sjuzn
27.01.15,17:53
ahojte poraďaci,

chcela by som sa Vás opýtať, ako pošlem DzMV 2014, keďže firma má jedno auto v majetku firmy s špz "NR" a druhé auto používa zamestnancove s špz "TN"....na drsr mi napísali, že zvlášť pošlem daňové priznanie do nitry a zvlášť do trenčína a tak aj daň zaplatím...to by som ešte celkom chápala, lenže, teraz neviem, ako mám poslať to daňové priznanie do trenčína, poštou???ked všetky výkazy posielam elektronicky???....ďakujem Vám za pomoc
avalik
27.01.15,17:03
firemne auto podla SPZ k 31.12. predchadzajuceho roka
auto zamestnanca podla sidla firmy

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel

doplnenie:
vyhľadávač našiel http://www.porada.sk/t234030-dzmv-elektronicky-ako-sa-zada-o-ktory-du-ide.html
sjuzn
27.01.15,17:40
sidlo firmy je v nitre...takže aj toto auto zamestnanca zaplatiť do nitry???...ja som z toho ....
TomasBugiy
27.01.15,17:53
presne tak.
avalik
27.01.15,18:10
ano, staci pozriet do zakona (aj stary aj novy pri vozidle zamestnanca uvadzaju spravu dane podla sidla zamestnavatela)
sjuzn
27.01.15,18:20
a potom teda sadzba podľa NR nie Trenčína, ano???...ďakujem pekne...ste zlatí
nika.sum
27.01.15,18:21
Tak toto by zaujimalo aj mna, uz sme to riesili aj minuly rok a nejako sme to nedoriesili. Na formularoch k DP k DzMV predsa nikde nevypisujeme o ktory DU ide, tak ako elektronicky mozem urcit kam to posielam? A mozem poslat dve DP k DzMV elektronicky?

Ja viem, ze mi Kejka odpovedala, ja som to nakoniec minuly rok nemusela robit, takze som si to neoverila...a priznam sa, ze som trosku na to aj pozabudla a ked som to hladala v minulych prispevkoch, som to tam nenasla. Ale aj tak si myslim, ze to je trochu nedoriesene a malo by byt priamo vo formulari oznacene o ktory DU ide...Ale Kejke som vdacna za odpoved a budem rada, ked aj z FS na to odpovedia

Tak tu je odpoved z FS:

Dobrý deň,

ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.
Elektronicky posielate za jedno DIČ toľko tlačív DzMV, do koľkých krajov potrebujete tieto priznania podať (takže napr. v jednom DP budú vozidlá prešovského kraja a v inom DP vozidlá bratislavského kraja). Všetky tlačivá budú síce elektronicky smerované na ten daňový úrad, kde je miestne príslušný subjekt (DIČ), ale správcovia dane majú usmernenie ako posielať údaje do krajov, kde sú evidované vozidlá.


S pozdravom,
sjuzn
27.01.15,18:47
no veď práve toto!!!že nikde nevypisujeme o ktorý DU ide....práve preto som z toho ...a vidíš, dneska mi z DU napísali, že jedno podám na DU Nitra a druhé do Trenčína...tak ja už neviem kde je sever teraz...a Ty máš kde auta evidované?
nika.sum
27.01.15,18:52
ja nastastie vzdy na jednom. Len som dnes posielala klientovi co je v Trencine a len som odoslala a az potom ma napadlo, ze to tam nebol urceny DU. Asi by nebolo zle zadat dopyt, ako podat elektronicky na dve DP k DzMV na rozne DU
sjuzn
27.01.15,18:54
ano, už som podala tento dotaz na DU pred chvilkou, zajtra Ti dám vedieť, čo mi napísali....oki???
nika.sum
27.01.15,19:04
aj ja :-), dala som to na technicku podporu - ved oni maju na starosti komunikaciu asi :-)
sjuzn
27.01.15,19:12
tak zajtra si dáme vedieť, ako sme dopadli....dobre???
avalik
27.01.15,19:22
ano do NR ... doplnila som odpoved