MIKMI
26.01.15,12:56
Dobrý deň, chcem sa informovať ak firma ma auto v prenajme od inej osoby na základe zmluvy o prenajme tak či na základe tejto zmluvy musí platiť daň z MV.
Čo sa týka blokov od čerpacích staníc tak tie do účtovníctva účtujem. Vopred Vám veľmi pekne Ďakujem za radu. Prajem pekný deň.
evuš
26.01.15,11:57
Áno, firma musí platiť daň z motorových vozidiel i za autá, ktoré má prenajaté, nakoľko ich využíva na podnikanie....
avalik
26.01.15,11:58
dopln kto je prenajimatel - ponikatel? alebo osoba, ktora nepodnika ... a tiez pozri http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
avalik
26.01.15,12:01
Držiteľ vozidla

Daňovníkom dane z motorových vozidiel je držiteľ vozidla zapísaný v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II vozidla (ďalej „doklady vozidla“) vtedy, ak používa vozidlo evidované v SR na podnikanie.


Vlastník vozidla

Daňovníkom dane z motorových vozidiel je vlastník zapísaný v dokladoch vozidla pri prenájme vozidla bez predkupného práva, a to iba v prípade poskytovania operatívneho leasingu, t. j. pri vykonávaní opakovanej, súvislej činnosti leasingovou spoločnosťou poskytujúcou práve tento druh prenájmu vozidiel.
Užívateľ vozidla

Daňovníkom dane z motorových vozidiel je užívateľ v nasledovných prípadoch:

- ak používa na podnikane vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná fyzická osoba, ktorá zomrela,
- ak používa na podnikane vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná právnická osoba, ktorá bola zrušená alebo zanikla,
- ak používa na podnikane vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel
avalik
26.01.15,12:02
nie v prípade ak má autá prenajaté od podnikateľa
evuš
26.01.15,12:04
..áno, to je pravda.... ja som to brala ako od inej osoby - nepodnikateľa....
MIKMI
26.01.15,12:10
prenajímateľ je osoba ktorá nepodnika
avalik
26.01.15,12:13
zvyraznila som v odpovedi