Zvedavec89
26.01.15,08:55
-
Dobrý deň.
Ako už názov mojej otázky napovedá, som poberateľom invalidného dôchodku. Pred polrokom som absolvoval VŠ, a mám už titul Mgr. Črtá sa mi dobrá práca mimo môjho bydliska (tam, kde som chodil na VŠ), preto som si začal klásť otázku, či by nebolo jednoduchšie aj kvôli dochádzaniu, si prenajať nejaký zariadený byt alebo garsónku v meste. Chcel by som vedieť čo všetko by to obnášalo, mám na mysli čo a kde by som musel ohlásiť aby som neprišiel o invalidný dôchodok.
Nikde inde som jasnú odpoveď na moju otázku nenašiel, tak všetkým vopred ďakujem za prípadné odpovede.
kopretinka
26.01.15,08:00
toto som nepochopila,ako súvisí ID s bydliskom?
kopretinka
26.01.15,08:13
prečo si to vymazal? admin to aj tak vráti naspäť
Zvedavec89
26.01.15,08:19
Lebo som chcel vedieť iba čo všetko by prípadná zmena bydliska obnášala (myslel som, že som to tam napísal jasne) ale ty si napísala, že si to nepochopila, tak som to chcel celé zmazať ale zmazal sa mi iba text.
kopretinka
26.01.15,08:50
konkretizuj,ako sa tvoj ID viaže na nejaké bydlisko.ešte som nepočula,žeby bol odobratý niekomu,kto sa presťahuje.
taiko
26.01.15,08:58
a na http://www.upsvar.sk/ si sa nepytal?
misoft
26.01.15,10:11
Trvalé bydlisko (trvalý pobyt) má len orientačný charakter. ID sa neviaže na TP, ale na osobu!
Katy a R
26.01.15,10:45
tuto nájdeš všetko o svojich povinnostiach .. napr zmenu trvalého pobytu by si bol povinný oznámiť!
http://www.socpoist.sk/povinnosti-dochodcu-a-ziadatela-o-dochodok-qgy/55342s#Povinnosti dôchodcu a žiadateľa o dôchodok

taiko - UPSVaR nemá nič spoločné s jeho ID - tam by sa zbytočne pýtal!
misoft
26.01.15,10:52
Zmenu adresy nahlási len preto, aby bol na neho kontakt. Ale na vyplácanie ID to vplyv nemá. Ten je viazaný na osobu s r.č. xxxxxxxx/yyy
Katy a R
26.01.15,11:00
píšem o jeho povinnostiach! - tak aj MOHLO by mať ! (nepríjemnosti) .. lebo veľmi sa hnevajú, keď si nesplníš túto povinnosť (a určite ho na to aj upozornili;))
veronikasad
26.01.15,11:12
Invalidný dôchodok ti vyplácajú na účet v banke ?
veronikasad
26.01.15,11:13
Aj keď pôjde o prechodný pobyt, v SP treba nahlásiť korešpondenčnú adresu, na ktorú ti budú doručovať. poštu, aby sa nestalo, že ti pošlu pozvánku na prehodnotenie zdravotného stavu a vráti sa im ako nedoručená
Katy a R
26.01.15,11:21
väčšinou sa takéto nemôže stať, ak si nechá trvalý pobyt (ale môže;)). - no a "nedoručenie" - to je práve ten dôvod, prečo by MOHOL o dôchodok aj prísť.
kopretinka
26.01.15,11:26
jaj takto to on asi myslel,ale dosť blbo napísané teda,ja som furt nechápala,ako je podmienený ID a bydlisko. Inak je normálne,že nahlásim zmenu adresy,takže mňa takáto možnosť ani nenapadla,a ani nenapísal,či mu chodí na účet alebo na poštu.......takže nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie........človek aby sa domýšľal a vymýšľal,to sa potom ťažko rradí
Katy a R
26.01.15,11:34
však plniť povinnosti si treba (všetky - pripla som link) - vo vlastnom záujme;)