rybca
25.01.15,21:42
Prosím máte niekto osobné alebo sprostredkované skúsenosti s rehabilitáciou po úraze mozgu a následnom zotavovaní pacienta? Ocenila by som akékoľvek informácie na túto tému, pretože minulý týždeň sa mojej mame stal vážny úraz /buchla si silno hlavu a nastalo krvácanie do mozgu/ a leží momentálne už štvrtý deň na JIS je pri vedomí, snaží sa komunikovať, ale zatiaľ sa jej nedarí rozprávať. Podľa Dr. to nie je na operáciu, ale žiadne informácie o ďalšom postupe nemáme. Snažila som sa nájsť si na nete nejaké info na túto tému a všade je písané, že je dôležité začať čím skôr s rehabilitáciou. Mama ale zatiaľ žiadnu rehabilitáciu nedostala. Ďakujem vopred za akékoľvek info alebo postrehy.
petermikuláš
26.01.15,11:27
následnú telesnú rehabilitáciu /ak je potrebná/ následne určí neurológ
neuropsychologickú rehabilitáciu /ak je potrebná/ - vždy jej má predchádzať neuropsychologické vyšetrenie si žiadajte, resp. hľadajte sami, zistite si niekde v blízkosti bydliska, či sa robí a kde - o tejto Vás neurológ automaticky informovať nebude
Anika61
26.01.15,11:51
rybca
26.01.15,20:28
dakujem, budem sa o tom informovat. este ma napada, neviete mi nahodou aj poradit v akom case od uraze sa toto vysetrenie vykonava?
rybca
26.01.15,20:33
dakujem za info
petermikuláš
26.01.15,20:57
najskôr sa pacient stabilizuje somaticky, teda telesne, stabilizujú sa základné funkcie, následne by malo byť vykonané neuropsychologické psychodiagnostické vyšetrenie, aby sa zistilo aké psychické funkcie sú eventuálne počkodené /pamäť pozornosť, myslenie, učenie a pod./, ak sa pri takomto zistenom psychickom poškodení niečo zistí navrhne sa pacientovi podstúpiť neuropsychologickú rehabilitáciu kognitívnych funkcií.
petermikuláš
26.01.15,20:59
ešte ma napadá, ak neuropsychologické vyšetrenie nebude vykonané automaticky, v rámci nemocnice, rozhodne sa ho dožadujte, je totižto veľmi dôležité, aby sa vykonalo