KACKAC
07.05.06,19:22
Prosim vas o radu. Som SZCO, vyucujem anglictinu a medzi vydavky by som si chcela uplatnit poplatok za internet, ktory doma vyuzivam. Ide o to, ze mam sestru, ktora je momentalne na materskej. Vyuziva sluby Orange a cez tohto operatora si dala zriadit Internet a k nemu dostala zvlast SIM kartu. Sestra si tuto sluzbu dala zaviest len kvoli mne, bola to nasa dohoda, cize Internet vyuzivam len ja a za to jej kazdy mesiac platim dany pausalny poplatok. Samozrejme, ze faktura chodi na jej meno. Ja mam telefon u T mobile, ale kvoli velmi slabemu signalu sme spravili so sestrou tuto dohodu. Myslite, ze by som si poplatok za pouzivanie internetu mohla uplatnit ako vydavok? Mozem so sestrou spisat nejaku oficialnu zmluvu, dohodu, nieco, na zaklade coho si mozem dany pravidelny pausal za Internet zaratat do svojich vydavkov?Poradite mi, prosim? Vopred dakujem.
KEJKA
07.05.06,18:25
Priamo platby faktúr, ktoré chodia na meno sestry, sa použiť nebudú môcť. Bývate spolu?, ale aj keby, aj tak to nejde.
Ak spíšete jednoduchú dohodu, kde bude napísané zhruba to, čo je v otázke, tak budet platiť sestre, bude to jej príjem a váš výdavok.
Za určitých podmienok, by mohol byť jej príjem oslobodený.
stuko
08.05.06,14:59
no alebo ja by som odporucil prepisat mobil ci internet na teba na tvoju zivnost a je po probleme. Fakturka bude chodit so vsetkymi nalezitostami a ty ju budes moct v pohode dat do uctovnictva .)
Fany
12.05.06,06:32
Ja má dotaz. Internet je zriadený na sro-čku. Majiteľ chodí na tento internet aj doma. Na faktúre je rozpísané zvlášť za firmu a zvlášť na jeho súkromný telefón. Ako to mám rozúčtovať, na aký účet dať čiastku zo súkromného telefónu?
Tweety
12.05.06,06:39
Ja má dotaz. Internet je zriadený na sro-čku. Majiteľ chodí na tento internet aj doma. Na faktúre je rozpísané zvlášť za firmu a zvlášť na jeho súkromný telefón. Ako to mám rozúčtovať, na aký účet dať čiastku zo súkromného telefónu?
Je to jednoznačne nedaňový náklad pre firmu, ale ak by to preplatil majiteľ, dala by som to na nejakú pohľadávku.
Jana Acsová
12.05.06,06:41
Ja má dotaz. Internet je zriadený na sro-čku. Majiteľ chodí na tento internet aj doma. Na faktúre je rozpísané zvlášť za firmu a zvlášť na jeho súkromný telefón. Ako to mám rozúčtovať, na aký účet dať čiastku zo súkromného telefónu?Svoju otázku ste zlezaradil Nachádzame sa v téme jednoduché účtovníctvo.
Fany
12.05.06,07:06
Svoju otázku ste zlezaradil Nachádzame sa v téme jednoduché účtovníctvo.

Sory, iba som pokračovala v téme.´Vie mi nekto napriek tomu poradiť, kam mám zaúčtovať používanie internetu konateľa súkromne? Konateľ to preplatí, ale na aký účet to mám dať. Môžem na 355?