Sašena123
07.05.06,20:19
Dokážete logicky odpovedať na tieto otázky?:confused:

Istý čarodejník dokáže svojimi čarami všetko. Dokáže však vyčariť taký vysoký vrch, že naň nedovidí ani pomocou svojich čarov?

Istý obyvateľ mesta Vanilka povedal, že všetci Vanilkovčania klamú... Klamal, alebo hovoril pravdu?

Istý lekár lieči len tých ľudí, ktorí sa neliečia sami. Musí sa lekár liečiť sám?
Sašena123
07.05.06,18:33
Je táto kniha otvorená k vám alebo od vás?
kukučka
07.05.06,19:09
Je táto kniha otvorená k vám alebo od vás?

Optický klam, nemôže byť logický ak vidím horný okraj odo mňa, dolný ku mne :D
Sašena123
07.05.06,19:27
A tu je čo? kocka, či len tri steny?:):o
karol.za
07.05.06,19:52
ja vidím tri steny,lebo chudera kocka by na rohu musela stáť
kniha klame trebalo do nej aj nejaké písmenka napísať

s pozdravom karol
:):):):):)
Viera123
07.05.06,20:03
Dokážete logicky odpovedať na tieto otázky?:confused:

Istý čarodejník dokáže svojimi čarami všetko. Dokáže však vyčariť taký vysoký vrch, že naň nedovidí ani pomocou svojich čarov?

Istý obyvateľ mesta Vanilka povedal, že všetci Vanilkovčania klamú... Klamal, alebo hovoril pravdu?

Istý lekár lieči len tých ľudí, ktorí sa neliečia sami. Musí sa lekár liečiť sám?
Na prvú otázku sa nedá odpovedať, lebo jedno vylučuje druhé...
Na druhú otázku - sa tiež nedá odpovedať, lebo ak všetci klamú, klame aj on a v tom prípade by všetci museli hovoriť pravdu...
Tretia otázka - ak lieči len tých, ktorí sa neliečia sami, tak seba nemôže liečiť, či nemusí? Hm... neviem.
Marína
08.05.06,04:22
Vierka a Ty máš obavy z Excel-u? Pha, pre Teba to bude malina.;)
Fabiana
10.06.08,06:40
Fabiana
10.06.08,06:41
Fabiana
10.06.08,06:42
Tento obrázok je optická ilúzia - doslova (John Langdon).

http://brainden.com/images/optical-illusion-ambigram.gif
Fabiana
10.06.08,06:43
Fabiana
10.06.08,06:45
Fabiana
10.06.08,06:46
Fabiana
10.06.08,06:47
Pohybujúci sa bicykel...

http://brainden.com/images/bicycle.gif
Fabiana
10.06.08,06:48
Nájdite "skrytého tigra"? Nie toho, čo vidí každý. Pozrite sa bližšie na pruhy (Donald Rust).

http://brainden.com/images/hidden-tiger.jpg
Fabiana
10.06.08,06:49
Karas Milan
10.06.08,07:16
Je táto kniha otvorená k vám alebo od vás?



Ahoj Saška.

Najprv musí byť logické zadanie.
Na knihe nemôžeš vidieť naraz viac listov aj hore aj dolu !
Výsledok : málo logiky , aby sa to dalo logicky riešiť.

Ahoj
Ka Mil
A neviem prečo väčšina dáva otázky a nie odpovede.
Bastian
10.06.08,07:23
Čo vidíte?

http://brainden.com/images/miss.gif

Tento obrázok bol v jednej knihe čo som ešte dávnejšie čítal. Bol tam jeden zaujímavý príklad na to, ako nazeráme na veci...
Profesor v jednej triede rozdal žiakom obrázky. Jednej polovici rozdal obraz na ktorom bola stará baba a druhej rozdal obrazy kde bola mladá baba. Potom dal na tabulu tento obraz (kde je aj mladá aj stará) a spýtal sa ich čo vidia. Jedna polovica triedy videla starú a druhá polovica mladú babu. Jedna polovica nevedela pochopiť ako tá druhá môže vidieť niečo úplne iné... Skoro sa pritom pohádali.:D Pritom mali pravdu obidve strany napriek tomu, že jedna skupina vidí jedno a druhá pravý opak.
Je to dobrý príklad na to, že každý vníma veci okolo seba na základe v minulosti získaných vedomostí. V živote je to tiež tak – existuje viac právd (každý ma svoju). Ale nie každý vie vidieť aj tú druhú (é).
Bastian
10.06.08,07:34
Chobot
10.06.08,07:34
A neviem prečo väčšina dáva otázky a nie odpovede.

Lebo na obrázky sú obe odpovede správne, tam nie je logika, ale optický klam.

Ale dám jednu čisto logicko-matematickú hádanku, možno ste ju už niekde videli. Ak nie, tak sa potrápte:

Dvaja matematici, z ktorých jeden nesie na chrbte plné vrece, sa stretnú na ulici:
A: „... a mimochodom, prečo nesieš na chrbte to vrece?“
B: „Ale, nesiem darčeky svojim trom synom, všetci majú zajtra narodeniny.“
A: „Ale to som nevedel, že máš troch synov. A akí starí sú tí tvoji chlapci?“
B: „Si matematik, tak si to musíš vypočítať. Keď vynásobíš ich vek, ktorý zajtra dosiahnu, dostaneš číslo 36.“
A: „No áno, ale to mi nestačí.“
B: „Tak dobre, vidíš ten dom, čo pred ním stojíme? Počet jeho okien dá náhodou rovnaké číslo ako súčet zajtrajších rokov mojich synov!“
A: „Musíš prepáčiť, ale ako ja sa na ten dom pozerám, musím povedať, že mi to stále ešte nestačí. Povedz mi o svojich synoch ešte niečo.“
B: „Dobre. Tak teda môj najstarší syn sa volá Vojtech. A to je naozaj to posledné, čo som ti o nich povedal.“
A: „Ale to je predsa práve to, čo mi k úplnej spokojnosti chýbalo! Ako by si mi tým presne povedal vek svojich troch synov...“
Tak koľko rokov vlastne budú mať?
Hepi
10.06.08,07:51
Možno sa strápnim, ale skúsim. Môže to mať až dve riešenia, alebo idem na to zle?
Jana Motyčková
10.06.08,07:51
Tak koľko rokov vlastne budú mať?
9,2,2:) .
Gabi03
10.06.08,07:55
Tak koľko rokov vlastne budú mať?

3,3,4
Braňo
10.06.08,07:58
majú 2,3 a 6 rokov zajtra? a dom má 11 okien?
sameliacka
10.06.08,07:58
Jak ste na to prišli, ľudia? :eek: A čo to má byť tá indícia o Vojtechovi? Doteraz mi logické hádanky nerobili problém, ale teraz zisťujem, že na tom nie som až tak dobre. :D:D:D
Hepi
10.06.08,07:59
Takže až tri možnosti, ja mám ešte 2,3,6.


Teraz vidím, že aj táto možnosť už tu je. Tak sory.
Fabiana
10.06.08,08:01
Tento kvíz údajne vymyslel Albert Einstein a údajne ho 98% ľudí vôbec nevyrieši.
Je rada piatich domov, pričom každý má inú farbu. V týchto domoch žije päť ľudí rôznych národností. Každý z nich chová iné zviera, rád pije iný nápoj a fajčí iné cigarety.

Brit býva v červenom dome.
Švéd chová psa.
Dán pije čaj.
Zelený dom stojí hneď vľavo od bieleho.
Majiteľ zeleného domu pije kávu.
Ten, kto fajčí Pall Mall, chová vtáka.
Majiteľ žltého domu fajčí Dunhill.
Človek z prostredného domu pije mlieko.
Nór býva v prvom dome.
Ten, kto fajčí Blend, býva vedľa toho, kto chová mačku.
Ten, kto chová kone, býva vedľa toho, kto fajčí Dunhill.
Ten, kto fajčí Blue Master, pije pivo.
Nemec fajčí Prince.
Nór býva vedľa modrého domu.
Ten, kto fajčí Blend, má suseda, ktorý pije vodu. Kto chová rybičky? (patríte medzi tie 2%)
Chobot
10.06.08,08:04
9,2,2:) .

SPRÁVNE

Postup ešte neprezradím, nech to skúsia iní. ;):D
Jana Motyčková
10.06.08,08:06
KTO NECHCE VEDIEŤ POSTUP, NEČÍTAJTE :
Takže : aby súčin ich rokov bol 36, možnosti sú :
36,1,1 (okien 38)
18,2,1 (21)
9,2,2 (13)
9,4,1 (14)
6,6,1 (13)
6,3,2 (11)
4,3,3 (10)
V zátvorke je počet okien. Keďźe informácia o počte okien nebola dostačujúca, musel byť taky počet okien, ktorý sa vyskytuje vo viacerých prípadoch a to je len počet okien 13 a to sú prípady :
6,6,1
9,2,2
Keďže pri 6,6,1 nie je "najstarší" syn, správne je 9,2,2.

Už som prezradila .....
KvetkaK
10.06.08,08:09
KTO NECHCE VEDIEŤ POSTUP, NEČÍTAJTE :
Takže : aby súčin ich rokov bol 36, možnosti sú :
36,1,1 (okien 38)
18,2,1 (21)
9,2,2 (13)
9,4,1 (14)
6,6,1 (13)
6,3,2 (11)
4,3,3 (10)
V zátvorke je počet okien. Keďźe informácia o počte okien nebola dostačujúca, musel byť taky počet okien, ktorý sa vyskytuje vo viacerých prípadoch a to je len počet okien 13 a to sú prípady :
6,6,1
9,2,2
Keďže pri 6,6,1 nie je "najstarší" syn, správne je 9,2,2.

Už som prezradila .....
Tak na to by som teda neprišla. Si dobrá. ;)
Gabi03
10.06.08,08:11
KTO NECHCE VEDIEŤ POSTUP, NEČÍTAJTE :
Takže : aby súčin ich rokov bol 36, možnosti sú :
36,1,1 (okien 38)
18,2,1 (21)
9,2,2 (13)
9,4,1 (14)
6,6,1 (13)
6,3,2 (11)
4,3,3 (10)
V zátvorke je počet okien. Keďźe informácia o počte okien nebola dostačujúca, musel byť taky počet okien, ktorý sa vyskytuje vo viacerých prípadoch a to je len počet okien 13 a to sú prípady :
6,6,1
9,2,2
Keďže pri 6,6,1 nie je "najstarší" syn, správne je 9,2,2.

Už som prezradila .....

Zvýraznené je na základe akého predpokladu?
HankaH
10.06.08,08:11
Tento kvíz údajne vymyslel Albert Einstein a údajne ho 98% ľudí vôbec nevyrieši.
Je rada piatich domov, pričom každý má inú farbu. V týchto domoch žije päť ľudí rôznych národností. Každý z nich chová iné zviera, rád pije iný nápoj a fajčí iné cigarety.

Brit býva v červenom dome.
Švéd chová psa.
Dán pije čaj.
Zelený dom stojí hneď vľavo od bieleho.
Majiteľ zeleného domu pije kávu.
Ten, kto fajčí Pall Mall, chová vtáka.
Majiteľ žltého domu fajčí Dunhill.
Človek z prostredného domu pije mlieko.
Nór býva v prvom dome.
Ten, kto fajčí Blend, býva vedľa toho, kto chová mačku.
Ten, kto chová kone, býva vedľa toho, kto fajčí Dunhill.
Ten, kto fajčí Blue Master, pije pivo.
Nemec fajčí Prince.
Nór býva vedľa modrého domu.
Ten, kto fajčí Blend, má suseda, ktorý pije vodu.Kto chová rybičky? (patríte medzi tie 2%)

Tak túto hádanku som riešila pred niekoľkými mesiacmi, len som nenašla nikoho, s kým by som si mohla porovnať výsledok. Takže zatiaľ som presvedčená, že patrím medzi tie 2%.:D Vyvedie ma niekto z omylu?
Chobot
10.06.08,08:12
Zvýraznené je na základe akého predpokladu?

Keby bol počet okien na dome napr. 14, tak by vedel presne, koľkomajú rokov. Keďže bol počet okien 13, tak mu stále nestačilo, lebo v dvoch prípadoch bol súčet 13.
Gabi03
10.06.08,08:15
Keby bol počet okien na dome napr. 14, tak by vedel presne, koľkomajú rokov. Keďže bol počet okien 13, tak mu stále nestačilo, lebo v dvoch prípadoch bol súčet 13.

Stále mi to nestačí. Ja predsa môžem predpokladať, že na dome bolo práve 14 okien. :rolleyes:
Chobot
10.06.08,08:22
Stále mi to nestačí. Ja predsa môžem predpokladať, že na dome bolo práve 14 okien. :rolleyes:

Keby bolo na dome 14 okien, tak už v tom momente by ten druhý matematik vedel, koľko rokov majú jeho synovia - v tom prípade by to bolo 9,4,1. Lenže on po spočítaní okien stále nevedel, koľko majú rokov.
Fabiana
10.06.08,08:58
Tak túto hádanku som riešila pred niekoľkými mesiacmi, len som nenašla nikoho, s kým by som si mohla porovnať výsledok. Takže zatiaľ som presvedčená, že patrím medzi tie 2%.:D Vyvedie ma niekto z omylu?

Vyšiel ti nemec?
Braňo
10.06.08,09:01
Neverne zeny
Do mesta,v ktorom kazdy muz vie o cudzej zene (o svojej to nevie) ci je verna alebo nie,pride kralov posol a da nariadenie aby muz,ktory zisti,ze jeho zena je neverna ju este v tu noc zabil.
Vzdy rano sa muzi stretnu na namesti,a oznamuju kto svoju zenu v noci zabil.Na tretiu noc richtar zabije svoju zenu.Kolko je v meste nevernych zien?(svoju odpoved zdvovodnite)
Fabiana
10.06.08,09:16
Neverne zeny
Do mesta,v ktorom kazdy muz vie o cudzej zene (o svojej to nevie) ci je verna alebo nie,pride kralov posol a da nariadenie aby muz,ktory zisti,ze jeho zena je neverna ju este v tu noc zabil.
Vzdy rano sa muzi stretnu na namesti,a oznamuju kto svoju zenu v noci zabil.Na tretiu noc richtar zabije svoju zenu.Kolko je v meste nevernych zien?(svoju odpoved zdvovodnite)

Koľko je v meste mužov okrem richtára?
Fabiana
10.06.08,09:22
Hádanka: máš 2 mince, ktoré dávajú dohromady 3 koruny, aj keď jedna z nich nieje koruna. Aké sú to mince?
Braňo
10.06.08,09:28
Koľko je v meste mužov okrem richtára?
To nie je podstatné...
Chobot
10.06.08,09:32
Hádanka: máš 2 mince, ktoré dávajú dohromady 3 koruny, aj keď jedna z nich nieje koruna. Aké sú to mince?

Že by dvojkoruna a koruna?
Chobot
10.06.08,09:33
Neverne zeny
Do mesta,v ktorom kazdy muz vie o cudzej zene (o svojej to nevie) ci je verna alebo nie,pride kralov posol a da nariadenie aby muz,ktory zisti,ze jeho zena je neverna ju este v tu noc zabil.
Vzdy rano sa muzi stretnu na namesti,a oznamuju kto svoju zenu v noci zabil.Na tretiu noc richtar zabije svoju zenu.Kolko je v meste nevernych zien?(svoju odpoved zdvovodnite)

Asi už ani jedna, keď ich zabili. :D
betka631
10.06.08,09:35
Tento kvíz údajne vymyslel Albert Einstein a údajne ho 98% ľudí vôbec nevyrieši.
Je rada piatich domov, pričom každý má inú farbu. V týchto domoch žije päť ľudí rôznych národností. Každý z nich chová iné zviera, rád pije iný nápoj a fajčí iné cigarety.
Brit býva v červenom dome.
Švéd chová psa.
Dán pije čaj.
Zelený dom stojí hneď vľavo od bieleho.
Majiteľ zeleného domu pije kávu.
Ten, kto fajčí Pall Mall, chová vtáka.
Majiteľ žltého domu fajčí Dunhill.
Človek z prostredného domu pije mlieko.
Nór býva v prvom dome.
Ten, kto fajčí Blend, býva vedľa toho, kto chová mačku.
Ten, kto chová kone, býva vedľa toho, kto fajčí Dunhill.
Ten, kto fajčí Blue Master, pije pivo.
Nemec fajčí Prince.
Nór býva vedľa modrého domu.
Ten, kto fajčí Blend, má suseda, ktorý pije vodu.Kto chová rybičky? (patríte medzi tie 2%)

Mne vyšlo, že nemec:
Fabiana
10.06.08,09:45
V košíku máte 5 jabĺčok. Viete, ako ich treba rozdať piatim deťom, aby každé dostalo jedno celé jabĺčko, a aby 1 jabĺčko zostalo v košíku?
Jana Motyčková
10.06.08,09:50
Vieme, ale neprezradím, nech skúsi niekto iný.
betka631
10.06.08,09:52
4 deťom dám jabĺčko a piatemu dám košík s jablkom
Karas Milan
10.06.08,10:44
Postup ešte neprezradím, nech to skúsia iní. ;):D



Ahoj Chobot.

Natoľko sa poznám , že sa mi nechce rozmýšľať , tak počkám na postup.
Dúfam , že to má lepšiu logiku ako táto : "Idú zajace. Idú stále jeden za druhým."
Otázka : " Na čo idú zajace ? "
Nápoveda vedúca k riešeniu : Zadanie si treba veľakrát dôkladne povedať.

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
10.06.08,10:56
Stále mi to nestačí. Ja predsa môžem predpokladať, že na dome bolo práve 14 okien. :rolleyes:


Ahoj Gabika.

Nepýtaj sa , lebo kto sa veľa pýta , veľa sa dozvie.
(Vieš na vojne nie tomu chýbalo ,ktorému sa to stratilo , ale ktorý sa ozval).

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
10.06.08,11:07
ZuzanaP
10.06.08,11:09
betka631
10.06.08,11:16
Kto zmaturuje?
Jara
10.06.08,11:18
Ja tam nič nevidím....:mee:


Zuzka, práve v tom je ten fígeľ, však Milan :D
Karas Milan
10.06.08,11:37
Zuzka, práve v tom je ten fígeľ, však Milan :D


Áno.

Mne to poslala Jarka.
Nápoveda : fígeľ je v tom , že os pohľadu jedného oka musí byť kolmá na os pohľadu druhého oka.

Ahoj
Ka Mil
Jana Motyčková
10.06.08,11:58
Áno.

Mne to poslala Jarka.
Nápoveda : fígeľ je v tom , že os pohľadu jedného oka musí byť kolmá na os pohľadu druhého oka.

Ahoj
Ka Mil
Nech pozerám ako chcem, vidím iba : GMAIL - Víta Vás služba Gmail atď.
Fabiana
10.06.08,13:23
Neverne zeny
Do mesta,v ktorom kazdy muz vie o cudzej zene (o svojej to nevie) ci je verna alebo nie,pride kralov posol a da nariadenie aby muz,ktory zisti,ze jeho zena je neverna ju este v tu noc zabil.
Vzdy rano sa muzi stretnu na namesti,a oznamuju kto svoju zenu v noci zabil.Na tretiu noc richtar zabije svoju zenu.Kolko je v meste nevernych zien?(svoju odpoved zdvovodnite)

Našla som odpoveď na tvoju hádanku - samozrejme na nete :D - "podvádzam". Inak vôbec tomu nerozumiem, ale "budiš"...

Predpokladajme, ze su v meste dve neverne zeny, potom kazdy parohac pozna jednu a caka, ze jej manzel (o ktorom predpoklada ze nepozna ani jednu nevernu, t.j. neverna musi byt prave ta jeho) ju v noci zabije.
Kedze na druhy den ta zena zije, kazdy z parohacov vie, ze v meste musi byt este jedna nevernica a to ta jeho,preto na druhu noc obydvaja parohaci zabiju svoje zeny.(Vyvrazdenie polovice mesta nehrozi, pretoze ostatni muzi poznaju dve neverne zeny:)).
Kedze richtar zabije svoju zenu az na tretiu noc, musia byt v meste tri neverne zeny,pricom kazdy z parohacov rozmysla tak ako v predchadzajucom pripade,t.j.: Pozna dve neverne zeny,preto si mysli ze zvysni dvaja parohaci poznaju po jednej (o svojej to nevedia),a tak ako je to pisane hore zabiju ich na druhu noc.
Lenze na tretie rano nevernice ziju, a tak musia byt tri,takze kazdy parohac uz vie kolka bije, a vnoci sa bude zabijat:)).Opat nehrozi vyvrazdenie polovice mesta, pretoze ostatni muzi poznaju tri neverne zeny.
betka631
10.06.08,13:50
No tak to som zvedavá či je to spravne, pretože nad tým premýšľam odkedy to tu Braňo dal a bohužiaľ na nič som neprišla :mee:
Chobot
10.06.08,13:59
Našiel som takúto hádanku, ale bohužiaľ riešenie k nej nebolo. Nepoznáte ju niekto?

Zadanie: V jednom kráľovstve žijú kráľ a jeho dvorný šašo. Šašo nenávidí kráľa, kráľ nenávidí šaša. Dohodnú sa, že sa jedného dňa otrávia. V celom kráľovstve existuje len dvanásť flakónov jedu a tie sú zamknuté v komnate v zámku. Jedy sú očíslované číslami od 1 do 12, s rastúcim číslom rastie aj sila jedu. Funkcia na ľudský organizmus je jednoduchá – vypiješ jed, umrieš. Každý silnejší jed neutralizuje všetky slabšie, čo znamená že jed číslo dvanásť neutralizuje všetky jedy, jedenástka všetky okrem dvanástky atď. (Ak vypiješ jedenástku a potom dvanástku, nič sa ti nestane. Pokiaľ vypiješ dvanástku a potom jedenástku, umrieš.) Kráľ ide do komnaty s jedmi ako prvý a vyberie si všetky párne jedy (2, 4, 6, 8, 10, 12). Potom ide do komnaty šašo a vezme si, čo ostalo. Stretnú sa v trónnej sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá ho tomu druhému, ktorý ho okamžite vypije. Následne si každý z nich ešte raz naplní pohár, tentokrát už pre seba, a vypije ho (v nádeji, že sa tým zachráni). Ako to šašo urobil, že sa na druhý deň prebudil, ale kráľ zomrel?

Predpoklady: Každý (šašo aj kráľ) chce PREDOVŠETKÝM prežiť. Ak prežije, potom chce čo najistejšie otráviť toho druhého. Každého jedu je len jedna dávka – nedá sa deliť. Jedy sú kvapaliny bez farby a zápachu a majú rovnakú hustotu ako voda.
Zoltán Kovács
10.06.08,14:09
Našiel som takúto hádanku, ale bohužiaľ riešenie k nej nebolo. Nepoznáte ju niekto?

Zadanie: V jednom kráľovstve žijú kráľ a jeho dvorný šašo. Šašo nenávidí kráľa, kráľ nenávidí šaša. Dohodnú sa, že sa jedného dňa otrávia. V celom kráľovstve existuje len dvanásť flakónov jedu a tie sú zamknuté v komnate v zámku. Jedy sú očíslované číslami od 1 do 12, s rastúcim číslom rastie aj sila jedu. Funkcia na ľudský organizmus je jednoduchá – vypiješ jed, umrieš. Každý silnejší jed neutralizuje všetky slabšie, čo znamená že jed číslo dvanásť neutralizuje všetky jedy, jedenástka všetky okrem dvanástky atď. (Ak vypiješ jedenástku a potom dvanástku, nič sa ti nestane. Pokiaľ vypiješ dvanástku a potom jedenástku, umrieš.) Kráľ ide do komnaty s jedmi ako prvý a vyberie si všetky párne jedy (2, 4, 6, 8, 10, 12). Potom ide do komnaty šašo a vezme si, čo ostalo. Stretnú sa v trónnej sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá ho tomu druhému, ktorý ho okamžite vypije. Následne si každý z nich ešte raz naplní pohár, tentokrát už pre seba, a vypije ho (v nádeji, že sa tým zachráni). Ako to šašo urobil, že sa na druhý deň prebudil, ale kráľ zomrel?

Predpoklady: Každý (šašo aj kráľ) chce PREDOVŠETKÝM prežiť. Ak prežije, potom chce čo najistejšie otráviť toho druhého. Každého jedu je len jedna dávka – nedá sa deliť. Jedy sú kvapaliny bez farby a zápachu a majú rovnakú hustotu ako voda.


Čo keď šašo podal kráľovi čistú vodu. A kráľ šašovi hoci čo okrem 12. Kráľ si bude myslieť, že vypil 11, a pre istotu pre seba naleje 12. Teda umrie. Ak král si nechal 12 pre seba, potom všetky ostatné jedy sú slabšie ako šašova 11. A šašo vypije 11, tým pádom neutralizuje to čo vypil od kráľa (max. jed 10).
Fabiana
10.06.08,17:06
Fabiana
10.06.08,17:08
Celá rodina - otec s matkou a ich dcéra (G. H. Fischer).

http://brainden.com/images/family.gif
Fabiana
10.06.08,17:10
Sigmund Freud a jeho skutočné myšlienky.

http://brainden.com/images/sigmundfreud.gif
Fabiana
10.06.08,17:11
Celá príroda v ľudskej tvári

http://brainden.com/images/woods-spirit.jpg
Fabiana
10.06.08,17:12
Tvár vojaka a predklonený muž.

http://brainden.com/images/soldier-bending-man.jpg
Fabiana
10.06.08,17:14
Starší pár (profily tvárí) vzpomína na časy keď boli mladí a plní života (sediace postavy).

http://brainden.com/images/old-couple.jpg
Fabiana
10.06.08,17:16
Na prvý pohľad, čo vidíte? Nekoncentrujte sa iba na jednu oblasť, a potom sa pozrite znova. Môžete byť prekvapení (Joseph Jastrow).

http://brainden.com/images/rabbitduck.gif
Tweety
10.06.08,17:19
Sigmund Freud a jeho skutočné myšlienky.

http://brainden.com/images/sigmundfreud.gif
Ja si myslím, že tak myslia viacerí muži :---.....
Fabiana
10.06.08,17:39
:D:D:D

Ja si myslím, že tak myslia viacerí muži :---.....
Zoltán Kovács
10.06.08,17:51
Na prvý pohľad, čo vidíte? Nekoncentrujte sa iba na jednu oblasť, a potom sa pozrite znova. Môžete byť prekvapení (Joseph Jastrow).

http://brainden.com/images/rabbitduck.gif

Vtáčik, alebo zajačik. :D
Fabiana
10.06.08,18:20
Vrece

Chudobný roľník išiel na jarmok predávať hrach a šošovicu, ale keďže mal len jediné vrece a nechcel, aby sa mu hrach a šošovica pomiešali, nasypal najprv do vreca hrach, poriadne ho zaviazal a hore ešte nasypal šošovicu. Na jarmoku chcel od neho kúpiť hrach bohatý krčmár, ale o šošovicu nemal záujem. Roľník navrhol krčmárovi, že šošovicu odsype do jeho vreca a krčmár si odnesie hrach v roľníkovom vreci, s čím však krčmár nesúhlasil, lebo jeho vrece bolo lepšie a väčšie.
Akým spôsobom sa dá bez akýchkoľvek prostriedkov alebo pomôcok premiestniť hrach do krčmárovho vreca, ak šošovicu nemáte kam vysypať a nechcete ju znehodnotiť tým, že ju vysypete na zem?
Jana Motyčková
10.06.08,19:33
Našla som odpoveď na tvoju hádanku - samozrejme na nete :D - "podvádzam". Inak vôbec tomu nerozumiem, ale "budiš"...

Predpokladajme, ze su v meste dve neverne zeny, potom kazdy parohac pozna jednu a caka, ze jej manzel (o ktorom predpoklada ze nepozna ani jednu nevernu, t.j. neverna musi byt prave ta jeho) ju v noci zabije.
Kedze na druhy den ta zena zije, kazdy z parohacov vie, ze v meste musi byt este jedna nevernica a to ta jeho,preto na druhu noc obydvaja parohaci zabiju svoje zeny.(Vyvrazdenie polovice mesta nehrozi, pretoze ostatni muzi poznaju dve neverne zeny:)).
Kedze richtar zabije svoju zenu az na tretiu noc, musia byt v meste tri neverne zeny,pricom kazdy z parohacov rozmysla tak ako v predchadzajucom pripade,t.j.: Pozna dve neverne zeny,preto si mysli ze zvysni dvaja parohaci poznaju po jednej (o svojej to nevedia),a tak ako je to pisane hore zabiju ich na druhu noc.
Lenze na tretie rano nevernice ziju, a tak musia byt tri,takze kazdy parohac uz vie kolka bije, a vnoci sa bude zabijat:)).Opat nehrozi vyvrazdenie polovice mesta, pretoze ostatni muzi poznaju tri neverne zeny.
Má to jednu chybu - možno v zadaní - nie je tam povedané, že kráľov posol povedal, že v meste je nejaká neverná žena.
Karas Milan
11.06.08,05:40
Ja si myslím, že tak myslia viacerí muži :---.....

Ja si myslím , že všetci (normálni) vidiaci.
A nevidiaci majú aspoň obchytkaný monitor.

ahoj
Ka Mil
Chobot
11.06.08,06:23
Vrece

Chudobný roľník išiel na jarmok predávať hrach a šošovicu, ale keďže mal len jediné vrece a nechcel, aby sa mu hrach a šošovica pomiešali, nasypal najprv do vreca hrach, poriadne ho zaviazal a hore ešte nasypal šošovicu. Na jarmoku chcel od neho kúpiť hrach bohatý krčmár, ale o šošovicu nemal záujem. Roľník navrhol krčmárovi, že šošovicu odsype do jeho vreca a krčmár si odnesie hrach v roľníkovom vreci, s čím však krčmár nesúhlasil, lebo jeho vrece bolo lepšie a väčšie.
Akým spôsobom sa dá bez akýchkoľvek prostriedkov alebo pomôcok premiestniť hrach do krčmárovho vreca, ak šošovicu nemáte kam vysypať a nechcete ju znehodnotiť tým, že ju vysypete na zem?

Že by urobil dieru na spodku vreca a stadiaľ vysypal ten hrach do krčmárovho vreca?
Karas Milan
11.06.08,07:38
[quote=Chobot;749792]
Jedy sú očíslované číslami od 1 do 12, s rastúcim číslom rastie aj sila jedu. Každý silnejší jed neutralizuje všetky slabšie, čo znamená že jed číslo dvanásť neutralizuje všetky jedy, jedenástka všetky okrem dvanástky atď. (Ak vypiješ jedenástku a potom dvanástku, nič sa ti nestane. Pokiaľ vypiješ dvanástku a potom jedenástku, umrieš.)
Kráľ ide do komnaty s jedmi ako prvý a vyberie si všetky párne jedy (2, 4, 6, 8, 10, 12). Potom ide do komnaty šašo a vezme si, čo ostalo. Stretnú sa v trónnej sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá ho tomu druhému, ktorý ho okamžite vypije. Následne si každý z nich ešte raz naplní pohár, tentokrát už pre seba, a vypije ho (v nádeji, že sa tým zachráni).
Ako to šašo urobil, že sa na druhý deň prebudil, ale kráľ zomrel?

1, Každý (šašo aj kráľ) chce PREDOVŠETKÝM prežiť.
2, Ak prežije, potom chce čo najistejšie otráviť toho druhého.
[quote]

Z tohoto 1, mi nelogicky vychádza , že prežijú obaja (2, nezaberie).
Ešte skúsim rozmýšľať.

Medzitým som inú hádanku aplikoval na túto.
V 12 rovnakých fľaškách (na vzhľad) je 11 jedov a jeden protijed (neutralizujúci všetky jedy).
Vyhrá (prežije) ten (spravodlivejší princíp) , kto prvý uhádne a vyberie si protijed.
Kráľ a šašo si zoberú po dve fľaše.
Ktoré si vybrať , ktorú piť ako druhú ????
Riešiť :
Na rovnoramenných váhach na tri váženia zistiť , ktorá fľaša je ľahšia alebo ťažšia ako ostatných 11 (tie majú rovnakú váhu).
Tú si vybrať , lebo v nej je protijed.

Ahoj
Ka Mil
Fabiana
11.06.08,08:46
Že by urobil dieru na spodku vreca a stadiaľ vysypal ten hrach do krčmárovho vreca?

Keďže bol chudobný nemyslím si, že by ničil svoje jediné vrece. I keď túto odpoveď môžeme považovať za správnu :-) vzhľadom k zadaniu - nič sa nehovorí po poškodení.

Správna odpoveď je:
Roľník nasypal šošovicu do vreca hostinského, vrece zaviazal a vyvrátil na ruby. Z druhej strany nasypal hrach. Potom vrece rozviazal a vrátil šošvicu späť do svojho vreca.
Fabiana
11.06.08,09:17
Na ktorú stranu sa vám točí figúrka???? V smere hodinových ručičiek - doprava alebo proti smeru hodinových ručičiek - doľava???

http://www.brainquest.sk/mypics/optical_illusion/rotujuca_silueta.gif
Fabiana
11.06.08,09:19
Mne sa stále točí doľava.
betka631
11.06.08,09:28
a mne sa točí hlava :D:D:D
Tweety
11.06.08,09:38
Mne sa stále točí doľava.
RAz doprava, potom ,aby sa jej nezatočila hlavička doľava.
Fabiana
11.06.08,09:41
RAz doprava, potom ,aby sa jej nezatočila hlavička doľava.

Ovládaš to otáčanie vedome alebo sa ti to mení samovoľne?
Tweety
11.06.08,09:44
Ovládaš to otáčanie vedome alebo sa ti to mení samovoľne?
Mám taký dojem , že smer točenia viem vedome ovplyvniť.:)
cloe
11.06.08,09:51
Mne sa točí stále doprava.
ZuzanaP
11.06.08,09:55
Na ktorú stranu sa vám točí figúrka???? V smere hodinových ručičiek - doprava alebo proti smeru hodinových ručičiek - doľava???

http://www.brainquest.sk/mypics/optical_illusion/rotujuca_silueta.gif

Prečítajte si:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=51860#forumtree

A to som si myslela, že som prepracovaná, keď sa mi raz točí tak a o chvíľu tak... A to ja viem ovládať svoj mozog....:D
Fabiana
11.06.08,10:05
TEÓRIA:

Všeobecne sa častejšie figúrka točí ľuďom doprava. Oveľa viac ženám. Tých žien, ktorým sa točí doľava, je sotva štvrtina. Medzi mužmi je "ľavotočivých" podstatne viac, ale napriek tomu iba asi slabá polovica. Ale viac žien než mužov ju po čase dokáže vidieť otáčať sa na obidve strany, a to niektoré dokonca podľa vlastnej vôle.

A o čo ide v tomto teste?

O zistenie, ktorá z dvoch vašich mozgových pologulí je dominantnejšia. Pravá, zodpovedná za city, emócie, obraznú a symbolovú predstavivosť, priestorové a časové vnímanie, orientáciu, fantáziu, imagináciu, kreativitu atď., alebo ľavá, zodpovedná za logiku, analytické, matematické a pojmové myslenie, verbálne myslenie a jazyk, praktické tvorenie, stratégiu atď. Pravotočivosť ukazuje na pravú mozgovú hemisféru, ľavotočivosť na ľavú. Ako je však možné, že tú figúrku v jednej chvíli vidia dvaja ľudia otáčať sa každý na inú stranu? Alebo i jeden človek ju vidí otáčať sa na druhú stranu než pred chvíľkou?

Celý fór je (vraj) v tom, že vzhľadom na to, že ide len o plošnú siluetu postavy (teda tieň), ani pri jednom obrázku, z ktorých sa táto animácia gif skladá (je ich spolu 34), nemáte istotu, či na postavu pozeráte spredu alebo zozadu, sprava alebo zľava - teda či tá zdvihnutá ruka a noha je pravá alebo ľavá.

Pri statickom obrázku si tento problém dokážeme uvedomiť a vôľou dokážeme siluetu postavy vidieť raz spredu a po druhýkrát zozadu (respektíve sprava či zľava). Ale keď tieto sporné obrázky na seba začnú v zmysle filmového pása nadväzovať, náš mozog ich musí vyhodnotiť ako plynulý pohyb, a aby neskolaboval, musí určiť i smer pohybu. A to bez našej vedomej vôle - pod vplyvom "silnejšej" hemisféry.

Tí, ktorí dokážu svoje mozgové hemisféry dobre ovládať, dokážu vedome "otočiť" smer pohybu figúrky na ľubovoľnú stranu, niektorým sa zmysel otáčania mení náhodne (nedokážu ho ovplyvniť vôľou), a u tých, ktorí figúrku vidia vždy otáčať sa iba na jednu stranu, je výrazne dominantná jedna mozgová hemisféra. Vzhľadom na túto základnú spornosť určenia strán pri tieňovej siluete ľudia, ktorí dokážu vidieť zmenu smeru jej otáčania, hovoria, že "preskakuje z nohy na nohu".

A pripravte sa na to, že niektorí tvrdohlavci sa s vami budú do krvi hádať, že "to predsa nie je možné, aby sa tá figúrka točila na druhú stranu". A nakoniec rada: Keby sa vám smer pohybu nemenil, skúste sa zapozerať na tieň nôh a figúrku vnímajte len periférne...
Fabiana
11.06.08,10:06
Prečítajte si:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=51860#forumtree

A to som si myslela, že som prepracovaná, keď sa mi raz točí tak a o chvíľu tak... A to ja viem ovládať svoj mozog....:D

Si ma predbehla, chcela som to sem vložiť neskôr.;)
ZuzanaP
11.06.08,10:16
Si ma predbehla, chcela som to sem vložiť neskôr.;)

Prepáč moja:)
Fabiana
11.06.08,10:44
Prepáč moja:)

Joj veď nevadí:D:D:D mám túto postavičku rada, ale stále sa mi točí ne jednu stranu...tak veľmi by som chcela jej točenie ovládať:eek::);)
Tweety
11.06.08,10:47
Joj veď nevadí:D:D:D mám túto postavičku rada, ale stále sa mi točí ne jednu stranu...tak veľmi by som chcela jej točenie ovládať:eek::);)
To musíš presvedčiť mozog aby vedel ovládať obidve hemisféry:). Ja som ho presvedčila.:---
Ibaka
11.06.08,11:10
Mne sa tá babenka páči. Točí sa aj napravo aj naľavo
Ibaka
11.06.08,11:12
na toto asi logiku netreba ale trpezlivosť- zvládne to niekto?
Kazu
11.06.08,13:24
Joj veď nevadí:D:D:D mám túto postavičku rada, ale stále sa mi točí ne jednu stranu...tak veľmi by som chcela jej točenie ovládať:eek::);)
Trochu prižmúr oči a pozeraj jej na nohy. Bude sa ti točiť ako budeš chcieť :---
Fabiana
11.06.08,15:33
Trochu prižmúr oči a pozeraj jej na nohy. Bude sa ti točiť ako budeš chcieť :---

Vždy keď som sa na ňu pozrela, tak len doľava. Toto mi pomohlo a vidím ako sa točí aj doprava, ďakujem :-);)
Ivana Š
11.06.08,18:40
Prečítajte si:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=51860#forumtree

A to som si myslela, že som prepracovaná, keď sa mi raz točí tak a o chvíľu tak... A to ja viem ovládať svoj mozog....:D

Pri prvom pohľade sa mi stále točila doľava. Teraz je už viem ovládať, točí sa, ako chcem.

Moja dcéra povedala , že asi mi šibe, keď ju vidím ako mení smer, ona ju stále videla točiť sa doprava (čo mi zasa potvrdilo, že je iná ako ja, je skôr na humanitné vedy, na rozdiel odo mňa - vždy som mala radšej chémiu a matematiku ako dejepis), ale zrazu hovorí - mami, asi šibe aj mne - videla som ako zmenila smer (takže po mne aspoň niečo má :))

Manželovi napriek dlhému pozeraniu a skúmaniu obrázka sa stále točí doľava - technik :D
Fabiana
11.06.08,21:29
Na ktorú stranu sa vám točí figúrka???? V smere hodinových ručičiek - doprava alebo proti smeru hodinových ručičiek - doľava???

http://www.brainquest.sk/mypics/optical_illusion/rotujuca_silueta.gif

Výsledok točiacej sa tanečnice si môžete overiť tu:

http://www.psychotest.sk/index.php?test=pouzivate_obidve_hemisfery_mozgu
Karas Milan
12.06.08,02:10
I keď túto odpoveď môžeme považovať za správnu :-) vzhľadom k zadaniu -

Správna odpoveď je:
Roľník nasypal šošovicu do vreca hostinského, vrece zaviazal a vyvrátil na ruby. Z druhej strany nasypal hrach. Potom vrece rozviazal a vrátil šošvicu späť do svojho vreca.


Ahoj Fabiana.

Žiaľ skúška praxou ukázala (preto malá zmena v názve) , že presne tak , ako si napísala riešenie , nefunguje, Chýba tam jeden malý dôležitý detail.
Vyskúšaj na ponožke.

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
12.06.08,02:21
Manželovi napriek dlhému pozeraniu a skúmaniu obrázka sa stále točí doľava - technik :D


Ahoj Ivanka.

Ja som tiež technik , ale mne sa točí stále doprava - (možno preto , že mám digitálky).

Ahoj
Ka Mil
Kazu
12.06.08,05:36
na toto asi logiku netreba ale trpezlivosť- zvládne to niekto?

Ibaka, to si robil ty? :D:D:D
Chobot
12.06.08,06:22
Ahoj Fabiana.

Žiaľ skúška praxou ukázala (preto malá zmena v názve) , že presne tak , ako si napísala riešenie , nefunguje, Chýba tam jeden malý dôležitý detail.
Vyskúšaj na ponožke.

Ahoj
Ka Mil

Aj mne to vŕtalo v hlave. Podmienkou na to, aby to bolo možné takto urobiť je, že objem šošovice aj hrachu (nie spolu) môže byť najviac 1/3 z objemu vreca. Inak pri vyvrátení naruby už do vreca nič nedá.

To si myslel?
Karas Milan
12.06.08,06:29
Aj mne to vŕtalo v hlave. Podmienkou na to, aby to bolo možné takto urobiť je, že objem šošovice aj hrachu (nie spolu) môže byť najviac 1/3 z objemu vreca. Inak pri vyvrátení naruby už do vreca nič nedá.

To si myslel?

Ahoj Chobot.

Nie , ale ak mi prezradíš tvoje (alebo moje) jedy , ja ti poviem hrach.

Ahoj
Ka Mil
Tvoje je nutná podmienka.
Prax je najlepší preverovateľ (stačí ponožka).
Chobot
12.06.08,06:54
Ahoj Chobot.

Nie , ale ak mi prezradíš tvoje (alebo moje) jedy , ja ti poviem hrach.

Ahoj
Ka Mil
Tvoje je nutná podmienka.
Prax je najlepší preverovateľ (stačí ponožka).
Veď som písal, že riešenie s tými jedmi nepoznám. Dal som to sem, či niekto nepozná riešenie.
shureido
12.06.08,07:16
Priatelia, uz dva tyzdne riesim jednu postupku a neviem na to prist. Pomôzte lebo ssa z nej zblaznim.
Jej nazov je námesačná
treba doplniť miesto otáznika
0, 0, 1, 2, ? , 60, 27, 13, 3
riga
12.06.08,08:25
Priatelia, uz dva tyzdne riesim jednu postupku a neviem na to prist. Pomôzte lebo ssa z nej zblaznim.
Jej nazov je námesačná
treba doplniť miesto otáznika
0, 0, 1, 2, ? , 60, 27, 13, 3

A nevymyslel si to niekto na Teba, aby Ťa takto potrápil? :)
shureido
12.06.08,08:53
nie nevymyslel. je to z jednej www stranky ta je plna takychto hadaniek...a v sekcii logicke mam vyriesene vsety -okrem tejto jedinej. pomozte kto viete
Karas Milan
12.06.08,10:53
Veď som písal, že riešenie s tými jedmi nepoznám. Dal som to sem, či niekto nepozná riešenie.

Ahoj Chobot.

Tak vylúšti moje (víš neco za vreco).

Ahoj
Ka Mil
Chobot
12.06.08,10:58
Ahoj Chobot.

Tak vylúšti moje (víš neco za vreco).

Ahoj
Ka Mil

Tak ešte jedna vec - ak zaviažeš vrece a vyvrátiš ho, tak ten uzol sa nedá rozviazať, lebo je schovaný.
Milan Benka
12.06.08,11:17
Tak ešte jedna vec - ak zaviažeš vrece a vyvrátiš ho, tak ten uzol sa nedá rozviazať, lebo je schovaný.

Strčíte ruku do vreca a ten schovaný uzol rozviažete.
jozka56
12.06.08,11:49
Podľa mňa mohol mať krčmár oveľa väčšie vrece, potom sedliak vysypal do jedného rohu šošovicu a zafixovali tento roh, potom do druhého rohu vysypali hrach aj tento uzavreli /uzol, otočenie/, nakoniec uvoľnili roh so šošovicou a vysypali späť sedliakovi. j
Karas Milan
12.06.08,12:34
Tak ešte jedna vec - ak zaviažeš vrece a vyvrátiš ho, tak ten uzol sa nedá rozviazať, lebo je schovaný.


Strčíte ruku do vreca a ten schovaný uzol rozviažete.

Na to som myslel .Musíš na slabo zaviazať šošovicu. A musíš mať ten špagát taký dlhý , aby trčal von z hrachu (nasypaného do prevráteného vreca). Potiahneš a rozviažeš.

Ahoj
Ka Mil
shureido
12.06.08,12:41
A co môj námesačný problém, nikto na to neprisiel?
berry
12.06.08,13:07
Tak dúfam , že sa mi to dobre podarilo pripojiť :D
Tak skúšajte :---
betka631
12.06.08,14:03
:)
Chobot
12.06.08,14:28
A co môj námesačný problém, nikto na to neprisiel?

Veruže nie. To bude nejaká vyššia matematika. Alebo možno tam ani netreba hľadať matematickú postupnosť, ale niečo s logikou.
Ivana Š
12.06.08,19:52
Ahoj Ivanka.

Ja som tiež technik , ale mne sa točí stále doprava - (možno preto , že mám digitálky).

Ahoj
Ka Mil

digitálky ?
moja nočná mora
- môj syn nevie koľko je hodín, keď mu povieme že je napr. trištvrte na deväť :mee: :mad:
musíme povedať - deväť štyridsaťpäť :confused: a je v obraze
:)
Ivana Š
12.06.08,20:04
Podľa mňa mohol mať krčmár oveľa väčšie vrece, potom sedliak vysypal do jedného rohu šošovicu a zafixovali tento roh, potom do druhého rohu vysypali hrach aj tento uzavreli /uzol, otočenie/, nakoniec uvoľnili roh so šošovicou a vysypali späť sedliakovi. j

Nečítaš pozorne zadanie: krčmár mal väčšie vrece

Vrece

Chudobný roľník išiel na jarmok predávať hrach a šošovicu, ale keďže mal len jediné vrece a nechcel, aby sa mu hrach a šošovica pomiešali, nasypal najprv do vreca hrach, poriadne ho zaviazal a hore ešte nasypal šošovicu. Na jarmoku chcel od neho kúpiť hrach bohatý krčmár, ale o šošovicu nemal záujem. Roľník navrhol krčmárovi, že šošovicu odsype do jeho vreca a krčmár si odnesie hrach v roľníkovom vreci, s čím však krčmár nesúhlasil, lebo jeho vrece bolo lepšie a väčšie.
Akým spôsobom sa dá bez akýchkoľvek prostriedkov alebo pomôcok premiestniť hrach do krčmárovho vreca, ak šošovicu nemáte kam vysypať a nechcete ju znehodnotiť tým, že ju vysypete na zem?
jozka56
12.06.08,20:11
Lepšie a väčšie vrece, môže byť aj oveľa väčšie vrece. j
Ivana Š
12.06.08,20:27
Lepšie a väčšie vrece, môže byť aj oveľa väčšie vrece. j

:) A vieš čo, môže byť.
Ja teraz s dcérou bojujeme pri príležitosti uzatvárania známok na konci roka so slovenčinou - s mäkkými a tvrdými spoluhláskami, s prízvučnými a neprízvučnými slabikami a s podobnými .... nemám slov ... :(:(:( ...komplikáciami slovenského jazyka :confused:
jozka56
12.06.08,20:56
Ani nehovor, 2 mesiace som drilovala vnučenku na pohovory. j:--- Slovenský jazyk poznám, vždy som mala z neho 2, na 1. stupni aj 1.
jozka56
12.06.08,21:03
Ivana Š, dcérku už pošli spať s veľkou bočinkou "nejak bolo, nejak bude", načo ju stresuješ? j
Karas Milan
13.06.08,01:36
digitálky ?
moja nočná mora
- môj syn nevie koľko je hodín, keď mu povieme že je napr. trištvrte na deväť :mee: :mad:
musíme povedať - deväť štyridsaťpäť :confused: a je v obraze
:)


Ahoj Ivanka.

Poradím ti , ako sa zbavíš nočnej mory z digitálok.

Nastav si doma všetky hodiny , aby ukazovali rovnaký čas a možno aj syn bude vedieť koľko je hodín . (rýchlo - bacha na rozpoltenie osobnosti)

Ahoj
Ka Mil
Milan Benka
13.06.08,04:25
digitálky ?
moja nočná mora
- môj syn nevie koľko je hodín, keď mu povieme že je napr. trištvrte na deväť :mee: :mad:
musíme povedať - deväť štyridsaťpäť :confused: a je v obraze
:)


Ten časový posun je spôsobený čím ?
shureido
13.06.08,06:14
Veruže nie. To bude nejaká vyššia matematika. Alebo možno tam ani netreba hľadať matematickú postupnosť, ale niečo s logikou.

Ved áno je to v sekcii logické hádanky, nie je vylúčené ze to vôbec bude číslo, môže to byť aj slovo alebo písmeno. tých hádaniek je viac treba nájst postupnosť a rozmýšľať nad tým že slovo námesačná nám môže pomôcť.
Tak skúšajte, lebo uz budem z toho o chvílu šedívá. Vdaka
mamminta
13.06.08,07:51
Psychotest na 15 sekund ......nesmysly neposílám ale tohle zaručeně
funguje



Test

Z následujících druhů ovoce zvolte jeden a zjistíte o sobě něco
nového!
Prosím, zvažte vše důkladně, nebuďte zbrklí.
Je to paráda,sám jsem byl překvapený.
Vaše volba o vás toho hodně prozradí.

A) Jablko
b) Banán
c) Jahoda
d) Broskev
e) Pomeranč
Výsledky testu jsou níže....






































Pokud jste si zvolili :

a) Jablko: To znamená, že jste osoba, která má ráda jablka.
b) Banán: To znamená, že jste osoba, která má ráda banány.
c) Jahodu: To znamená, že jste osoba, která má ráda jahody.
d) Broskev: To znamená, že jste osoba, která má ráda broskve.
e) Pomeranč: To znamená, že jste osoba, která má ráda pomeranče.

Rovněž se vsadím, že byste mě právě teď rádi nakopali do
prdele...
Jen mě bohužel právě nenajdete, neboť.. stále hledám toho
hajzla,co to
poslal mně!!

Slunce v duši !!!!!
mimika36
14.06.08,21:14
:D:D:D:D:D:D:D:D:D
betka631
18.06.08,10:49
Pozerajte sa na obrázok.

Výskum preukázal, že len deti do približne 6 rokov vidia na tomto obrázku 9 delfínov, ak na obrázku vidíte niečo iné,
váš mozog a myseľ je už skorumpovaná.
Zoltán Kovács
18.06.08,11:56
No ja som narátal tých 9 delfínov. :D;)
Karas Milan
18.06.08,12:31
No ja som narátal tých 9 delfínov. :D;)


Ahoj.

Ja som nepočítal. Lebo :
-Prečo by deti do 6 rokov mali počítať.
-Som lenivý.
-Som skromný stačí mi , čo som videl ako prvé.

Ahoj
Ka Mil
Kazu
18.06.08,17:42
Pozerajte sa na obrázok.

Výskum preukázal, že len deti do približne 6 rokov vidia na tomto obrázku 9 delfínov, ak na obrázku vidíte niečo iné,
váš mozog a myseľ je už skorumpovaná.

Jednoznačne skorumpované vedenie aj videnie :eek:. No, čo už? Ale však ja ani nemám 6 rokov :---
Meggi 1
18.06.08,19:22
Pozerajte sa na obrázok.

Výskum preukázal, že len deti do približne 6 rokov vidia na tomto obrázku 9 delfínov, ak na obrázku vidíte niečo iné,
váš mozog a myseľ je už skorumpovaná.
No..na prvý pohľad je moja myseľ aj videnie skorumpované :rolleyes: ale na druhý sa preplo na 6-ročné :D
bezradná
18.06.08,19:44
Ja som dnes dostala tento matematický test, poznáte?
Ak nie, najprv prečítajte "macky.doc" a až potom excel.xls
bezradná
18.06.08,19:46
:)
test. pps - náhodou, mne sa podarilo zodpovedať na dve otázky správne:D:D
ludmilla
03.11.09,11:27
Spocitajte ludi, pockajte kym sa vymenia a spocitajte ich znova.
Chobot
03.11.09,11:30
Spocitajte ludi, pockajte kym sa vymenia a spocitajte ich znova.


A kde sú tí ľudia?
ludmilla
03.11.09,11:32
A kde sú tí ľudia?


... no veď práve obrázok sa mi nedá stiahnuť v GIF formáte, sťahuje sa len v JPG, neviem, kde robím chybu ...
Chobot
03.11.09,12:04
... no veď práve obrázok sa mi nedá stiahnuť v GIF formáte, sťahuje sa len v JPG, neviem, kde robím chybu ...

Chybu nerobíš, len Porada povoľuje pridávať obrázky v gif formáte len do veľkosti 48 kB. Ak je ten obrázok väčší, tak ho nepripojí. Treba ho zbaliť pomocou WinZip a pridať sem zabalený súbor.
ludmilla
03.11.09,12:17
Chybu nerobíš, len Porada povoľuje pridávať obrázky v gif formáte len do veľkosti 48 kB. Ak je ten obrázok väčší, tak ho nepripojí. Treba ho zbaliť pomocou WinZip a pridať sem zabalený súbor.

Mám WinRar a ten tiež nechce zobrať.
PotPalo
03.11.09,20:00
Ja som dnes dostala tento matematický test, poznáte?
Ak nie, najprv prečítajte "macky.doc" a až potom excel.xls


Nebolo to ťažké, len zabudli, že aj vodič je tam a má nohy. ("v autobuse sa vezie...")
SERVIS
04.11.09,05:51
Nebolo to ťažké, len zabudli, že aj vodič je tam a má nohy. ("v autobuse sa vezie...")

Veď mi prezraď ako na to, mne sa nedarí ani so šoférom ani bez...
buchač
04.11.09,06:28
Z prvej zástavky vyjde električka .
V nej sú dviaja cestujúci .
Na ďaľšej zástavke pristúpia piati .
Na nasledujúcej vystúpia traja a pristúpia desiati .
Na ďaľšej vystúpia dvaja a nenastúpi nikto . Potom vystúpi jeden a nastúpi ich dvatsaťtri . Ďalej ich vystúpi osem a pristúpi tridasťdva . To je akurát čas dpravnej špičky . Na ďaľšej nevystúpi ani jeden ale pridajú sa do vozňa ďaľší piati . Potom vystúpi jeden a nenastúpi nikto . NA ďaľšej vystúpi ich dvadsať dva a nastúpi ich päť .
























































Otázky :

1. Koľko bolo zástavok
2. Ako sa volá šoférova mamka za slobodna
3. Aké číslo topánok má vodič električky
4. Akou farbou je natretá alektrička
5. Prečo sa koľajnice v diaľke ako keby zbiehali do jedného bodu ? Lebo citrón je žltý ...
6. ...pokračujte podľa fantázie , akurát sa nepýtajte na počet cestujúcich ...;)

:---:D:)
PotPalo
04.11.09,17:37
Veď mi prezraď ako na to, mne sa nedarí ani so šoférom ani bez...

Však si zober kalkulačku, a spočítaj všetky nohy...:D:D:D
kukučka
14.01.10,20:33
práve mi prišla minihádanka, ja odpoveď viem a vy?
Ak :
2 + 3 = 10
7 + 2 = 63
6 + 5 = 66
8 + 4 = 96

Tak :
9 + 7 = ?
miramax1
14.01.10,21:34
práve mi prišla minihádanka, ja odpoveď viem a vy?
Ak :
2 + 3 = 10
7 + 2 = 63
6 + 5 = 66
8 + 4 = 96

Tak :
9 + 7 = ?
144
petmar
15.01.10,13:48
Po púšti sa za sebou plazia tri červíky.
Prvý hovorí: predo monu púšť, za mnou červík.
Druhý hovorí: predo mnou červík, za mnou červík.
Tretí hovorí: predo mnou červík, za mnou červík.
Prečo?


(pretože je to hlavolam antilogický, hneď odpoviem - lebo ten tretí klamal)
jaros5
16.01.10,18:39
Koľko rokov mám, keď o dva roky budem mať dvakrát toľko, ako som mal pred dvoma rokmi ?
Blankake
16.01.10,18:48
Koľko rokov mám, keď o dva roky budem mať dvakrát toľko, ako som mal pred dvoma rokmi ?
To môžu aj takí mladí byť členmi Porady?:D:D:D
6?
jaros5
16.01.10,19:08
To môžu aj takí mladí byť členmi Porady?:D:D:D
6?
To môj pes sa pýtal - :D:D:D
(preto take lahke)
jaros5
16.01.10,19:14
mimotemy Musim na neho niečo prezradiť, je ešte len puberťák a matematika mu moc dobre nejde:D:D:D:D
Tvoj výpočet je samozrejme správny;
luigi72
10.03.12,16:11
Túto hádanku poznáte?

Priatelia sa rozprávajú a každý z nich povie niečo zaujímavé o sebe. Napokon sa dostane na rad Peter, ktorý tvrdí o sebe, že predvčerom mal 21 rokov, ale budúci rok už bude 24 ročný. Ako je to možné, keď je všeobecne známe, že Peter nikdy neklame?
luigi72
10.03.12,16:20
A túto poznáte?

Miliardár sa nasťahuje do svojej novej vily. Prijme záhradníka, aby mu upravil park vedľa domu. Má len jednu podmienku: 10 stromov treba umiestniť tak, aby boli v piatich radoch a v každom rade boli presne 4 stromy. (Za rad sa teda považuje priamka, na ktorej sa nachádzajú 4 stromy). Ako umiestni stromy záhradník?

Ak túto už niekto pozná, môže skúsiť druhú variantu:

Ako zasadí 10 stromov tak, aby boli v piatich radoch a v každom rade boli presne 3 stromy?
luigi72
10.03.12,16:49
Dve malé mačičky sa schovávajú pod jedným červeným dáždnikom. Jednej vytŕča jedno uško, druhej zase polovica chvostíka. Ktorá z nich zmokne viac?
Tweety
10.03.12,16:50
Dve malé mačičky sa schovávajú pod jedným červeným dáždnikom. Jednej vytŕča jedno uško, druhej zase polovica chvostíka. Ktorá z nich zmokne viac?

Ak neprší, nezmokne ani jedna.
luigi72
10.03.12,16:57
Na luxusnej lodi, ktorá pláva presne na sever, stoja dvaja pasažieri pri zábradlí. Jeden pozerá smerom na východ, druhý na západ. Obaja pozerajú vlniace sa more.
Zrazu jeden povie:
- Máš trochu spinavé čelo.
Na to druhý:
- Zaujímavé. Na tebe zase lezie pavúk!
Ako mohli vidieť jeden druhému do tváre, keď sa vôbec neotočili a nepoužili ani žiadne pomôcky?
luigi72
10.03.12,17:07
A posledná hádanka na dnešný deň:

Manažér sa chystá do práce. Je síce ráno, ale je ešte tma. Hľadá si ponožky, ale naneštastie v izbe má vypálenú žiarovku. Chcel by si dať ponožky rovnakej farby, lenže ponožky v zásuvke nemá spárované. Vieme, že ma 12 kusov sivých a 12 kusov čiernych ponožiek. Najmenej koľko ponožiek by mal vybrať zo zásuvky, aby určite mal v rukách jeden pár rovnakej farby?
luigi72
10.03.12,17:11
A veru neprší, lebo to nebolo v zadaní :)
bubkoch
10.03.12,17:15
doplnte dalsi riadok:

1
1 1
2 1
1 2 1 1
1 1 1 2 2 1
3 1 2 2 1 1
tictac7
10.03.12,17:17
...žeby dve lode vedľa seba?
luigi72
10.03.12,17:22
Nie, je len jedna loď...
buchač
10.03.12,17:24
Na luxusnej lodi, ktorá pláva presne na sever, stoja dvaja pasažieri pri zábradlí. Jeden pozerá smerom na východ, druhý na západ. Obaja pozerajú vlniace sa more.
Zrazu jeden povie:
- Máš trochu spinavé čelo.
Na to druhý:
- Zaujímavé. Na tebe zase lezie pavúk!
Ako mohli vidieť jeden druhému do tváre, keď sa vôbec neotočili a nepoužili ani žiadne pomôcky?


tictac7 3 Minutes Ago #3103

...žeby dve lode vedľa seba?

...žeby na jednej lodi ...jeden na pravovoboku pri zábradlí pozerá ponad toho druhého pri zábradlí na ľavoboku smerom na východ ...a naopak ...
tictac7
10.03.12,17:25
...si lepší, čo už....
luigi72
10.03.12,17:29
doplnte dalsi riadok:

1
1 1
2 1
1 2 1 1
1 1 1 2 2 1
3 1 2 2 1 1


žeby 1 3 1 1 2 2 2 1 ?
Jurivo
11.03.12,08:29
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
bubkoch
11.03.12,08:36
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?

zeby preto ze spal v praci ?
jingis
24.08.12,06:32
13112221
mafo2253
24.08.12,11:37
stali tvarami k sebe
PotPalo
26.08.12,21:29
A posledná hádanka na dnešný deň:

Manažér sa chystá do práce. Je síce ráno, ale je ešte tma. Hľadá si ponožky, ale naneštastie v izbe má vypálenú žiarovku. Chcel by si dať ponožky rovnakej farby, lenže ponožky v zásuvke nemá spárované. Vieme, že ma 12 kusov sivých a 12 kusov čiernych ponožiek. Najmenej koľko ponožiek by mal vybrať zo zásuvky, aby určite mal v rukách jeden pár rovnakej farby?
3
Terezia13
31.01.19,18:48
je to ťažké?
pavol54
31.01.19,20:46
je to ťažké?
prednosť má súčin alebo operácie v zátvorke že by -13 ?
misoft
31.01.19,20:50
Ja by som napísal :manko 13€ :D
bodliak
01.02.19,05:24
Na rozdiel od medicíny a práva, alternatívna matematika neexistuje.
lubko6394
01.02.19,06:12
Nie som si celkom istý. Tiež mi vychádza - 13. Lenže mám aj birmovku a čosi mi hovorí že na Slovensku 13=15. Len neviem či to platí aj pre záporné čísla. Nechodí sem Fico aby nám s tým pomohol ?
Martuk
01.02.19,06:47
-13
Ing. Ľubomír Janoška
01.02.19,07:05
1/ súčin v zátvorke (prednosť súčinu ped súčtom)
2/ odčítanie súčinu (postup zľava doprava)
3/ pričítanie posledného člena (postup zľava doprava)
=> výsledok: -13
Nie je to logika ani IQ. Je to doržiavanie pravidiel. Disciplína.
Ing. Ľubomír Janoška
01.02.19,07:07
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
Lebo je sviňa
:D
pavol54
01.02.19,09:41
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
Lebo je sviňa
:D
ale zásadová
sito
01.02.19,13:11
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
Lebo je sviňa
:D
ale zásadová

A že podaj pomocnú ruku, nie o prst prídeš, o hlavu ... :D
vicktor
01.02.19,13:33
Trochu logiky zapojte - bude exvratnik toho managera este niekedy varovat?
sito
01.02.19,14:04
Ide o to, nie o Ota. O riaditeľa Ota ide. Čo spraví, ako sa rozhodne riaditeľ pred nasledujúcou služobnou cestou, poletí, či zletí. Môže ísť aj peši, že? :D