Johnny_P
27.01.15,07:36
Zdravím,
s partnerkou sme sa rozhodli že by sme sa chceli presťahovať do vlastného bývania, čiže požiadať o hypotéku pre mladých. Obaja sme zamestnaní, už po skúšobnej dobe. Avšak obaja máme zmluvu na dobu určitú a ešte ani raz nepredĺženú. Bol by pri žiadosti a schvalovaní hypotéky v tom problém alebo nie?
Ďakujem
Chobot
27.01.15,07:02
To sa musíš opýtať v banke, kde chceš žiadať o úver. My ti úver nedávame, neurčujeme podmienky.
rangl
27.01.15,08:23
Je to veľmi individuálne, každá banka to môže posúdiť inak, ale viem si predstaviť, že by to bol problém. Ja, keď som si bral hypo, tak som bol vyše roka SZČO s celkom dobrým príjmom, ale bankám to bolo jedno, mali s tým problém, lebo som pre nich bol nespoľahlivý a úver mi dala len jedna banka. Viem si teda predstaviť, že aj vašu situáciu by mohli vyhodnotiť ako nespoľahlivú. Bolo by fajn, ak by ste mali napr stavebné sporenie, tým banke tiež dokážete, že si viete pravidelne odkladať peniaze a môžete si tým aj znížiť výšku hypo. Tuším Wuestenrot mal nejakú kampaň teraz, tak si to keď tak môžeš pozrieť...A fajn je spýtať sa aj nejakého poradcu, ktorému veríš. Ja som napr hypo dostal preto, lebo môj poradca mal známu riaditeľku jednej pobočky banky, cez ktorú som to vybavil. Držím palce.