Daja72
08.05.06,14:59
Ahojte, prosim Vás nemohol by sa mi niekto ohlásiť, kto má prax so založením nadácie? Potrebovala by som stanovy, alebo nejakú zmluvu o založení, až by to bolo možné, nakoľko moja kamarátka má postihnuté dievčatko a má možnosť príjmu z 2 % daní pre tento rok už samozrejme, že nie/. Ďakujem veľmi pekne.
rada
08.05.06,13:38
O nadáciách viď www.civil.gov.sk (http://www.civil.gov.sk) pri registre a registrácie a súčasne prikladám ako vzor dokumenty, ktoré po úprave na vlastné podmienky sú použiteľné.
krajc
29.03.08,14:48
poprosím o info : vstupný poplatok pri založení nadácie je ?
mirhu
03.04.08,08:17
poprosím o info : vstupný poplatok pri založení nadácie je ?
pokial viem, nadacne imanie je 200 tis sk, my mame neinvesticny fond, je to podobne ako nadacia-ale riadi sa inym zakonom, a tam je zakladaci poplatok 2000 sk
pacifik667
15.02.10,19:34
Aká právna forma je najvhodnejšia, aby som ju mohol plne ovládať, ale majetkovo by som bol v anonymite. Ktorá forma má najjednoduchšie účtovníctvo a byrokraciu. V mnojom prípade chcem kúpiť druhú nehnuteľnosť /investovať vlastné prostredky/ a súčasne som nezamestnaný a chcel si zachovať právo na poberanie životného minimuma. Uvažujem neziskovú organizáciu, nadáciu, tichú spoločnosť a iné.