220870
26.01.15,20:56
Naskytla sa mi zákazka v Rakúsku ktorú sám nezvládnem preto potrebujem zamestnať vo svojej sro pár ľudí. Môžem ich dnes prijať do pracovného pomeru ,alebo na dobu určitú ,prípadne na dohodu a na druhý deň ,týždeň vyslať pracovať do Rakúska?Nie sú nejaké obmedzenia pre zamestnancov?.Pri živnostníkoch viem, že musia mať živnosť min 2 mesiace.Nie sú takéto ,alebo podobné obmedzenia aj pre zamestnancov dohodárov?
Gabi03
27.01.15,06:12
do pracovného pomeru ho môžeš prijať najskôr deň po prihlásení do SP. Alebo inak: deň pred nástupom do PP ich musíš prihlásiť do SP. Inak je to čierna práca. ;) K ostatnému sa záväzne neviem vyjadriť, ale pokiaľ majú SC v PP alebo Dohode, nemal by byť problém.
220870
27.01.15,06:28
Ďakujem toto viem.Zo dňa na deň som dal len ,ako príklad.
Odpoviem si sám už som zistil.Každý kto chce ísť pracovať do Rakúska musí byť pred týmto termínom min 2 mesiace zamestnaný u firmy alebo musí mať 2 mesiace živnosť.
Tanisha
03.05.15,13:34
Dobry den, podarilo sa vam nieco k tomu zistit ? mam rovnaku otazku a uvazujem nad zalozenim sro a zakazkou v rakusku..slo by o robotnicke prace v roznych vyrobnych podnikoch..ake vsetky zakony musim brat do uvahy ? dakujem
220870
05.05.15,18:31
Vaši zamestnanci musia byť 3 mesiace u vás zamestnaní až potom ich môžete vyslať do AT .Podmienka je tiež že min 10% zamestnancov musí zostať na sk.