viera004
27.01.15,14:52
Firma má vozidlo značka IVECO v technickom preukaze je uvedený druh vozidla: špeciálne vozidlo a kategória M1. Vie mi niekto poradiť, či som správne zaradila toto vozidlo na ročnú sadzbu dane z MV po a) podľa zdvihovému objemu motora??? Ďakujem :-)
vikinka
27.01.15,14:51
Základ dane z motorových vozidiel od roku 2015

Základ dane je upravený aj pre vozidlá, ktorých jediným zdrojom energie je elektrina. Zákon ustanovuje tiež základ dane pre nový predmet dane, ktorým sú vozidlá kategórie L.

Skupina vozidiel Základom dane z motorových vozidiel je
motorové vozidlá kategórie L, M a N, ktorých jediným zdrojom energie je elektrina výkon motora v kW
osobné vozidlá (kategórie L a M1) zdvihový objem valcov motora v cm3 uvedený v doklade
úžitkové vozidlá a autobusy (kategórie M2, M3, N1 až N3, O1 až O4) najväčšia prípustná celková hmotnosť alebo celková hmotnosť v tonách a počet náprav podľa dokladu
avalik
27.01.15,15:07
Ak je to špeciálne vozidlo určené na prepravu a ak je v TP/OEV zapísaná kategória M1, tak do r. 03 dáš kategóriu vozidla M, a do riadku 04 druh vozidla 1 (osobné), následne do r 06 uvedieš zdvihový objem motora a podľa neho určíš sadzbu podľa VZN.
viera004
27.01.15,15:16
Ďakujem.... takto som to urobila :-)