laborcode
28.01.15,09:32
Dobry den, prosim, poradte, ako postupovat, aby som neprisla o davku v nezamestnanosti, ked mam schvalene kupele ako sprievodca maloleteho dietata na mesiac. Som evidovana na urade prace a poberam davku nezamestnanosti.
veronikasad
28.01.15,08:33
ak by si bola zamestnancom, počas pobytu v kúpeloch máš nárok na nemocenské, alebo ošetrovné ?
ivka70
28.01.15,08:41
ide s dietatom ... to by musela byt OCR
veronikasad
28.01.15,08:46
veď som písala aj o ošetrovnom
laborcode
28.01.15,08:49
predpokladam, ze osetrovne. ale kedze som nezamestnana, tak na osetrovne nemam narok
veronikasad
28.01.15,08:53
Predpokladám že sa pýtaš ako "ošetriť" toto obdobie, ak máš plánovaný kontakt. UP má svoje tlačivá na potvrdenie PN, daj si ho vypísať a potvrdiť v kúpeloch a pošli na UP.
Ak by si mala nárok na nemocenské, poberanie dávky v nezamestnanosti by sa prerušilo a obnovilo až po ukončení PN-ky (pri doprovode asi naň nárok nie je). Nem. poistenie by sa v tom prípade dalo vyriešiť prihlásením sa v SP na celý balík poistenia deň pred začiatkom lliečenia - po skončení liečenia nezabudnúť na odhlášku.
laborcode
28.01.15,09:04
moc dakujem, to tlacivo by mohol potvrdit aj moj obvodny lekar, ci len kupele?
Este ma napadla jedna vec, ak by som to riesila s tym dobrovolnym poistenim, tak sa predpokladam davka v nezamestnanosti za dany mesiac nevyplati. Predlzi sa jej vyplacanie o tento mesiac alebo je to vzdy len 6 mesiacov od prihlasenia na UP? (2 mesiace cerpania davky v nez., mesiac nemocenska, 4 mesiace davky alebo uz len tri mesiace)?
veronikasad
28.01.15,09:08
Predlži sa ti výplata dávky o dobu poberania nemocenského. Len neviem či ti naň počas pobytu v kúpeloch ako dobrovod vznikne nárok. Ak by si išla sama so sebou na A-čkový poukaz, tak ti nárok vzniká, na B-čkový poukaz nie.

Tlačivko pre UP by mohol potvrdiť aj obvodný lekár, ak bude PN-ka na prelome mesiacov, treba aj potvrdenie k poslednému dňu v mesiaci.
veronikasad
28.01.15,09:09
ak by ti vznikol nárok na riadne nemocenské a budeš to riešiť cez dobrovolné poistenie, nezabudni kopiu PN-ky zaslať aj na UP. A samozrejme zaplatiť za jeden deň poistenia pred vznikom PN.
laborcode
28.01.15,09:18
vzdy mi tak dobre poradite, moc si to vazim, DAKUJEM. (Idealne ak by sa mi tie kupele podarilo vtesnat medzi dva terminy od uradu prace, ale treba mat aj poistku)
veronikasad
28.01.15,09:19
"Poistkou" je potvrdené tlačivo, tiež idem do kúpelov, tak o ňom viem a riešim ...
veronikasad
28.01.15,09:32
Trošku staršia informácia, prever si na SP či platí aj v súčasnosti

28.10.2013 | Nemocenské poistenie, Lekárska posudková činnosť

Moje päťročné dieťa ide do kúpeľov. Môže mi jeho lekár vystaviť Žiadosť o nemocenské alebo žiadosť o ošetrovné?

Prítomnosť rodiča počas hospitalizácie dieťaťa v nemocnici alebo počas jeho kúpeľnej liečby určuje ošetrujúci lekár dieťaťa priamo v nemocnici alebo v kúpeľnom zariadení. Ak je podľa neho potrebná prítomnosť rodiča, t.j. sprievodcu, môže ošetrujúci lekár v nemocnici alebo v kúpeľnom zariadení vystaviť buď Žiadosť o ošetrovné alebo aj Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti na obdobie, počas ktorého je pobyt rodiča v týchto zariadeniach nevyhnutný.
Vaša Sociálna poisťovňa

http://www.socpoist.sk/poradna-dok/48995s?prm2=56218&sword=&insurance_kind=329&target_group=0&life_sit=0&kriterium=all&page=1
veronikasad
28.01.15,09:35
Len pri tom dobrovolnom poistení pozor - prihlásiť sa musíš pred odchodom do kúpelov, ak ti nárok na dávku nevznikné, poistné musíš zaplatiť, nedá sa odhlásiť spätne.