Katarína Makranská
26.01.15,13:08
SZČO používa na podnikanie vlastné auto, zapísané v TP na jeho meno a dátum narodenia.Nie na IČO. Čo má uviesť v riadku 09 - daňovník podľa § 85? 1a alebo 1c? ďakujem
mondes
26.01.15,12:09
ods. 1 písm. a
Tweety
26.01.15,12:10
1a
k.matichova
26.01.15,16:49
Dobrý večer chcem sa opytat ako to vlastne je ked zaplatim dan.kedy su preplatky a co vsetko musim uviezd do danoveho
avalik
26.01.15,16:52
otazky sa nezadavaju do odpovede ... ak nenajdes odpoved prestudovanim si prislusneho zakona alebo dostupnych informacii na stranke financnej spravy alebo vyhladavanim tu na porade, zaloz si svoju otazku ... dole na stranke mas etiketu porady aj navod
MIŠO T
26.01.15,18:02
Prečo a. ??? Ja davam -- c, už 6 rokov. Som SZCO a využívam svoje auto,/ moje meno v TP/, nevložene do majetku. Robim CP každy mesiac a DU mi ešte nič nevytkol.
Tweety
26.01.15,18:06
c nemáš správne
marjankaj
26.01.15,18:10
A prečo c?
c) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,
Kto je zapísaný v technickom preukaze ako držiteľ?
Máš schizofréniu?
MIŠO T
26.01.15,18:13
a/- držitel vozidla,vlastník zapísaný v dokladoch, ak ide o prenájom vozidla bez predkup. práva - chápem to ako prenájom /zmluva, dohoda/

c/ - používa vozidlo,ktorého drzitelom je osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie - chapem to ako že nie je v majetku fy.
avalik
26.01.15,18:21
MIŠO T ... a) je ako držiteľ vozidla zapísaná v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa);42) ak ide o prenájom vozidla bez predkupného práva, daňovníkom je osoba, ktorá je zapísaná v dokladoch vozidla ako vlastník,

čiže držiteľ, ktorý používa vozidlo na podnikanie a FO je len jedna, či už ako súkromna osoba alebo podnikateľ, vždy je to tá istá osoba - nemôžeš urobiť zmluvu o prenájme sám so sebou

c by bolo ak by to auto mal prenajate napr od otca, brata, suseda - ktorí ale nie su podnikatelia
marjankaj
26.01.15,18:33
MIŠO, keď ho nepoužívaš na podnikanie, tak prečo potom platíš daň z motorových vozidiel?:eek: Rozhodol si sa sponzorovať štát? Kažimír by mal z takých ako ty radosť.