jurik2121
27.01.15,09:40
rad by som sa vas opytal na jednu vec,
chcem otvorit jednu malu prevadzku. problem je v tom ze potrebujem kladny vyjadrenie od žp, dostanem ho ak mi prevadzku schvalia na stavebnom urade tam vsak odomna ziadaju vypracovanie projektu za ucelom zmeny uzivania stavby, ten projekt by nebol az taky problem, vyskytol sa tam vsak problem, pozemok na ktorom je postavena hala patri prenajimatelovi, stavba ako taka ale nie je nikde zapisana cize by to mala byt cierna stavba, hala tam stoji vyse 15 rokov bez uzivania, nikto s tym nemal do teraz problem,
chcem sa teda spytat ci sa mi oplati spravit projekt na takuto halu pripadne ci mi to schvalia na stavebnom urade, ako by sa to dalo riesit? dakujem za odpoved
Mária27
27.01.15,10:04
Všetky stavby nemuseli byť v katastri. Vyžiadajte si na stavebnom úrade povolenie na zmenu účelu stavby, ktorá bola doteraz súčasťou pozemku. Prakticky len oni vám poradia ako na to, aby vám ju nakoniec skolaudovali.
jurik2121
29.01.15,17:24
dakujem, dufam ze sa to nebude musiest zapisat do katastra, lebo to tiez asi nestoji malo penazi :/
Mária27
29.01.15,17:48
66 eur
jurik2121
29.01.15,18:01
myslis ze budu musiet stavbu znovu vymeriavat?
Ondrej Kozlovsky
02.02.15,18:31
Moj osobny nazor je ten ze budete potrebovat mat zameranu stavbu. Pri vybavovani sa vzdy budete odvolavat na stavbu. To kde stavba lezi vzdy urcuje zakres na katastrálnej mape s parcelnym cislom.

Ja by som postupoval tak, ze by som so stavebnym uradom prebral vsetky doklady co budete potrebovat. Najlepsie ked Vam to aj pisomne potvrdi aj napriek tomu, ze budete musiet dlhsie cakat. Nasledne si ti tieto doklady dal nacenit a dohodol zlavu s prenajimatelom za doriesenie usporiadania jeho stavu.