vyrobnu ani materialovu vadu,zaruka sa nevstahuje na mechanicke poskodenie, poskodenie umyselne alebo neumyselne,poskodenie nestastnou nahodou.
moj nazor je ze ten chranic by mal byt stavany prave na tvrde zaobchadzanie a nie aby po mesiaci praskol ak by vydrzal aspon rok tak to necham tak. ako to riesit dalej alebo na takyto druh tovaru su nejake "vynimky" a nema to zmysel dalej riesit.
ivka70
25.01.15,21:32
Vynimky pri reklamaciach nie su na takyto druh tovaru. Reklamacie sa vseobecne nevztahuju na skody sposobene mechanickym poskodenim.
Chobot
25.01.15,21:44
Aj motocyklová helma má chrániť hlavu pred nárazmi. Neznamená to ale, že s ňou môže majiteľ trieskať kade tade.

Aj ten hokejový chránič, aj keď je robený na to, aby chránil pred nárazmi, neznamená, že vydrží nárazy tanku. Ak bol kupovaný v riadnom športovom obchode, tak asi spĺňa nejaké normy a bol asi testovaný na nejakú záťaž. Tiež má svoje hranice. A pri hre ste asi prekročili tie záťažové hranice a jednoducho sa poškodil.

Vlastne on splnil svoj účel. Zastavil tie rany, ktoré by si inak dostal do hlavy. Ak sa rozbil, tak si kúp druhý a buď rád, že nemáš rozbitú hlavu.
buchač
25.01.15,22:23
Aj nepriestreľná vesta sa dá prestreliť !!! ;)
mrc44
26.01.15,20:01
dakujem za odpoved. vynimkou som som myslel len to ze vada sa prejavi az pri pouy
zivani takze sa moze poskodit len mechanisky ale tou vetou co napisali mne vlastne neuznaju ziadnu reklamaciu. na stranke prava spotrebitela som cital aj odstavec kde pisu-Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom. je to o niecom inom ako je moj pripad.
len na okraj pre chobota vzrobok je od normalneho vyrobcu hokejovej vystroje, urceny na pouzivanie aj pre seniorou takze ak praskne po mesiaci pri strelach 10 rocnych chlapcou tak asi nieje celkom ok a neviem si predstavit co by sa stalo pri strele nejakeho nast rocneho. samozrejme ze som kupil novy.
ivka70
26.01.15,20:20
Ale tvoj vyrobok nema vadu, tvoj vyrobok bol poskodeny mechanicky.