Jozefrv
26.01.15,21:56
Dobry den, chcel by som sa opytat na taku moznost, ze:

Mam vlciaka ako sukromna osoba, rozmyslal som na tom, ze pojdem na mestsky urad a zmenim jeho majitela-mna na moju szco zivnost. Nemam ziadnu prevadzkaren ani obchod, byvam s rodicmi. Jediny sklad co mam je kartonova krabica velkosti stareho monitora od PC v mojej "detskej izbe" :-) Zivnost sa tyka PC oprav u zakaznika doma. Preto by som sa chcel opytat ci by bolo mozne ho previest ako "strazneho psa" alebo na nieco ako "osobneho ochrankara" :-) s tym, ze si budem uplatnovat vsetky vydavky na ockovanie, nakup granul, danove priznanie atd...
karakul
26.01.15,21:00
... pekne si to napísal;
na odpoveď však musíš rovnako kvalitne popísať, ako výdavky na tvojho psa budú súvisieť t.j. vplývať aj na výšku tvojich dosahovaných príjmov...
Jozefrv
26.01.15,21:21
Som zacinajuci szco takze neviem konkretne ani co sa pytat aby som bol jednoznacny. Moja predstava je asi taka, ze nesmiem dosiahnut za 1 rok vacsie prijmi ako 12 nasobok minimalnem mzdy. Dufam, ze sa podnikanie rozbehne a budem mat co robit aby som neprekrocil tuto hranicu :) Viem ze prvy rok mam odpustene. Preto uz teraz vsetko co viem si davam do nakladov, napriklad aj takeho psa. Ked mu kupim granule, za svoje sukromne peniaze a zdokladujem to blockami v szco tak budem v minuse ako szco, cize ak zarobim ako zivnostnik tak sa mi to odpocita z toho 12 nasobku. Rozumiem tomu zle? :) Alebo sa toto uz zacina prekrucat na danovy podvod? :-) Rad si to necham ozrejmit :)
veronikasad
26.01.15,21:24
Ak sa chceš vyhnúť povinnej registrácii, v SP musíš si "striehnuť" príjmy - nie výdavky. Príjmy nesmú presiahnuť 12-násobok minimálneho vymeriavacieho základu, nie min.mzdy. Aj pri uplatnení paušálnych výdavkov (bez nákladov na psa), žiadnu daň platiť nebudeš.
Dav
27.01.15,06:22
Nie, v tomto prípade to nebudeš vedieť obhájiť.
marjankaj
27.01.15,08:35
Možno ten pes je IT odborník. A pomáha mu pri opravách PC. V telke som videl ako pes privolal záchranku mobilom, tak prečo nie aj tu :--- :D
kopretinka
27.01.15,08:54
ak budeš mať SBS-ku,tak môžeš.