TerezaV
07.05.06,21:44
Ahojte :)
Chcem poprosit o radu. Rok 2005 som uctovala pausalne...ale rok 2006 uz chcem uctovat riadne - preukazatelne vydavky. Prestudovala som si tu clanky, viem,ze si musim upravit ZD o pohladavky...ktore nemam...takze je to ok.

Ale co este treba urobit ak prechadzam na riadne uctovnictvo?? Ako urcim pociatocny stav v pokladni?? Skace mi to tam hore, dolu a niekedy zasli dokonca aj do minusu...ved viete aki su podnikatelia...niekedy aj neboli peniazky. A co zasoby??? Treba to tam nejako tiez zaviest??

Ozaj este jedna otazocka...moze si danovnik uplatnovat pausalne naklady aj ked zamestnava dohodara pocas roka??? Nie je platcom dph. Je tam este nejake ine podmienenie??? okrem dph??

Za rady velmi pekne dakujem.
KEJKA
07.05.06,19:49
podmienky okrem DPH a úpravy ZD nie sú. Ale s tým dohodárom sa tiež musíš zmestiť do paušálu. Ak vedieš JU, tak nie je problém s dohodárom vôbec, lebo jeho odmena je výdavok.
TerezaV
07.05.06,19:54
dakujem...ale niekde som citala,ze musim upravit ZD o pohladavky...alebo cosi take...mozno sa mylim...

ako potom mam uviest zaciatocny stav v pokladni??
KEJKA
07.05.06,20:00
v PD dávaš vždy reálnu pokladnicu.
Ked upravíš základ dane, tak to čo je už zdanené, eviduješ pri úhrade v stlpci VNZD alebo PNZD. To určite.
Prepáč, ber to ako posunutie témy, píšem len to, čomu rozumiem a JU nie je moja doména, tak ten prechod takto na diaľku nevyriešim, Nad tým treba sedieť.
Marína
08.05.06,04:49
TerezaV
08.05.06,12:54
Dakujem krasne Marina.