vvvvvv
28.01.15,07:18
Dobrý deň. Môjmu synovi 18. ročnému sa často šúpe koža na dlaniach. Prešli sme už kadejakými vyšetreniami ako alergické kožné a nič. prosím o odpoveď ak máte niekto s týmto skúsenosti
evuš
28.01.15,06:38
Nezistili mu žiadnu alegiu ?? Čím si ich ošetruje ?? Trvá to dlho?
kopretinka
28.01.15,06:41
neprichádza do styku s nejakou chemikáliou?
kopretinka
28.01.15,06:49
mykóza......šarlach.......chemikálie........
lujza.j
28.01.15,07:42
Urobia sa take...ako keby suche vzduchove bublinky a to sa mu supe? Take nieco...
Anika61
28.01.15,09:54
Supanie koze na dlaniach moze mat rozne priciny napr.nedostatok urcitych vitaminov,praca s chem.latkami,mykoza,infekcie-treba zistit pricinu a tu zisti lekar,opatovne ho poziadaj o vysetrenie
Terezia13
28.01.15,10:00
šúpanie dlaní môže byť aj alergická reakcia na určité látky alebo predmety, poznám osobu, ktorá nemôže chytiť do rúk igelitovú tašku a aj pri obúvaní pančúch sa jej začnú šúpať dlane, môže to byť teda alergia na nejaké látky, takže príčina je ťažko zistiteľná, nech skúsi vysledovať, kedy sa mu to šúpanie najviac vyskytuje, potom aj lekár bude vedieť skôr určiť diagnózu a začať správne liečiť, vyskúšať umývanie rúk detským mydlom
Peggynka
28.01.15,10:29
V prvom rade by som išla za iným lekárom - viem,nájsť dnes dobrého diagnostika je problém,ale uzavrieť to bez diagnózy...je prinajmenšom zvláštne.Môj synovec mal kontaktnú dermatitídu (pracuje ako podlahár),začal používať len bavlnené rukavice zo zdravotníckych potrieb a nechtíkovú masť (mazal si ruky aj na noc a dával si rukavice).Tým nechcem povedať,že to pomôže aj tvojmu synovi (pýtaš sa na skúsenosti).Pozri aj tu:http://najmama.aktuality.sk/clanok/228572/ekzem/
Treba si uvedomiť,že liečenie je dlhodobá záležitosť a len on môže posúdiť,či po používaní niektorého prípravku má lepší pocit (že tie dlane nie sú také suché atď).Aj tvrdá voda môže byť problém,lebo nespláchne dostatočne mydlo a to zostane na dlaniach...tých možností je strašne veľa,pátrajte,je to aj pre neho nepríjemné.
Anika61
28.01.15,10:44
Z babskych receptov mozes vyskusat nechtikovu mast ma antibakterialne,antisepticke a protizapakove ucinky....http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liecba/07/nechtikova-mast-je-skutocny-vseliek-pripravite-ju-aj-doma.html