djanti
26.01.15,20:15
Zdravím, mam takuto otazku, že v oktobri som bol vyradeny z evidencie pre nespolupracu (nevedel som sa dostaviť s dovodu, ze byvam dalej od trvaleho bydliska kde som vedeny, konkretne byvam v BA a tu aj pracujem). Od 3.novembra mam nove zamestnanie na TPP, Neposielal som zmluvu na urad prace kedze som bol vyradeny asi na 3 alebo 6 mesiacov, ani pani do telefonu nepovedala ze po nastupe do noveho zamestania treba doniest zmluvu. Tak dodnes som tam ani nebol. Zamestnavatel by mal platit odvody do zravotnej poistovne. mal uz niekto podobny pripad? neviem ci mam ist na urad alebo ako to riešiť. Dakujem.
ivka70
26.01.15,19:18
Nemas dovod ist na Urad prace ani tam nosit zmluvu.
Dories si len zdravotne poistenie v case od vyradenia z evidencie do zaciatku zamestnania.
Katy a R
26.01.15,19:23
na UPSVaR nemusíš chodiť - ak ťa vyradili. nemáš prečo. (si mýliš - tá info predpokladám bola - že kedy najskôr môžeš požiadať o zaradenie do evidencie UoZ;)
Ale treba si splniť povinnosti v ZP - budeš tam musieť doplatiť to chýbajúce obdobie ako samoplatiteľ (ak si ešte nebol) .. prípadne si to vieš overiť aj v EP ZP .

- aby si nedopadol takto - http://www.porada.sk/t258137-rocne-zutovanie-zdravotneho-poistenia.html
veronikasad
26.01.15,20:30
Bolo ti doručené vyradenie z evidencie ?
djanti
26.01.15,20:34
nie nebolo, aspon na trvale bydlisko nic nedošlo. Mama by mi povedala.
veronikasad
26.01.15,20:39
Doporučujem aspoň tlf. kontaktovať UP akým dátumom si bol vyradený z evidencie a následne si dať do poriadku nedoplatok na zdravotnej poisťovni, aby ťa neprekvapila výška nedoplatku.

Oznámenie o začiatku ukončení evidencie by mal do ZP poslať UP, no asi všade to tak nefunguje, mne ho dnes strčili do ruky v papierovej forme (začiatok evidencie), aby som ho odniesla osobne ...