martin_f
26.01.15,17:35
Ahojte, nemáte niekto skúsenosť s firmou www.dobre-poistenie.sk? Ponukli mi celkom vyhodne PZP, len sa bojim aby sa tym nebol nejaky zadrhel..
JAJA11
26.01.15,16:42
tieto stránky sú len pomocnými stránkami na vyhľadanie najlepšieho poistenia, neposkytujú poistenie ...., existujú aj iné podobné stránky.... superpoistenie.sk a podobne
martin_f
26.01.15,16:48
Ďakujem, ako teda mám zistiť či je tá ponuka dôveryhodná? V maily ktorý mi poslal pán ktorý mi robil kalkuláciu je v podpise uvedené Dobré poistenie s.r.o.
veronikasad
26.01.15,16:50
firma existuje
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=302386&SID=2&P=1

Meno spoločníka a konatela v jednej osobe moc dôveryhodne na mňa nepôsobí
martin_f
26.01.15,16:53
Ani na mňa, preto som hľadal niekoho kto by s ním mal skúsenosti.
veronikasad
26.01.15,17:00
Katy a R
26.01.15,17:02
všetky údaje o sebe majú predsa uvedené v obchodných podmienkach (všetko čo treba).. čiže vieš si ich overiť takisto, ako ostatných obchodníkov, ktorí môžu ponúkať PZP :)
ale ak sa ti nezdajú - tak choď za tým, komu veríš.
Bol by si veru prekvapený, akú ponuku by si dostal osobne (možno aj oveľa lepšiu)
veronikasad
26.01.15,17:03
martin_f
26.01.15,17:09
Ja som so svojou poistkou relatívne spokojný, preto ma prekvapila ich ponuka. Sranda je, že najvýhodnejšie mi to vyrátali u tej istej poisťovne akú mám, ale lacnejšie. Otázka teda je, či je to preto, že s ňou majú nejaký partnerský vzťah, alebo jednoducho za poslednú dobu zlacnelo poistné, alebo je to nejaký podvod.. Ja si to ešte preverím so svojim poisťovákom, len som skúšal či nenájdem niekoho kto s nimi má osobnú skúsenosť.
lujza.j
26.01.15,17:11
to čo je reklama?
Katy a R
26.01.15,17:14
to je úplne bežné :) neponúkol ti nižšie poistné, keď si bol spokojný .. keby si sa dožadoval, ponúkne aj on ... (samozrejme - mal by s a lepšie o teba starať!;))
veronikasad
26.01.15,17:16
zvyčajne až keď pohrozí zmenou poisťovne, vtedy sa vyťahujú bonusy z rukáva ...
martin_f
26.01.15,17:17
Veď sa aj budem dožadovať :) ďakujem za odpovede!
buchač
26.01.15,17:17
Cez internet alebo cez telefonický kontakt takéto "výhodné" juchoviny neakceptujem .

Zatiaľ sa mi vždy oplatil ten klasický spôsob.t.j. osobný prístup z očí do očí...
martin_f
26.01.15,17:21
Ano, viem, na tej kalkulačke mi rátal výšku poistného, a celú kalkuláciu, resp. link na tú kalkulačku s výsledkom mi poslal na mail.
KoxXxo
26.01.15,18:36
zmluvu aj tak uzatváraš s poisľovňou, takže v poho...
porasca
06.02.15,22:48
Ak si myslíš, že najlepšie PZP je to najlacnejšie, tak sa veľmi mýliš.
*
Prečo sa chceš hnať do záhuby a robiť si poistenie podľa akéhosi portálu?
Ak s tou vypočítanou sumou z kalkulačky pôjdeš do poisťovni, tak sa Ti vysmejú.
Uzatváranie zmlúv cez internet a telefón je najväčšia blbosť.
Mnoho ľudí sa nechalo nalákať na vymyslenú zľavu, napr. 10%. V skutočnosti tam zľava nie je.

Vyskúšal si si niekedy v tej istej poisťovni dať vypočítať napr. PZP-čko u troch agentov, aby o tom o sebe nevedeli? Samozrejme, že pri zadaní si pýtaj zľavu. Zrazu budú tri rôzne výsledky poistného... Jednoducho im ide o zisk - vyššiu províziu.

Prestaň už srandovať na tému "najlacnejšie PZP". Ak spôsobíš škodu a tá naša najsamlepšia, lebo je najlacnejšia poisťovňa za Teba poškodenému neuhradí celú faktúru, odpočíta vymyslenú amortizáciu, nebudeš sa stačiť diviť, keď Ťa bude poškodený atakovať... teda ak ostane iba pri slovnom dohováraní.
*
Na Slovensku za svojich poistencov - škodcov - jediná AllianzSP prepláca náhradu škody bez odpočtu amortizácie, ak je oprava prevedená v zmluvnom - odporučenom servise a navyše aj krycím listom.
*
A POZOR.

Od 1.4.2015 je zavedené povinné započítavanie MALUSOV pre nové PZ.
Ľahko sa môže stať, že pri zatajení škody sa zrazu bude poistený diviť, keď mu príde oznámenie o doplatení napr. 50% voči pôvodnému predpisu...
LAKERT
07.02.15,08:02
Ja som to myslel viac-menej čo sa týka odškodnenia za úraz spôsobený v súvislosti s DN. Plechy si vie riešiť každý sám, zranenie nie lebo poisťovňa o takej možnosti neinformuje, no zo zákona je taktiež povinná poškodenie zdravia odškodniť. Taktiež som písal o poisťovni Wustenrot, kde som platil PZP 119,-€ a teraz platím 62,-€ v inej poisťovni s rovnakým krytím.
porasca
07.02.15,09:39
Vo VPP a ZD, ktoré si dostal pri uzatváraní poistenia je všetko uvedené. Ak má niekto problém , je oprávnený osloviť agenta poisťovne, s ktorým si dojednával poistenie, ktorý zobral províziu, aby mu bol nápomocný pri likvidácii PU, vrátane odškodnenia za úraz, nemajetkovú ujmu atď. Pozri si VPP a ZD. Tam to je všetko podrobne rozpísané.
Ak agent, ktorý je podpísaný na návrhu zmluvy odmietne pomoc, alebo sa vyhovára, treba na neho podať sťažnosť vedeniu poisťovne a súčasne aj NBS, ktorá ho má v registri poisťovacích sprostredkovateľov.
Neprajem Ti, aby si niekomu spôsobil škodu a z dôvodu praxe Wustenrotu Ťa potom naháňal o doplatenie rozdielu za neoprávnene odpočítanú amortizáciu poškodený... Nikto sa nechváli, ak sa mu niečo zlé stane :-)
V poistení sa prejavuje činnosť poisťovne až potom, keď sa stane poistná udalosť.,
daniela74
07.02.15,21:16
Poisťovne majú rovnaké krytie nárokov v prípade DN- do výšky 5 000 000 Eur škoda na zdraví.V prípade,že si priplatíš,kryješ škodu na zdraví až do výšky 10 000 000 Eur.No všetko závisí od rozsahu poškodenia zdravia.No je rozdiel v prístupe plnenia každej poisťovne/ pracujem s tým/.
porasca
03.03.15,09:51
Žiaľ, klienti si neuvedomujú, že povinnou súčasťou návrhu poistnej zmluvy je aj povinný "ZAZNAM O ROKOVANÍ S KLIENTOM, pred uzavretím PZ".

Klienti si neuvedomujú, že v prípade čohokoľvek súvisiaceho s akoukoľvek PZ sa majú v prvom rade obracať na agenta poisťovne, s ktorým si poistenie dojednávali. Tento zobral províziu a pri niektorých PZ berie aj následnú províziu za starostlivosť o klienta.

V prípade nespokojnosti majú informovať vedenie poisťovne a súčasne aj NBS - dohľad nad poisťovníctvom.